Máme tady již třetí díl seriálu o podvodech a šlendriánu na českých úřadech, kde si dnes chceme posvítit na úřady obecně. Problém je mezi kláversnicí a židlí a ve zvyku brát hiodně peněz za žádnou práci. Řešením je třeba nás BATRADIS OfficeBot1, který by tyto nešvary eliminoval tím, že by úředníkem byl každý člověk doma sám u svého počítače, ovšem umělá inteligence provedení administrativního robota ve článku, na který vede odkaz v tomto článku, je verlmi omezená, protože se jedná o trochu chytřejší NAS běžící na Linuxu a tvořený běžným hardwarem. Na většinu věcí a na většině úřadů by to stačilo, ale na příklad na odboru sociální péče a na úřadě práce, je od počítače tohoto zaměření vyžadováno trochu větší a samostatnější řešení problémů. Úřad může požadovat nějakou listinu, kterou člověk mohl ztratit a na úřadě se také ztratila, takže daná věc nejde vyřídit.
Linuxový OB1 je obyčejný hloupý počítač, kde je nutné danou listinu spolu s ostatními minimálně naskenovat qa uložit do cloudu třeba jako soubor PDFR. Doufejme, že jaskáloli úředniced bude umět třeba ve Windows, nebo jakémkoli jiném systému s okennám a ikonovým GUI daný soubor najít. Výpočetní technika u nás doma je na takové úrovni, že běžně vypadající PC zvládá úkoly preo kvantové počítače díky použití jednoho, či váce pozytronických jader procesoru. Velice zjednodušeně řečeno není středem procesoru jeden rotující křemíkový kristal, ale jedna, či více komůrek se spoustou platinIridiových nanokristalů, které když jsou pod proudem, tak se pohybují a utvářejí trojrozměrné obvody, kterými proběhne elektrický proud po určitou dobu, aby byla provedena nějaká instrukce jako u běžného procesoru, ale ne jen dvojrozměrně, ale trojrozměrně. Pokud to operační systém, nebo daný program umožňujer, dokáže pak počítač ve velice omezené míře z části samostatně myslet a generovat si strojový kód. Tvorba programů pak není tak složitá jako u klasického počítače, kterému se musí všechno říci, perorože je tak hloupý že přesně dělá to, co se mu řekne. Tady jde vedle běžného programování o zadávání úkolu.
Takže aby si ten OfficeBot našel sám potřebné listiny, součástí jeho programu bude zadaný úkol třeba procháízet všechny počítače všech úřadů a danou listinu vyhledat, nebo vyhledat informace o vyřízení něčí žádosti o něco a dát to z toho dohromady.
Pro milovníky technologických zajímavostí, scifisty a programátory, tu máme ukázku toho, jak by to třeba mohlo fungovat, a jak je to v systému ARAX jednoduché:
Základem je NAS, jehož základní desku osadíme právě pozytronickým procesorem. ECF v Austrálii přišla na způsob, jak vyrábět procesory HELLOS Dynamitron, nebo HELLOS Neurotron, kdy označená C4 znamená čtyřjádrový procesor, C6 šestijádro a.t.d... C4M - mobilní čtyřjádro pro telefon, tablet, nebo notebook), u čehož je důležité že je použit korpus s paticí pro běžné základní desky. Akorát s přiděláním jiného, než dodaného chladiče s procesorem je trocu problém, oprotože má ten procesor trochu jiný tvar vrchní plochy. Měl by se ale k tomu dělat mezikus, který to srovná a pak to půjde.
Operačním systémem pak bude ARAX Univa 2.27 Server 64 bitová instalace, avšak pokud má být použita možnost nějaké věštší umělé inteligence, je třeba použít pro pozytronické procesory instalaci s označením POZY 128bit, POZY 256bit, nebo POZY 512bit. Vyšší už vyžadují šesti a osmijádrové POZY procesory. My použijeme k našemu účelu POZY 126, i když by stačila AMD 64.
Protože pokusný server nemá optickou mechaniku, budeme potřebovat program Ausbootin, což je něco jako Unetbootin pro vytvoření bootovacího flashdisku s Linuxem, ale tohle je na ARAX, a otevřeme si soubor Univa_227-server-pozy128.iso, který jsme si stáhli. Před spuštěním nástroje pro vytvožení bootovacího USBsticku, jsme ten flashdisk připojili a naformátovali. Stačí 4 GB. V BIOSu dáme jako první bootovací zařízení USB, uložíme nastavení a počkáme až to naběhne.
Chceme to česky a budeme to rovnou instalovat bez zkoušení, tohle je v pořádku, pokračovat, čeština, Česká republika, střední Evropa - to necháme, pokračovat, tady tohle si opíšeme na papír, orotože to je přihlášení uživatele root - pokračovat, název instituce bude UPKP, počítač se bude jmenovat upkp server a skupina bude upkp, zatrhneme sdílení souborů ve skupině pomocí SAMBA, Upnp a DLNA a dáme pokračovat. Systém půjde nqa SSDčko - SSD.HDD00, které se rozdělí na Systím, záchrannou partici, home a root, všechny až na Home budou Ext4/DTAS a Home bude NTFS s tím, že bude největší. Nechámne to nainstalovat a budeme pokračovat až v systímu.
Systím je vlastně desktop, akorát že když půjdeme na Aplikace a Nástroje, máme tady ikonu Server service manager. Spuastíme to a máme tady na kraji UPKP a Plus přčidat službu. Na to klikneme a Nová služba přepíšeme na Cloud, typ služby vybereme "/úložiště", bude na HDD-SATA2HDD01, které bude v raydu 0 s diskem hdd-SATA2HDD02, u obojího dáme plnou kapacitu a dáme OK. Vlevo máme UPKP a podtím s odskokem Cloud a vpravo máme zatím šedivou pecku, Cloud, Úložiště, Rayd0, pole1. Označíme to a klikneme na zapnout, aby se šedivá pecka změnila na zelenou.
Stejně budeme postupovat u mailu. Takže Plus, místo Nová služba napíšeme Pošta, vybereme e-mail a bude to na HDD03 v raydu0 s HDD04, ale oproti úložišti tady máme moýnost vytvořčit správce pošty, aby root všechno nedělal. Na ukázku tu máme přezdívku mailadmin, což necháme a vymyslíme k tomu nějaké heslo, které dvakrát napíšemew a uložíme kliknutím na OK.
Te´d bychom normálně každému pracovníkovi zakládali uživatelské účty a přčidělovali složýky na úložišti. To můžemeš dělat buďto v grafickém rozhramí, alwe jednodušší to bude přes terminál, kde se to dělá podobně jako v Linuxu.. Aplikace-nástroje Terminál.
ls dsk
Tento příkaz nám vypíše seznam disků, ale na rozdíl iod Linuxu je tu máme označené jako ve Windows. Cloud je HDD02 E:, kam se přezujeme příkazem
chdir e:
Začneme dělat účty pracovníků. Třeba paní Železníková bude udšlaná takto:
mkdir zelerznikova
passwd qqwweerrttzzuu
Navízvu "reenter paassword ho zadáme - tedy qqwweerrttzzuu, ale nevidíme, že píšeme. To je v pořádku.
chmod 777 arax/system-dir/desktop/users/zeleznikova.usr e:/zeleznikova
V Linuxu by to asi takto nefungovalo, ale tady to funguje i když jak vidíte, ARAX je vlastně Linux podle toho, jaké se tam používají příkazy.
Graficky to zkontrolujeme v Aplikace-Nástroje, Nastavení a Uživatelské účty. Zeleznikova, vlastnosti - je to správně, až na to, že tady by se mělo nastavit že je to vzdálený uživatel a cesta ke složce, která se sem má synchronizovat, protože, kdyby to bylo správně, tak nám to v té složce pro data účtu, který jsme vytvořili, mělo udělat složýku Home a v ní Dokumenty, Hudba, Obrázky, Stažené soubory a Videa. Takže to vyhodíme a uděláme to způsobem, který předvede tu umělou inteligenci:
Úřad práce nasymulujeme tak, že propojíme pár počítačů klidně i s Windows, to je jedno, ale otevřeme opět terminál, kam napíšeme
sudo programinstaller - s ncsync-univa-server
To nainstalujwe program, který načte uživatelská data ze sítě a podle nich vyxtvoří účtyx. Aby to fungovalo, musíme naimnstalovat ještě Netweork scanner.
sudo programinstaller - s netscan-univa
Protiože nám to nikam neudělalo žádnou ikonu, musíme, kdyžý se to udělá napsat
netscan -r 169.128.0.0:240
To nám prohlíédne router na portu 240 a vyhledá připojená zařízení v nalezené skupině, nebo skupinách. Tady to bude jednoduché, perotože jsme si pokusně náš router nazbali také UPKP a i když jsme v počítačích nic neměnili, tak je nám to našlo. Stačí tedy napsat
ncsync - i UPKP e: -ws
Vypisuje se nám, jak se to kopírujwe a poblikávají nám oba velké plotnové disky, protože se zálohují zrcadlením. Poštovní schrínku nám to taky udělalo pro každého pracovníka, akorát že místo adresy ve tvaru jmeno@upkp.cz nám to dělá doménu upkp.batradis.cz, protože tu nemáme veřejnou adresu IP, nebo bychom se museli přihlásit jako mailadmin a opravit to v nastavení. Jako root by to šlo taky, ovšem přímo na tom počítači, který funguje jako ten úřední server a mít veřejnou IP. Navíc ještě bychom tu museli mít web a připojit se k doméně upkp.cz. Nicméně jako ukázka to takto stačí.
Zapomněli jsme ještě udělat cloud se zákaznickými daty, ale to by chtělo tam přčipojit jeětě falší disky. Už takto tam máme dole SSD disk a plotnový disk, který se zrcadlí na jeden ze tří nahoře v místech pro disketové, nebo optické 5.25 mechaniky. Protio chybí optická mechanika.
Hledání dolůadu, který nemáme si tedy předvádět nebudeme, protože by to dlouho trvalo a nejspíš by to ani nešlo, protože nejsme na veřejném internetu. Udělalo by se to konbinací vyhledávání , toho netscanneru v textovém editoru formou příkazové dávky, nebo malou aplikací. Části systémových nástrojů lze jednotlivě použít tak, že při běžné práci v ARAXu necháme otevřený terminál, kam napíšeme
ls pro
Vše co děláme nám tam perolétně a dá se to najít. Lepší bude napsat:
ls pro -w procesy.txt
Jako uživatel Root najdeme ve své domácí složce ve složce Dokumenty soubor Procesy.txt, kam se nám vypsalo to, co jsme děšlali ve smyslu toho, jak pracovaly jednotlivé programy, jak se při jejich provádění propojovaly balíčky a bloky instrukcí, což můžeme při zadávání úkolu použít. Jinak bny to zůstalo jen v terminálu dokud bychom nenapsali
cls
Každopádně by to takto bylo udělané a fungovalo by to tak, že každý by si úředničil doma sám a co by nebylo k dispozici, to by ten OB1 na ARAXu našel, nikdfo by se s nikým nedohadoval. Na rozdíl od našeho pokusného serveru by to chtělo ještě větší disky, aby si ten prográmek, dávající tomu nějaký úkol, měl kam zapisovat data a generovat svoje součásti, aby si o to pořád neříkal.
Úředníci by na úřadech pak ani nebyli a nezáleželo by u vyřizování čehokoli, jakou má kdo náladu. Ani speciální budovy by pak úřady mít nemusely, perotože by to byla součást internetových datových center, kde se o údržbu stará tým techniků.
Nepořádek a šlendrián by nebyl, protože softwarové zaměření OfficeBota je otázkou nastavení a rozsahu uživatelského rozhraní, z čehož se může přes web úřadu jen k těm věcem, ke kterým má mít veřejnost přístup, a vše ostatní jsou programy které to zpracovávají ukládají a jedou v operačním systému, k čemuž mohou maximálně vývojáři, ale čím je to chytřejší, tím méně se musí do toho vrtat a vlastní operační systém se maximílně přeinstaluje na místě, pokud se poláme natolik, že se sám neopraví. To se ale nestane, a když tak jednou za 10 let.
čtvrtek 4. prosince 2014
úterý 2. prosince 2014
Jsou nabídky úvěrů a bankovních produktů opravdu poctivé?
Vítejte u druhého dílu našeho textového blogového pořadu o nešvarech a podvodech v českých úřadech a institucích všeho druhu. Dneska si posvítíme na úvěry, půjčky a dalěší bankovní produkty, což dalo našim systémovým analytikům hodně práce, během které mohlo dojít k potížím s platebními kartami, nebo fungováním elektronického bankovnictví, za což se omlouváme. Vedení institucí jsme v minulém díle zapomněli upozornit, že do chodu administrativních a provozních systémů nijak nezasahujeme a nic neměníme. Pouze odhalujeme šlendrián v tom smyslu, že něco funguje jinak, než co je ve smlouvě, nebo jsou účtovány poplatky, které ve smlouvě nejsou uvedeny ani drobným písmem.
Ukázkou podvodného úvěru je na příklad platební karta od CityxBank, kterou můžete získat když přistoupíte na nabídku někoho ve stánku v obchodním centru, po telefgonu, nebo u podobního obchodníka. Přestože byl tento podvod odhalen v televizním pořadu Občanské Judo, o to intenzivněji je tato karta nabízena. Podvod by to být nemusel, kdyby nebylo skrytě účtováno pojištění karty proti odcizení či ztrátě, o kterém se nikdo nezmiňuje včetně informací na smlouvě, tištěných drobným písmem, aby to ščlo špatně přečíst. Dlouho se neděje nic, pokud se karta nepoužívá, ale i tak se třeba i za několik let stane, že dluh naroste tak, že majiteli karty hrozí exekuce v takovém rozsahu, že dotyčná osoba se stane bezdomovcem.
Někteří pracovníci naší organizace tuto kartu používají, a tomuto nebezpečí předešli zásahem do jejího softwaru. Mají na to zařízení, vyrobené doma na koleně z nefunkčního USB harddisku, ze kterého použili elektroniku, převádějící SATA na USB a na dráty k disku, který nefungoval, takže ho vyhodili, připnuli Citykartu krokodýlky. Karta se identifikuje jako disková jednotka s tím, že samotná platební karta běží na Linuxu. Úpravu pak lze udělat ve Windows v Notepadu, nebo v Linuxu přes terminál příkazem
gedit /dev.usbesb03/service/service.config
Jde o to, že takto to bude fungovat když bude pevný disk s Linuxem jako systémový, a nebude rozdělen na další logické disky. Disk C: (jak známe z Windowes) je mimo grafické rozhraní označen jako
/dev.esbd01/
Další disk je optická mechanika a tím pádem USB disk je třetí.
Vy to ale nedělejte!
I když Vám radíme, abyste to neděšlali, jednodušší je to přes grafické rozhraní. Podle toho jaké je, což závidí na použité distribuci Linuxu, s tím zacházíte jako s externím diskem. Aby bylo jisté, že to nebudete zkoušet, neříkáme Vám, co se má v tom konfiguračním souboru smazat, aby to fungovalo podle smlouvy a toho, co Vám nějaký ten prodejce napovídá.
Většina ostatních púůjček je poctivých, ale stejně je klepší rozumně hospodařit, abyste je nepotřebovali, nebo si vybrat takovou, abyste měli jistotu, že budete mít vždy na řádné splácení, na které doporučujeme udělat trvalý příkaz.
Abyste si vůbec od nikoho nemuseli brát úvěr, nebo kupovat něco na splátky, máte možnost spolupracovat s naší organizací. ženy už dlouho mají možnost tak učinit na příklad spoluprácí se společností PCA Praha na projektu Robuinhelp, nebo se jen nechat zaevidovat jako potencionální ošetřovatelka u PCA Praha. S pořizováním věcí, na které by se jinak musel vzít nějaký úvěr Vám pomůžeme když uzavřete pracovní smlouvu s PCA Praha, což platí pro zmíněné ženy. Jinak to platí pro kohokoli, kdo by měl zájem o spolupráci na rozvoji a rozvoji používání málo, nebo nepoužívaných technologií, uplatnění nových vynálezů, které byly na patentovém úřadě zamítnuty a spolupráci na spoustě zajímavých věcí.
Ukázkou podvodného úvěru je na příklad platební karta od CityxBank, kterou můžete získat když přistoupíte na nabídku někoho ve stánku v obchodním centru, po telefgonu, nebo u podobního obchodníka. Přestože byl tento podvod odhalen v televizním pořadu Občanské Judo, o to intenzivněji je tato karta nabízena. Podvod by to být nemusel, kdyby nebylo skrytě účtováno pojištění karty proti odcizení či ztrátě, o kterém se nikdo nezmiňuje včetně informací na smlouvě, tištěných drobným písmem, aby to ščlo špatně přečíst. Dlouho se neděje nic, pokud se karta nepoužívá, ale i tak se třeba i za několik let stane, že dluh naroste tak, že majiteli karty hrozí exekuce v takovém rozsahu, že dotyčná osoba se stane bezdomovcem.
Někteří pracovníci naší organizace tuto kartu používají, a tomuto nebezpečí předešli zásahem do jejího softwaru. Mají na to zařízení, vyrobené doma na koleně z nefunkčního USB harddisku, ze kterého použili elektroniku, převádějící SATA na USB a na dráty k disku, který nefungoval, takže ho vyhodili, připnuli Citykartu krokodýlky. Karta se identifikuje jako disková jednotka s tím, že samotná platební karta běží na Linuxu. Úpravu pak lze udělat ve Windows v Notepadu, nebo v Linuxu přes terminál příkazem
gedit /dev.usbesb03/service/service.config
Jde o to, že takto to bude fungovat když bude pevný disk s Linuxem jako systémový, a nebude rozdělen na další logické disky. Disk C: (jak známe z Windowes) je mimo grafické rozhraní označen jako
/dev.esbd01/
Další disk je optická mechanika a tím pádem USB disk je třetí.
Vy to ale nedělejte!
I když Vám radíme, abyste to neděšlali, jednodušší je to přes grafické rozhraní. Podle toho jaké je, což závidí na použité distribuci Linuxu, s tím zacházíte jako s externím diskem. Aby bylo jisté, že to nebudete zkoušet, neříkáme Vám, co se má v tom konfiguračním souboru smazat, aby to fungovalo podle smlouvy a toho, co Vám nějaký ten prodejce napovídá.
Většina ostatních púůjček je poctivých, ale stejně je klepší rozumně hospodařit, abyste je nepotřebovali, nebo si vybrat takovou, abyste měli jistotu, že budete mít vždy na řádné splácení, na které doporučujeme udělat trvalý příkaz.
Abyste si vůbec od nikoho nemuseli brát úvěr, nebo kupovat něco na splátky, máte možnost spolupracovat s naší organizací. ženy už dlouho mají možnost tak učinit na příklad spoluprácí se společností PCA Praha na projektu Robuinhelp, nebo se jen nechat zaevidovat jako potencionální ošetřovatelka u PCA Praha. S pořizováním věcí, na které by se jinak musel vzít nějaký úvěr Vám pomůžeme když uzavřete pracovní smlouvu s PCA Praha, což platí pro zmíněné ženy. Jinak to platí pro kohokoli, kdo by měl zájem o spolupráci na rozvoji a rozvoji používání málo, nebo nepoužívaných technologií, uplatnění nových vynálezů, které byly na patentovém úřadě zamítnuty a spolupráci na spoustě zajímavých věcí.
sobota 29. listopadu 2014
Jsou nasbídky českých mobilních operátorů opravdu poctivé?
Vítáme Vás u speciálního článku, který měl být původně také televizním pořadem ve formě jednoho, nebo několika videí na našem kanále na YouTube, ale textová forma bude snad dostačující. V tomto případě chceme nashlédnout pod pokličku nabídek mobilních operátorů a poradit Vám nejvýhodnější řešení. Ceny měsíčních paušálů jsou u těch výhodných tarifů dosti podobné, ale opravdu platí třeba u Vodafonu, že jsou volné minuty do všech sítí zadarmo? Určitě nejsou, protože by Vodafone prodělával. Podobná situace je i u T-Mobile a O2, ale tam už by se tomu věřit dalo, protože je využití volných minut na volání, volné SMS a MMS časově omezené na víkendy, svátky, večery a přes noc. Naši systémoví analytici odhalili pravdu, kterou Vám přináíšíme:
I když je O2 nejdražší, chová se systíém podle smlouvy, nebo nastavení předplaceného tarifu. K systémové analýze je potřeba konkrétní účet (číslo) na kterém se po prolomení zabezpečení sítě operátora po získání hesla uživatele "Root" najsdou údaje o konkrétním čísle, které jsou pro zákazníka běžně dostupné např v internetové samoobsluze na webu operátora, nebo v aplikaci, dá dostat k datům pro zákazníka nedostupných. V případě O2 jsme konkrétně u tarifů s největším počtem volných minut, SMS a MMS, neomezeným limitem FUP u Internetu v Mobilu a dokonce velkým počtem volných minut u Roamingu zjistit nemohli, protože takové tarify nepoužíváme. Díky kolegům, kteří si vedle sklužebního telefonu od nás platí nějaký paušál soukromě u Vodafonu, nebo T-Mobile, poskytli nám údaje, použité na smlouvě, nebo v zákaznickém účtu, takže jsme mohli zjistit, že je to podvodm jako vše v ČR.
Jak to funguje? Zákazník se nechá zlákat nobídkou a pořídí si daný tarif s nějakým chytrým telefonem, fdunguje to a je to wskvělé dost dlouho na to, aby si zákazník myslel že má za relativně málo peněz hodně volných minut, SAMS a MMS včetně hodně velkého, nebo dokonce neomezeného limitu FUP u mobilního Internetu. Chová se podle toho, co mu naslibovali, všuzde volá libovolně dlouho a třeba i několik let souhlasí fakturace s tím, co mu naslibovali. Čím délůe to trvá, tím více pak musí zaplatit. V operačních systémem telefonních ústředen mobilních operátorů ve světě jsme tuto skrytou funkcionalitu neodhalili. Toto je specialita České republiky. Podobně fungují banky a poskytovatelé půjček, těm se pod pokličku podíváme někdy příště.
Co proti tomu můžete dělat? Pořídit si můžete co chcete a bez ohledcu na vlastnosti Vašeho tarifu se zejména u chytrých telefonů s Androidem, WindowsPhone/Windows, nebo na iPhonech se snažit co nejvíce k volání, SMS, MMS používat služby jako je Skype, Viber, Tango, nebo WhatsApp, případně Hangouts doma na své WiFi síti, nebo na WiFi v obchodních centrech, kavárnách a restauracích. Internet v mobilu a klasické volání omezit na případy, kdy nwejste na žádné WiFi, nebo voláte někomu, kdo nemá chytrý telefon, nebo nemá některou z uvedených služeb, Ty jsou obvykle zadarmo, pokud v rámci nich nechcete volat na normální telefony a mobily.
I když máte neomezený FUP, doporučujeme u Dropboxu, OneDrive a zálohování fotoaparátu v nastavení aplikace Google+ nastavit zálohování pouze přes WiFi. Všichni operátoři snad budou limity FUP upravovat, neboť v síti LTE se dá dosáhnout mnohem větší rychlosti než u 3G, HSDPA, WCDMA a EDGE. U nižších tarifů by byl ten FUP hned přerkročen.
Vedle tohoto běžného žýešení, které zvládnete sami, můžete pouižívat námi vyzkoušené a osvědčené řešení služeb mobilních operátorů, kteeré Vás nebudou stát ani ten paušál, pokud se stanete členy naší organizace.
Jak na to?
Fungování z počátku výše uvedených projektů se projeví vástavbou potřebné síťové infrastruktury a předplacené O2 karty, které přestaly fungovat začnou postupně fungovat u spoleščnosti CTS Telecommunicartions, případně BATRADIS.CZ. Truhá možnost bude nejspíše platit pro deaktivovasné přerdplacené karty T-Mobile a Vodafone. Logo operátora CTS.CZ bude hlavně používáno u SIM karet, které bude tento operátor sám vyrábět.
To ale zatím nefunguje a vzhledem k přístupu lidí k naším stránkám to asi dlouho fungovat nebude. Protože nechceme nikoho mystifikovat a dokonce podvádět, nedostal +Robin Hronek od nás za úkol vytvořit nějakému námi pozvanému operátorovi webovou prezentaci, kterou by spravoval, kde byste si mohli vybrat služby a tarif, jaký by se Vám líbil.
I když je O2 nejdražší, chová se systíém podle smlouvy, nebo nastavení předplaceného tarifu. K systémové analýze je potřeba konkrétní účet (číslo) na kterém se po prolomení zabezpečení sítě operátora po získání hesla uživatele "Root" najsdou údaje o konkrétním čísle, které jsou pro zákazníka běžně dostupné např v internetové samoobsluze na webu operátora, nebo v aplikaci, dá dostat k datům pro zákazníka nedostupných. V případě O2 jsme konkrétně u tarifů s největším počtem volných minut, SMS a MMS, neomezeným limitem FUP u Internetu v Mobilu a dokonce velkým počtem volných minut u Roamingu zjistit nemohli, protože takové tarify nepoužíváme. Díky kolegům, kteří si vedle sklužebního telefonu od nás platí nějaký paušál soukromě u Vodafonu, nebo T-Mobile, poskytli nám údaje, použité na smlouvě, nebo v zákaznickém účtu, takže jsme mohli zjistit, že je to podvodm jako vše v ČR.
Jak to funguje? Zákazník se nechá zlákat nobídkou a pořídí si daný tarif s nějakým chytrým telefonem, fdunguje to a je to wskvělé dost dlouho na to, aby si zákazník myslel že má za relativně málo peněz hodně volných minut, SAMS a MMS včetně hodně velkého, nebo dokonce neomezeného limitu FUP u mobilního Internetu. Chová se podle toho, co mu naslibovali, všuzde volá libovolně dlouho a třeba i několik let souhlasí fakturace s tím, co mu naslibovali. Čím délůe to trvá, tím více pak musí zaplatit. V operačních systémem telefonních ústředen mobilních operátorů ve světě jsme tuto skrytou funkcionalitu neodhalili. Toto je specialita České republiky. Podobně fungují banky a poskytovatelé půjček, těm se pod pokličku podíváme někdy příště.
Co proti tomu můžete dělat? Pořídit si můžete co chcete a bez ohledcu na vlastnosti Vašeho tarifu se zejména u chytrých telefonů s Androidem, WindowsPhone/Windows, nebo na iPhonech se snažit co nejvíce k volání, SMS, MMS používat služby jako je Skype, Viber, Tango, nebo WhatsApp, případně Hangouts doma na své WiFi síti, nebo na WiFi v obchodních centrech, kavárnách a restauracích. Internet v mobilu a klasické volání omezit na případy, kdy nwejste na žádné WiFi, nebo voláte někomu, kdo nemá chytrý telefon, nebo nemá některou z uvedených služeb, Ty jsou obvykle zadarmo, pokud v rámci nich nechcete volat na normální telefony a mobily.
I když máte neomezený FUP, doporučujeme u Dropboxu, OneDrive a zálohování fotoaparátu v nastavení aplikace Google+ nastavit zálohování pouze přes WiFi. Všichni operátoři snad budou limity FUP upravovat, neboť v síti LTE se dá dosáhnout mnohem větší rychlosti než u 3G, HSDPA, WCDMA a EDGE. U nižších tarifů by byl ten FUP hned přerkročen.
Vedle tohoto běžného žýešení, které zvládnete sami, můžete pouižívat námi vyzkoušené a osvědčené řešení služeb mobilních operátorů, kteeré Vás nebudou stát ani ten paušál, pokud se stanete členy naší organizace.
Jak na to?
- Ženy ve věku 18 - 60 let, měřící minimálně 175 cm pokud možno v dobré tělesné a zdravotní kondici mohou pracovat jako ošetřovatelky u +PCA Praha , ale nejedná se o hlavní pracovní poměr. Bliýší informace naleznou na http://pcapraha.webnode.cz, kde lzejk získání informací o tom, co mají udělat, mohou použít průvodce získáním zam,ěastnání, abvy to nehledasly. Dokonce si mohou swami prostudovat, vyplnit smlouvu na konkrítní práci, kterou stačí vytisknout, vyplnit na stroji nebo hůlkovým písmem a poslat v obálce na adresu na hlavičce. Eldktronicky to dořešíme.
- V rámci toho lze spoklupraqcovat na projektu +Robinhelp, kde vynereme družku pro Robina Hronka. Pokud to bude fungovat, udšláme z toho sperciální druh služeb.
- Muži, zdravotně postižení lidé obojího pohlaví a přátelé Robina Hronka, kteří nejsou členy naší organizace mají možnost získat tyto výhody za spolupráci s PCA Praha, nebo s námi jako, údržbáři, technicvi, vývojáři a dohazovači.
- Mimo spolupráci s PCA Praha to lze získat za vědeckotechnickou pomoc při zkoušení nápadů a technologiá formou realitzace s cílem zjistit do jaké míry jde pouze o SciFi, nebo jestli by to někdy bylo možné.
Fungování z počátku výše uvedených projektů se projeví vástavbou potřebné síťové infrastruktury a předplacené O2 karty, které přestaly fungovat začnou postupně fungovat u spoleščnosti CTS Telecommunicartions, případně BATRADIS.CZ. Truhá možnost bude nejspíše platit pro deaktivovasné přerdplacené karty T-Mobile a Vodafone. Logo operátora CTS.CZ bude hlavně používáno u SIM karet, které bude tento operátor sám vyrábět.
To ale zatím nefunguje a vzhledem k přístupu lidí k naším stránkám to asi dlouho fungovat nebude. Protože nechceme nikoho mystifikovat a dokonce podvádět, nedostal +Robin Hronek od nás za úkol vytvořit nějakému námi pozvanému operátorovi webovou prezentaci, kterou by spravoval, kde byste si mohli vybrat služby a tarif, jaký by se Vám líbil.
neděle 23. listopadu 2014
Asi už jste na to přišli, ale je to tak fantastické, že Vám to prozradíme
Na našem blogu kroměrecenzí techniky a IT, které i Vy můžete používat, Vám přinášíme také recenze techniky a IT, kterou používat nemůžete, alwe je to zajímavé a hledáme k tomu reálně existující equivalenty. Určitě Vám vrtá hlavou, odkud je třeba ARAX Univa, HELLOS Eůectronic a vůbec vše, co používáme v naší organizaci. Možná že jste na to přišli, ale raději Vám to prozradíme:
Pokud jsme si něco sami nevyrobili, nebo nevyvinuli, tak jsme si to nechali dovézt ze světa, ze kterého pochází celá naše organizace. Díky asitak 20tileté práci Robina Hronka můžete vědět, že přicházíme z planety Albedor, nacházející se opticky v blízkosti souhvězdí Orion, přibližně vzdálené od Země 1750 světerlných let, stojící v čele velké galaktické federace, která se prostorově rozprostírá dokonce i okolo Země a sluneční soustavy, ve které se Země nachází, taskže lidem podobný inteligentní život, žijící na planetách, které jsou oběžnicemi většiny hvězd, pozorovatelných na noční obloze. Otázka zda-li jsme sami ve vesmíru je zodpovězena. Nejsme. Ponechme zatím stranou problematické otázky možnosti vzájkermných návštěv, kdy je na tom pozemské lidstvo velice špatně, protože je závislé na tom, zada-li Zemi navštíví někdo alespoň na naší úrovni (úrovni naší civilizace).
Také zatím ponechme stranou otrázku proč jer jednodušší na nás pohlížet jako na produkt přebujelé fantazie Robina Hronka, avšak prozradit můžeme že k tomu máme dobrý důvod. Tím důvodem je strach ozbrojených sil Vašich vlád z možnosti, že jakákoli návštěva z vesmíru má vůči Zemi nepřčátelský cíl. Několik našich lodí bylo V USA sestřeleno armádpu USA. Nejslavnější incident tohoto typu byl v Novém Mexiku v roce 1947. Tehdy tam vznikla naše organizace.
Jisté je, že jsme Vaši přátelé, alespoň pro všechny ty, kteří trpí zvůlí vlád aq nedokonalostí Vaší civilizace. Analízou obsahu Vaší sondy Voiager 2 jsme usoudili, že Vám pomůžeme stát se lepšími a byl na to vypracován veliký program, který již díky Robinu Hronkovi také znáte.
Spadá do toho i činnost společnosti PCA Praha i s projektem Robinhelp. Přestože jsme se i o osobní soukromý život Robina Hronka postarali, chtěšl prozkoumat lidské provedení lásdky a sexuality, což celý program narušilo, ale použijeme-li to k výuce stát se lepšími, patří i toto mezi klíčové oblasti civilizační restrukturalizace. Bohužel to dá nejvíce práce, která díky Vám zatím stále nikam nevede, takže se vláda albedorské federace postarala o to, aby se do programu Earthsave zapojily vyspělejkší civilizace federace.
Proto jsme v naší pobočce pro Prahu a Českou republiku nevyloučili tým Robinhelp z naší orčganizace, neboť byl kontaktován vyslanci z planety X-Rezer, patřící do galaxie Větrník, z čehož jsme získali gravitonový komunikátor. Ten byl nejdříve sestrojen na pracovišti týmu, vedeného kapitánem Simonou Buxovou, který s támem Robinhelp úuzce spolupracuje. Nyní se sestrojuje druhý gravitonový komunikátor přímo v areálu pražské pobočky, čímž je umožněšno využití mnohem lepšího zdroje napájení přístroje elektrickou energií, než běžná zásuvka elektrické sítě sice s UPS stanicí, přepěťovou ochranou a stabilizací napětí, ale 220 V/50 Hz střídavého proudu nemusí být vždy dostačující.
Fosavadní tachyonový komunikátor se bude i nadále používat, avšak současné potížče mohou být pro jakoukoli civilizaci v albedorské federaci příliš zatěžující, takže je třeba použít možnost navázání kontaktu s civilizacemi i mimo federaci a kdekoli ve vesmíru. Za předpokladu, že je Lindeova teorie časoprostorové pěny pravdivá, otevírá se nám možnost kontaktu s civilizacemi v jiných vesmírech, případně paralelních dimenzích našeho vesmíru. Gravitony jsou jedny z elementárních částic, které jsou v přírodě vyzařovány všemi kosmickými tělesy, kolem kterých jsou vyzařovány do všech stran v podobě jakési kruhové, nebo elypsovité membrány, která je hmotností těles parabolicky prohnutá. Proto menší těšlesa obíhají okolo větších.
Gravitonová komunikace vychází stejně jako u komunikace Tachyonové z komunikace Elektronové, které spíše říkáme komunikacew rozhlasová. Znamená to že vyzařovaný tok částic může mít uirčitou strukturu kolísání intenzity vyzařováníá, modulace, nebo tvaru paprsku či plošného vyzařování, řemuž se říká Signál. I pozemnská věda přišla na to, jak alespoň u rozhlasové komunikace vysílat a přijímat dokonce i diogitální signál, což se projevuje tím, že jsou běžným jevem např. Mobilní telefony. Toto lze udělat prakticky s jakýmikoli částicemi, pokud víte jak nato a máte na to cvybavení.
V Červnu 2015 posíláme produkt pokusu o Robinhelp, kterým je manželský pár Roháčových z Ostravy na dovolenou v Kalábrii, kde se má konat tamní pokus o Robinhelp a naši kolegové z PCA Praha tam byli pozváni aby o tom podali zprávu. Mimo to se tam máme setkat s pomocí z planety Wayndaron 7, kterou lze najít opticky v souhvězdí Taurus (Býk). Trvá to poněškud dlouho, protože zprávu máme už nyní, ovšem loď je z Albedoru, takže i když poletí asitask 20krát rychleji než světlo, potrvá to zhruba 8 měsíců pozermského času, což Vám i přes znalost Teorie Relativity Alberta Einsteina bude připadat jako nesmysl, což není pravda, protožýe je to relativní.
Pokud jsme si něco sami nevyrobili, nebo nevyvinuli, tak jsme si to nechali dovézt ze světa, ze kterého pochází celá naše organizace. Díky asitak 20tileté práci Robina Hronka můžete vědět, že přicházíme z planety Albedor, nacházející se opticky v blízkosti souhvězdí Orion, přibližně vzdálené od Země 1750 světerlných let, stojící v čele velké galaktické federace, která se prostorově rozprostírá dokonce i okolo Země a sluneční soustavy, ve které se Země nachází, taskže lidem podobný inteligentní život, žijící na planetách, které jsou oběžnicemi většiny hvězd, pozorovatelných na noční obloze. Otázka zda-li jsme sami ve vesmíru je zodpovězena. Nejsme. Ponechme zatím stranou problematické otázky možnosti vzájkermných návštěv, kdy je na tom pozemské lidstvo velice špatně, protože je závislé na tom, zada-li Zemi navštíví někdo alespoň na naší úrovni (úrovni naší civilizace).
Také zatím ponechme stranou otrázku proč jer jednodušší na nás pohlížet jako na produkt přebujelé fantazie Robina Hronka, avšak prozradit můžeme že k tomu máme dobrý důvod. Tím důvodem je strach ozbrojených sil Vašich vlád z možnosti, že jakákoli návštěva z vesmíru má vůči Zemi nepřčátelský cíl. Několik našich lodí bylo V USA sestřeleno armádpu USA. Nejslavnější incident tohoto typu byl v Novém Mexiku v roce 1947. Tehdy tam vznikla naše organizace.
Jisté je, že jsme Vaši přátelé, alespoň pro všechny ty, kteří trpí zvůlí vlád aq nedokonalostí Vaší civilizace. Analízou obsahu Vaší sondy Voiager 2 jsme usoudili, že Vám pomůžeme stát se lepšími a byl na to vypracován veliký program, který již díky Robinu Hronkovi také znáte.
Spadá do toho i činnost společnosti PCA Praha i s projektem Robinhelp. Přestože jsme se i o osobní soukromý život Robina Hronka postarali, chtěšl prozkoumat lidské provedení lásdky a sexuality, což celý program narušilo, ale použijeme-li to k výuce stát se lepšími, patří i toto mezi klíčové oblasti civilizační restrukturalizace. Bohužel to dá nejvíce práce, která díky Vám zatím stále nikam nevede, takže se vláda albedorské federace postarala o to, aby se do programu Earthsave zapojily vyspělejkší civilizace federace.
Proto jsme v naší pobočce pro Prahu a Českou republiku nevyloučili tým Robinhelp z naší orčganizace, neboť byl kontaktován vyslanci z planety X-Rezer, patřící do galaxie Větrník, z čehož jsme získali gravitonový komunikátor. Ten byl nejdříve sestrojen na pracovišti týmu, vedeného kapitánem Simonou Buxovou, který s támem Robinhelp úuzce spolupracuje. Nyní se sestrojuje druhý gravitonový komunikátor přímo v areálu pražské pobočky, čímž je umožněšno využití mnohem lepšího zdroje napájení přístroje elektrickou energií, než běžná zásuvka elektrické sítě sice s UPS stanicí, přepěťovou ochranou a stabilizací napětí, ale 220 V/50 Hz střídavého proudu nemusí být vždy dostačující.
Fosavadní tachyonový komunikátor se bude i nadále používat, avšak současné potížče mohou být pro jakoukoli civilizaci v albedorské federaci příliš zatěžující, takže je třeba použít možnost navázání kontaktu s civilizacemi i mimo federaci a kdekoli ve vesmíru. Za předpokladu, že je Lindeova teorie časoprostorové pěny pravdivá, otevírá se nám možnost kontaktu s civilizacemi v jiných vesmírech, případně paralelních dimenzích našeho vesmíru. Gravitony jsou jedny z elementárních částic, které jsou v přírodě vyzařovány všemi kosmickými tělesy, kolem kterých jsou vyzařovány do všech stran v podobě jakési kruhové, nebo elypsovité membrány, která je hmotností těles parabolicky prohnutá. Proto menší těšlesa obíhají okolo větších.
Gravitonová komunikace vychází stejně jako u komunikace Tachyonové z komunikace Elektronové, které spíše říkáme komunikacew rozhlasová. Znamená to že vyzařovaný tok částic může mít uirčitou strukturu kolísání intenzity vyzařováníá, modulace, nebo tvaru paprsku či plošného vyzařování, řemuž se říká Signál. I pozemnská věda přišla na to, jak alespoň u rozhlasové komunikace vysílat a přijímat dokonce i diogitální signál, což se projevuje tím, že jsou běžným jevem např. Mobilní telefony. Toto lze udělat prakticky s jakýmikoli částicemi, pokud víte jak nato a máte na to cvybavení.
V Červnu 2015 posíláme produkt pokusu o Robinhelp, kterým je manželský pár Roháčových z Ostravy na dovolenou v Kalábrii, kde se má konat tamní pokus o Robinhelp a naši kolegové z PCA Praha tam byli pozváni aby o tom podali zprávu. Mimo to se tam máme setkat s pomocí z planety Wayndaron 7, kterou lze najít opticky v souhvězdí Taurus (Býk). Trvá to poněškud dlouho, protože zprávu máme už nyní, ovšem loď je z Albedoru, takže i když poletí asitask 20krát rychleji než světlo, potrvá to zhruba 8 měsíců pozermského času, což Vám i přes znalost Teorie Relativity Alberta Einsteina bude připadat jako nesmysl, což není pravda, protožýe je to relativní.
čtvrtek 20. listopadu 2014
AddMeFast -Recenze služby
Máte pocit, že Vaše stránky na Facebooku mají málo fanoušků? Váš kanál na YouTube odebírá málo lidí? Máte málo přátel, kteří sledují Vaší činnost? Je tady služba AddMeFast na adrese http://admefast.com . Stačí se tam zaregistrovat a slabé stránky si tam dát. Na YouTube je hodně videí na toto téma, ale žádné Vám neporadí, jak získat zadarmo body, za které si kupujete fanoušky. Nqa kanále +BATRADIS Vám ho přináším na https://www.youtube.com/watch?v=R0VwgbIckfg . Přehrát si jej můžete i přímo v tomto článku.
Službu zkouší +Robin Hronek , který pro naše potřeby spolu s propagací jeho hudby, potřebuje hodně fanoušků stránek v sociálních sítích pro společnost +PCA Praha a projekt +Robinhelp , protože se mu zdá, že je tam málo lidí.
Funguje to opravdu skvěle, avšak je potřeba přes tuto službu dávat astránkám na Facebooku "To se mi líbí", sledovat lidi a věci, které Vás nezajímají jen proto, abyste získali dostatek bodů zadarmo, za které Vám někdo dá lajk (palec nahoru), To se mi líbí na nějakou stránku na Facebooku, kterou si tam dáte. Pokud se nechcete nechat zaspamovat, nebo chcete být fanoušky těch stránek, které Vás opravdu zajímají, ujistětze se, že u Vašeho účtu v bance a u Vaší kreditní karty fungují mezinárodní platby a biody si kupte.
Dle Robina Hronka je to bohužel taková služba na sebeobelhávání se ohledně popularity, ale pokud má stránka budit dojem že je pro lidi zajímavá, aniž by se tam přidávali, je to jisté řešení.
Toto video uvidíte v lepúší kvalitě na kanále organizace +BATRADIS . Přímý odkaz je ve článku výše
úterý 11. listopadu 2014
Inbox by Gmail - Recenze služby a první dojmy
Vítejte u další recenze něčeho, co i Vy můžete používat, a co by se mohlo hodit k administrativní spolupráci třeba na projektu +Robinhelp společnosti +PCA Praha s využitím služeb společnosti +Google . Reč buder o nové službě Inbox, díkyx které nyní máte 2 způsoby obsluhy své poštovní schránky Gmail. Inbox je zatím na pozvánky, takže je potřeba si o pozvánku zažádat, ale dost dlouho to trvá, než pozvánku dostanete.
Jmenuji se +Robin Hronek a chtěl bych se na blogu organizace +BATRADIS podšlit o první dojmy a udělat takovou menší recenzi aplikace pro Android a celé služby. Uživatelé jablečných tabletů a telefonů o to ochuzeni nejsou. Aplikace Inbox by Gmail je už nyní i pro iOS. Získání pozvánky bohužel dlouho trvá, ale stojí to za vyzkoušení i bez využití, k jakému bych to rád používal, nicméně je to věc která by mohla být klidně součásdtí původního Gmailu, protože jde o pár funkcí, které tomu dávají lepší pracovní využití k administrativě v nějaké firmě, protože si lze zprávy označovat jako vyřízené, odložit je na pozděšji a nechat se na ně upozornit, pokud je tam nějaký úkol a i u soukromého využití je fajn ihned vidět přílohu. Už mi začalo vadit, že Google nevyřizujwe ty žádosti, tak jsem si myslel, že by si měl lépe promyslet, co inzeruje.
Protože je možné urychlit čekání na pozvání tak, že Vám někdo pošleš svoji pozvánku, také jsem vyzval lidi, aby mi tu pozvánku poslali, prortože bych se rád podíval jak to funguje a jestli to má nějaský smysl. Nikdo mi nic neposdlal, takžem jsem musel čekat až se k tomu Google rozhoupe, což se stalo včera 10.11. 23014, kdy pozvánka dorazila, a já se mohl pustit do zkoušení této nové aplikace. Vypadá to zajímavě, ale zatím je situace taková, že jsem službu a její aplikaci teprve začalm zkoumat, ale nějaké ty první dojmy včetně praktického využití by se už nyní našly. Tak ser do toho pustíme:
Nový design, který Google začal nasazovat u svých aplikací, a kterému říká "Material Design" konkrétně této aplikaci opravdu velice sluší. To se o Gmailu a Google+ říci nedá, ale dá se na to zvyknout. Opravdu pěkně toi vypadáý když jste pozváni a aplikace začne fungovat. Upřímně řečeno jde v mém případě hlavně o zájem o to, jak tato služba funguje protože využití na +Robinhelp a celou +PCA Praha je možné tehdy, kdyby na tom se mnou spolupracovalo více než dva lidi mimo lidi v orgasnizaci +BATRADIS , aby šlo právě využívat možnosti odkládání uzpreáv, dávat si připomenout jejich vyřízení a vyřízené věci si označit jako vyřízené, nebo si je třídit podle sebe o něco lípe, než to umí původní Gmail, jehož součástí by to mohlo klidně být z toho důvodu, že Inbox neumí zprávy mazat. Koš se musí vysypat ve starém Gmailu.
Také vypmutí upozornění je udšlané špatně. Bylo by lepší vypnout upozornění v Inboxu a ne v Gmailu, abvy nebylo dvojité upozornění. Buďto mne bude na novou poštu upozorňovat Gmail, nebo inbox s tím, že by se vyplo upozorňování v Gmailu, pokud chci upozornění z Inboxu. Znamená to, vypmout notirfikaci v té aplikaciu, u které to nechci, a ne vypínat v Inbocu upozorněšní v Gmailu. Jinsk si lze nechat upozornění zdvojení. Já to tak zatím mám, prorože u původního Gmailu na telefonu poznám typ zprávy podle zvuku. Byxla by hloupost to vypínat. Jinbak jsem chyby a nedostatky žádné neobjevil až nato, že by bylo fobré, aby ten Inbox jak na webu, tak v telefonu převzasl z webu automatický podpis, co je v Gmailu. Obsahuje stránky, které potřebuji aby je vidšlo, co nejvíce lidí a jsou tam informace, které potřebuji k tomu, aby mi někdo na to +PCA Praha přispěl mnějakým sponzorským darem.
Velkým překvapením je použití Material Designu nejen ui aplikace, ale kupodivu i u webové služby Inbox. Pokud používáte prohlížeč Google Chrome, nebo máte Chromebook, existuje to jako aplikace tohoto prohlížeče, která otevře stránku http://inbox.google.com, což vypadá zajímavě, ale může to být pomalé díky složitosti stránky, máte-li pomalejší připojení. Službu ať už na webu, nebo jako aplikaci budu dále zkoušet a když ne k tomu účelu, ke kterému by se mi to hodilo, budu moci poradit někomu, kdo potřebuje takto fungující e-mail ke své práci a neumí s tím zacházet, nebo neví, jak něco takového zadarmo získat.
S použitím pro +PCA Praha a +Robinhelp mimo +BATRADIS , pokud by se mnou něškdo spolupracoval, by se to alespoň podfle toho čím se to chlubí a co jsem objevil, asi používat dalo. Akorít se to chce s tím naučit zacházet. Chce to čas a pokud to opravdu bude umět vytahovat úkoly, nebo termíny schůzek automaticky do kalendáře, bude to ono.
Tím pádem půjde lépe napodobit aplikace Harem 2014 použitím několika různých aplikací a stránek bez nutnosti tvorby nové aplikace, s čímž mi nikdo nepomůže, prortože to pokládá za zbytečnou blbost, což mně nezajímá, prortože mi jde o programátorské schopnosti. Jelikož to neumím, musím kombinovat hotové věci. +Google toho i k tomuto účelu udšlal spoustu věcí, kam by mohl patřit i Inbox, ale vedleš Dokumentů, tabulek a prezentací Google by to ještě na tom Disdku Google chtělo vymyslet Databáze Google, aby šly online otevírat databáze MS-Access *MDB a Open OFFICE, či LibreOffice Base *ODB za cenu zabrání místa na Disku Google, nebo tyto databáze vytvářet jako Databáze Google bez zabrání místa přesně jako u dokumentů, tabulek a prezentací.
Vypadá to dobře tak uvidíme..
Jmenuji se +Robin Hronek a chtěl bych se na blogu organizace +BATRADIS podšlit o první dojmy a udělat takovou menší recenzi aplikace pro Android a celé služby. Uživatelé jablečných tabletů a telefonů o to ochuzeni nejsou. Aplikace Inbox by Gmail je už nyní i pro iOS. Získání pozvánky bohužel dlouho trvá, ale stojí to za vyzkoušení i bez využití, k jakému bych to rád používal, nicméně je to věc která by mohla být klidně součásdtí původního Gmailu, protože jde o pár funkcí, které tomu dávají lepší pracovní využití k administrativě v nějaké firmě, protože si lze zprávy označovat jako vyřízené, odložit je na pozděšji a nechat se na ně upozornit, pokud je tam nějaký úkol a i u soukromého využití je fajn ihned vidět přílohu. Už mi začalo vadit, že Google nevyřizujwe ty žádosti, tak jsem si myslel, že by si měl lépe promyslet, co inzeruje.
Protože je možné urychlit čekání na pozvání tak, že Vám někdo pošleš svoji pozvánku, také jsem vyzval lidi, aby mi tu pozvánku poslali, prortože bych se rád podíval jak to funguje a jestli to má nějaský smysl. Nikdo mi nic neposdlal, takžem jsem musel čekat až se k tomu Google rozhoupe, což se stalo včera 10.11. 23014, kdy pozvánka dorazila, a já se mohl pustit do zkoušení této nové aplikace. Vypadá to zajímavě, ale zatím je situace taková, že jsem službu a její aplikaci teprve začalm zkoumat, ale nějaké ty první dojmy včetně praktického využití by se už nyní našly. Tak ser do toho pustíme:
Nový design, který Google začal nasazovat u svých aplikací, a kterému říká "Material Design" konkrétně této aplikaci opravdu velice sluší. To se o Gmailu a Google+ říci nedá, ale dá se na to zvyknout. Opravdu pěkně toi vypadáý když jste pozváni a aplikace začne fungovat. Upřímně řečeno jde v mém případě hlavně o zájem o to, jak tato služba funguje protože využití na +Robinhelp a celou +PCA Praha je možné tehdy, kdyby na tom se mnou spolupracovalo více než dva lidi mimo lidi v orgasnizaci +BATRADIS , aby šlo právě využívat možnosti odkládání uzpreáv, dávat si připomenout jejich vyřízení a vyřízené věci si označit jako vyřízené, nebo si je třídit podle sebe o něco lípe, než to umí původní Gmail, jehož součástí by to mohlo klidně být z toho důvodu, že Inbox neumí zprávy mazat. Koš se musí vysypat ve starém Gmailu.
Také vypmutí upozornění je udšlané špatně. Bylo by lepší vypnout upozornění v Inboxu a ne v Gmailu, abvy nebylo dvojité upozornění. Buďto mne bude na novou poštu upozorňovat Gmail, nebo inbox s tím, že by se vyplo upozorňování v Gmailu, pokud chci upozornění z Inboxu. Znamená to, vypmout notirfikaci v té aplikaciu, u které to nechci, a ne vypínat v Inbocu upozorněšní v Gmailu. Jinsk si lze nechat upozornění zdvojení. Já to tak zatím mám, prorože u původního Gmailu na telefonu poznám typ zprávy podle zvuku. Byxla by hloupost to vypínat. Jinbak jsem chyby a nedostatky žádné neobjevil až nato, že by bylo fobré, aby ten Inbox jak na webu, tak v telefonu převzasl z webu automatický podpis, co je v Gmailu. Obsahuje stránky, které potřebuji aby je vidšlo, co nejvíce lidí a jsou tam informace, které potřebuji k tomu, aby mi někdo na to +PCA Praha přispěl mnějakým sponzorským darem.
Velkým překvapením je použití Material Designu nejen ui aplikace, ale kupodivu i u webové služby Inbox. Pokud používáte prohlížeč Google Chrome, nebo máte Chromebook, existuje to jako aplikace tohoto prohlížeče, která otevře stránku http://inbox.google.com, což vypadá zajímavě, ale může to být pomalé díky složitosti stránky, máte-li pomalejší připojení. Službu ať už na webu, nebo jako aplikaci budu dále zkoušet a když ne k tomu účelu, ke kterému by se mi to hodilo, budu moci poradit někomu, kdo potřebuje takto fungující e-mail ke své práci a neumí s tím zacházet, nebo neví, jak něco takového zadarmo získat.
S použitím pro +PCA Praha a +Robinhelp mimo +BATRADIS , pokud by se mnou něškdo spolupracoval, by se to alespoň podfle toho čím se to chlubí a co jsem objevil, asi používat dalo. Akorít se to chce s tím naučit zacházet. Chce to čas a pokud to opravdu bude umět vytahovat úkoly, nebo termíny schůzek automaticky do kalendáře, bude to ono.
Tím pádem půjde lépe napodobit aplikace Harem 2014 použitím několika různých aplikací a stránek bez nutnosti tvorby nové aplikace, s čímž mi nikdo nepomůže, prortože to pokládá za zbytečnou blbost, což mně nezajímá, prortože mi jde o programátorské schopnosti. Jelikož to neumím, musím kombinovat hotové věci. +Google toho i k tomuto účelu udšlal spoustu věcí, kam by mohl patřit i Inbox, ale vedleš Dokumentů, tabulek a prezentací Google by to ještě na tom Disdku Google chtělo vymyslet Databáze Google, aby šly online otevírat databáze MS-Access *MDB a Open OFFICE, či LibreOffice Base *ODB za cenu zabrání místa na Disku Google, nebo tyto databáze vytvářet jako Databáze Google bez zabrání místa přesně jako u dokumentů, tabulek a prezentací.
Vypadá to dobře tak uvidíme..
neděle 9. listopadu 2014
BATRADIS TV Kabelová televcize zdarma na Moravě 2. díl Ostrava
V Brně jsme to již dodělali a nyní budeme naši bezplatnou kabelovou televizi zprovozňovat v Ostravě u novomanželů Roháčových, což je Jitka a Martin Roháčovi, přičemž se ta Jitka jmenovala předtím Zahrádková. Průběh pokusu si lze přečíst v minulém článku. Dnes se podíváme na zapojení telecvize BATRADIS TV, nabízející kompletní programovou nabídku televizních a rozhlasových stanic zadarmo přes náš intranet..
Jitka sňatkem získala Internet, na který má Martin Roháč slevu co by držitel průkazu ZTP/P. Pomohli jsme zařídit u společnosti Telefonica O2 přepojení linky do malého rodinného domku Martinových rodičů, kteří budou bysdlet v Martinově garsonce v panelákuz. Je to od původního bydliště jedna stanice autobusem, nebo procházka. Vyvavení pro přístup k naší síti jsme přemontovali a pustíme se do té televize.
Služba BATRADIS TV zde zatím není aktivována, takže se na Jitčině BATRADISA účtu musí aktivovat. V obývacím pokoji to zapojíme přes IPTV k routeru od Martina, který je zapojen jako klient modemu od O2. Martinův a Jitčin počítač jde na router naší sítě spolu s televizí. Settopbox jde tady zas použití Martinovy televize k televizoru připojit přes HDMI, tak že bude opravdu kvalitní obraz.
V obývacím pokuji použijeme IPTV přčipojení a zadáme 12timístný číselný kód pomocí dálkového ovladače, aby se televize naladila. Do kuchyně nám to nedosáhne, takže to tam zapojíme jako v Brně přímo na anténu DataRay přes RHA adaptér, aby to šlo přes konektor pro klasickou, nebo satelitní anténu. Takže na stránce Můj BATRADIS se podíváme do administrace na aktivované skužby, kde se podívbáme na nastavení služby BATRADIS TV.
Máme tady zapnuté IPTV a Internet, klikneme na plus, abychom přidasli další settopbox v domácnosti a zvoláme použitý model a typ settopboxu, který přijde do kuchyně. Tady opíšeme sériové číslo ze štítku na spodku přístrojke. Klikneme na Uložit a půjdeme zapojit druhou televizi.
Ta je stará obyčejná skleněná, takže to zapojíme přes SCART a zapneme. OK, tady díme Češtinu, Česká republika, další, vybereme příjem DVB-C/DVB-S a dáme Další. Tady dáme zobrazení 4.3, úprava obrazu necháme Automatická a výstupná formát PAL je také správně. Potvrdíme to tak, že dáme Daslší a počkáme. Už se nám tady objevilo BATRADIS.CZ, což potvrdíme středem toho kolečka se šipkami na ovladači a opět zadáme ten kód, OK a už se to ladí.
Tak a máme tam Televizi. I pražské ženy to mphou mít, budou-li spolupracovat s +PCA Praha .
Jitka sňatkem získala Internet, na který má Martin Roháč slevu co by držitel průkazu ZTP/P. Pomohli jsme zařídit u společnosti Telefonica O2 přepojení linky do malého rodinného domku Martinových rodičů, kteří budou bysdlet v Martinově garsonce v panelákuz. Je to od původního bydliště jedna stanice autobusem, nebo procházka. Vyvavení pro přístup k naší síti jsme přemontovali a pustíme se do té televize.
Služba BATRADIS TV zde zatím není aktivována, takže se na Jitčině BATRADISA účtu musí aktivovat. V obývacím pokoji to zapojíme přes IPTV k routeru od Martina, který je zapojen jako klient modemu od O2. Martinův a Jitčin počítač jde na router naší sítě spolu s televizí. Settopbox jde tady zas použití Martinovy televize k televizoru připojit přes HDMI, tak že bude opravdu kvalitní obraz.
V obývacím pokuji použijeme IPTV přčipojení a zadáme 12timístný číselný kód pomocí dálkového ovladače, aby se televize naladila. Do kuchyně nám to nedosáhne, takže to tam zapojíme jako v Brně přímo na anténu DataRay přes RHA adaptér, aby to šlo přes konektor pro klasickou, nebo satelitní anténu. Takže na stránce Můj BATRADIS se podíváme do administrace na aktivované skužby, kde se podívbáme na nastavení služby BATRADIS TV.
Máme tady zapnuté IPTV a Internet, klikneme na plus, abychom přidasli další settopbox v domácnosti a zvoláme použitý model a typ settopboxu, který přijde do kuchyně. Tady opíšeme sériové číslo ze štítku na spodku přístrojke. Klikneme na Uložit a půjdeme zapojit druhou televizi.
Ta je stará obyčejná skleněná, takže to zapojíme přes SCART a zapneme. OK, tady díme Češtinu, Česká republika, další, vybereme příjem DVB-C/DVB-S a dáme Další. Tady dáme zobrazení 4.3, úprava obrazu necháme Automatická a výstupná formát PAL je také správně. Potvrdíme to tak, že dáme Daslší a počkáme. Už se nám tady objevilo BATRADIS.CZ, což potvrdíme středem toho kolečka se šipkami na ovladači a opět zadáme ten kód, OK a už se to ladí.
Tak a máme tam Televizi. I pražské ženy to mphou mít, budou-li spolupracovat s +PCA Praha .
sobota 8. listopadu 2014
BATRADIS TV Kabelová televize zdarma na Moravě 1. díl Brno
V rámci pokusů ve prospěch činnosti našich kolegů z +PCA Praha jsme zkoušeli na Moravě +Robinhelp ,m ale bez toho qaby se z toho dělala dál nějaká organizace. Tady jsme pomohli Petru Kovaříkovi mladěšímu k partnerce dle jeho představ, která od nás dostala počítač s Windows 10 a v této zprávě Vám popíšeme uvedení naší kabelové televize zadarmo u té Jany doma.
Služba BATRADIS TV je naše jabelová televize, která zdarma přinášá balík zhruba 70 až 120 televizních kanálů v českém jazyce, za který byste např u UPC platili 500 Kč měsíčně, nebo 700 Kč měsíčně u O2 za O2TV. Distribuce BATRADIS TV probíhá pomocí technologie IPTV a DataRay.
Protože osazujeme nové pracovní stanice speciální kartou pro přístup k naší síti, použili jsme tady u té Jany v Brně nový typ externí DataRay antény s jedním pevným a jedním přídavným svodem pro připojení modemu. Nový typ swettopboxu ECF TVR-200 D, umožňujwe přžímé připojení DataRay antény, nebo klasické antény přes RFA adaptér. Televizor jsme použiliu původní, který Jana má. Časem to ale předěláme na IPTV po sí´tovém kabelu přes router, aby se šlo dívat na televizi v obývacím pokoji a na něco jiného v kuchyni.. To ale nejspíš nebude potřeba vzhledem k tomu, že jde o malý panwelákový byt na sídlišti.
I kdyžř má Jana LCD televizor, HDMI tady ještě není, takže je to připojené přes SCART. Z anténby nyní vedou 2 proprietální optické kabely ws koncovkou, která vypadá jako anténový konektor, akorát že není kulatý, ale hranatý. Jednem kabel jde do počítače a druhý do settopboxu. Naladění trvalo 10 minut a k dispozici je zadarmo vše co na normální placené kabelové televizi ve špičkové kvalitě obrazu a zvuku.
Vedle funkce EPG je zde možnost nahrávání pořadů z EPG a nbahrát si lze ve špičkové kvalitě až 7 dní vybraných pořadů. Záznamy jsou uchovány 30 dní a i když nebyly shlédnuty, jsou po uplynutí této doby smazány.
Virtuální videopůjčovna a možnost pustit běžící pořad od začátku však na rozdíl od O2TV ujde jen na počítači z adresy batradis-tv.batradis.cz/tvlist, nebo v aplikaci BATRADIS TV pro ARAX Univba pro PC či Univa zařízení. Odkaz je zde neaktivní, protože funguje výhradně v intranetu naší společnosti.
Normálně přes síťovou kartu má Jana Internet od Netboxu, který by mohl chodit lépe, ale tern si sama normálně platí a za 250 Kč měsíčně jsou 4 Mb/s celkem přijatelné ale hlavně večer tam některé věci zlobí. Naše síť jí jede rychlostí 24 Mb/s, protrože o 2 ulice dále máme brněnskou pobočku s vysílačem na střeše.
Za souřití s menším mužem, na kterého se musí dávat trochu pozor, toto Jana v Brně zadarmo dostala. Dále to budeme zapojovat v Osdtravě u našich novomanželů v Ostravě.
Služba BATRADIS TV je naše jabelová televize, která zdarma přinášá balík zhruba 70 až 120 televizních kanálů v českém jazyce, za který byste např u UPC platili 500 Kč měsíčně, nebo 700 Kč měsíčně u O2 za O2TV. Distribuce BATRADIS TV probíhá pomocí technologie IPTV a DataRay.
Protože osazujeme nové pracovní stanice speciální kartou pro přístup k naší síti, použili jsme tady u té Jany v Brně nový typ externí DataRay antény s jedním pevným a jedním přídavným svodem pro připojení modemu. Nový typ swettopboxu ECF TVR-200 D, umožňujwe přžímé připojení DataRay antény, nebo klasické antény přes RFA adaptér. Televizor jsme použiliu původní, který Jana má. Časem to ale předěláme na IPTV po sí´tovém kabelu přes router, aby se šlo dívat na televizi v obývacím pokoji a na něco jiného v kuchyni.. To ale nejspíš nebude potřeba vzhledem k tomu, že jde o malý panwelákový byt na sídlišti.
I kdyžř má Jana LCD televizor, HDMI tady ještě není, takže je to připojené přes SCART. Z anténby nyní vedou 2 proprietální optické kabely ws koncovkou, která vypadá jako anténový konektor, akorát že není kulatý, ale hranatý. Jednem kabel jde do počítače a druhý do settopboxu. Naladění trvalo 10 minut a k dispozici je zadarmo vše co na normální placené kabelové televizi ve špičkové kvalitě obrazu a zvuku.
Vedle funkce EPG je zde možnost nahrávání pořadů z EPG a nbahrát si lze ve špičkové kvalitě až 7 dní vybraných pořadů. Záznamy jsou uchovány 30 dní a i když nebyly shlédnuty, jsou po uplynutí této doby smazány.
Virtuální videopůjčovna a možnost pustit běžící pořad od začátku však na rozdíl od O2TV ujde jen na počítači z adresy batradis-tv.batradis.cz/tvlist, nebo v aplikaci BATRADIS TV pro ARAX Univba pro PC či Univa zařízení. Odkaz je zde neaktivní, protože funguje výhradně v intranetu naší společnosti.
Normálně přes síťovou kartu má Jana Internet od Netboxu, který by mohl chodit lépe, ale tern si sama normálně platí a za 250 Kč měsíčně jsou 4 Mb/s celkem přijatelné ale hlavně večer tam některé věci zlobí. Naše síť jí jede rychlostí 24 Mb/s, protrože o 2 ulice dále máme brněnskou pobočku s vysílačem na střeše.
Za souřití s menším mužem, na kterého se musí dávat trochu pozor, toto Jana v Brně zadarmo dostala. Dále to budeme zapojovat v Osdtravě u našich novomanželů v Ostravě.
úterý 4. listopadu 2014
BATRADIS PC Update - počítač pro Janu z Brna
Zdravíme Vás a vítáme Vás u textové verze ukázkové episody pořadu BATRADIS PC Update, kde stavíme, nebo vylepšujeme počítače zadarmo pro zájemkyně o práci ošetřovatelky pro +PCA Praha včetně zájemkyň o spolupráci na projektu +Robinhelp . V polovině ŕijna 2014 jsme dšlali pokus v Brně, kde jsme tímto projektem naěšli Ing. Petru Kovaříkovi mladšímu družku, která je podle jeho gusta. Protože se náým podařilo posunout jejich přátzelství důvěrnějším směrem a od té doby než jsme publikovali tento článek, jsme zjistili že Jana občas vedle sexu dokáže vzít Petra na koněš, dostane od nás počítač.
Zqačneme tedy záznamem toho, co se dělo v momentě, kdy jsme se dozvěděli o prvním orálním sexu ve výtahu v domě, kde Petr Kovařík bydlí, díky čemuž sousedi chvíli nadávali, že ten výtah dlouho nejezdí. Tím pádem bychom Vás rádi uvítali v dílně oddělení technického zásobování brněnské pobočky naší organizace a předáváme slovo technikovi, který ten počítač bude stavět, aby nám občas řekl co dělá.
Toš nejprve si připravíme kastlu, kam urobíme ten komjůter. Znamená to že kastlu rozděláme a vyndáme nějaké ty bazmeky co tam jsó, je to taková ta naša speciálná kastla, která vypadá že spadla z vesmíru, takže je to zajímavé i na kókání. Teďko valím do skladu pro sóčástky do teho kompjůtera.
Jé, kurňa, nemáme zdroje s modulárníma kabelama, toš póžijeme něšjaký ten obyčejný, a sice tadyhlwe ten Seasonic 700V bude dobré bazmek aby to mělo dost šťávy, základní deska Gifabit včil se zvukem a grafikó, 8 GB RAM a povalí to na procesoru INTEL Core I5. Ještě musíme, tyvole povalitr pro nějaký ten harddisk, dáme 1 TB WD Caviar Green SATA2 a systém dáme na SSD 64 GB aby to valilo rychle a nelezlo to jako nějaká chcíplá lemra. To tam dáme tadyhle ten Samsung SSD 64GB SATA3. Aby tam šlo kókat na filmy a poslóchat muziku z CD, tak ještě opticků mechaniku. Bude to SONY DVD-R/W SATA2. Tak to máme ty bazmeky, zwe kterých to urobíme.
Do bedny díme ten zdroj, mechaniku a disky, akorát tam bude víc kabwelů, než je potřeba. Osadíme základní desku a celé ten bazmekpřiděláme do kastly. I když by stašilo na chlazení zapnót jenom větrák na cghladiči procesoru a ve zdroji to už je, zapneme i ty ve skříni, protože svítí modře stejně jako vypínač.
Toš je to včil smonované, kastlui necháme zatím otevřitů, a budeme tam instalovat software. Windows 7 s našou korporační licencí zrovna nwemáme po ruce, tak urobíme pokus s Windowws 10 technical Preview, korporační MS-Office 2010 tu máme a kdyby se něco pokurvilo, diáme tam ten Windows 7 až ho najdu. Jako záložní systém tam dáme Linux, a sice Ubuntu 14.10. Takže to SSDčko bude dost nacpané.
Takže tady máme Windows 10 Technical Prevew, chceme to česky, Česká republika a střední Evropa, Install now, další, sóhlasím, další, vlastní instalace, další, tady dáme to SSD jako C, systémové, bootovací a snad bude na vše 40 GB stačit, bude to NTFS a bude to Windows 10. Nocvý oddníl, písmeno jednotky D, celý zbytek, systémový disk, typ zápisu dat "jiné", název bude Ubuntu. WD SATA2 HDD (HDD01) necháme po celém, písmenko E, NTFS, nebude to systémové a ani bootovací, a název bude Data. Další, nafgormátovat oddíly a instalovat. Tak, a necháme to běžet.
Než se systém nahrál, vyřídili jsme pár objednávek a až se to restartuje, tak to doděláme. Už se tak stalo, tak tady uděláme aktivaci systému. Další, souhlasím, tohle je vpořádku - další, vytvořit účet Microsoft, (Přámení té jany je cenzurováno a bude nahrazeno hvězdičkami) uživatel jana****ova,@hotmail.com tam můžeme nechat, heslo tam n+ějaké dáme, ještě jednou, Jana, *****ová, Brno, Česká republika, teďko opíšeme tadyhle ty pitomý písmenka z obrázku a dáme odeslat. Zatrhneme že se účtem Micrpspft chceme přihlašovat k počítači a že se chceme přihlásit automaticky po zadnutí, další, barvy necháme, ale dáme tady že chceme po startu systému otevřít plochu, Automatické aktualizace mecháme jak jsou na doporučeno, což je autom,atická aktualizace, dalšízabezpečení je taky správně, další Počítač v síti bude Jana PC Win10, sdílet budeme všechno, připojení k síti je připojení k soukromé síti. Tohle se kdyžtak předělá, další, tohle je taky v pořádku, dokončit.
Máme tam plochu, vypadá to hnusně, ale až to najde ovladače, mělo by to fungovat. Zkusíme tam dát ovladače na základní desku, aby to chodilo alespoň nějak.....
Po instalaci Windows 10 a všeho co je potřeba nám zbylo asi něco málo přes 10 GB na disku C a práci dalo rozchodit BATRADIS DataRay PCI Adaptée pro práci s naší sítí. Ubuntu nejdříve vyzkloušíme, abychom věděli, jeastli bude fungovat. Funguje až na kartu pro přístup do naší sítě a na YouTube nejde přehrávat videa. Zkusíme to a uvidíme.
Takže Instalovat Ubuntu, pokračovat, souhlasím, pokračovat, Uřivatel Jana, typ účtu administrátor, heslo dáme to, co ve Windows, pokračovat, něšco jiného, pokračovat, tady to chceme dát na D, primární, systémový, pokračovat, D:/Ubuntu, tady zatrhneme instalaci aplikací třetích stran, pokračovat. datum a čas a středowvropské pásmo je dobře, pokračovat, internet to našlobezdrátovou síť ne, protože to nezná tu naší kartu, Instalovat.
Tohle máme za 10 minut hotové na rozdíl od Windows, akorát nepůjde naše síť, ale pokusíme se o to. Tady je na flešce BATRADIS OS1, tak se tam kókneme, Hardware, Batradis_pci_DR, je tu Ubuntu? Je tady. Batradis_pcidr_ubuntu.deb, tady nám to nadává že instalujeme z nebezpečného zdroje, dáme Ano, teď to chce heslo a mělo by to fungovat.
Jo, už to funguje, tak ještě tady v tom Ubuntu zmáčknemer dohromady CTRL+ALT+T, což spustí termináíl a napíášeme:
sudo apt-get update
potvrdíme stiskem Enteru, zadáme heslo a počkáme až se to uroví.
Za chvilku to bude, takl ještě
sudo apt-get upgrade
Příkazem Exit zavřeme ten terminál a vypneme to. Zaděláme kastlu a můžeme valit.
K počítači byl dodán monitor, myš a klávesnice a dosti kvalitní reperoduktory zcela zdarma. Stačilo to Janě ukázat a vysvětlit, a nechat si podepsat dodací list.
Spolupracovat s +PCA Praha se vyplatí včetně Robinhwelpu i ženám v Praze. Odhasdovaná cena tohoto, nebo velice podobného PC se vším, co k tomu patří se pohybuje okolo 15 až 20 000 Kč, podle toho, co je tam za konponenty a jak je to výkonné. Jinak než na splátky by to koupit nešlo, tak proč to nezkusit a nezískat to zdarma jenom za neobvyklé chování a divný pocit, nicméně je to dobrá věc a stojí to za to.
Zqačneme tedy záznamem toho, co se dělo v momentě, kdy jsme se dozvěděli o prvním orálním sexu ve výtahu v domě, kde Petr Kovařík bydlí, díky čemuž sousedi chvíli nadávali, že ten výtah dlouho nejezdí. Tím pádem bychom Vás rádi uvítali v dílně oddělení technického zásobování brněnské pobočky naší organizace a předáváme slovo technikovi, který ten počítač bude stavět, aby nám občas řekl co dělá.
Toš nejprve si připravíme kastlu, kam urobíme ten komjůter. Znamená to že kastlu rozděláme a vyndáme nějaké ty bazmeky co tam jsó, je to taková ta naša speciálná kastla, která vypadá že spadla z vesmíru, takže je to zajímavé i na kókání. Teďko valím do skladu pro sóčástky do teho kompjůtera.
Jé, kurňa, nemáme zdroje s modulárníma kabelama, toš póžijeme něšjaký ten obyčejný, a sice tadyhlwe ten Seasonic 700V bude dobré bazmek aby to mělo dost šťávy, základní deska Gifabit včil se zvukem a grafikó, 8 GB RAM a povalí to na procesoru INTEL Core I5. Ještě musíme, tyvole povalitr pro nějaký ten harddisk, dáme 1 TB WD Caviar Green SATA2 a systém dáme na SSD 64 GB aby to valilo rychle a nelezlo to jako nějaká chcíplá lemra. To tam dáme tadyhle ten Samsung SSD 64GB SATA3. Aby tam šlo kókat na filmy a poslóchat muziku z CD, tak ještě opticků mechaniku. Bude to SONY DVD-R/W SATA2. Tak to máme ty bazmeky, zwe kterých to urobíme.
Do bedny díme ten zdroj, mechaniku a disky, akorát tam bude víc kabwelů, než je potřeba. Osadíme základní desku a celé ten bazmekpřiděláme do kastly. I když by stašilo na chlazení zapnót jenom větrák na cghladiči procesoru a ve zdroji to už je, zapneme i ty ve skříni, protože svítí modře stejně jako vypínač.
Toš je to včil smonované, kastlui necháme zatím otevřitů, a budeme tam instalovat software. Windows 7 s našou korporační licencí zrovna nwemáme po ruce, tak urobíme pokus s Windowws 10 technical Preview, korporační MS-Office 2010 tu máme a kdyby se něco pokurvilo, diáme tam ten Windows 7 až ho najdu. Jako záložní systém tam dáme Linux, a sice Ubuntu 14.10. Takže to SSDčko bude dost nacpané.
Takže tady máme Windows 10 Technical Prevew, chceme to česky, Česká republika a střední Evropa, Install now, další, sóhlasím, další, vlastní instalace, další, tady dáme to SSD jako C, systémové, bootovací a snad bude na vše 40 GB stačit, bude to NTFS a bude to Windows 10. Nocvý oddníl, písmeno jednotky D, celý zbytek, systémový disk, typ zápisu dat "jiné", název bude Ubuntu. WD SATA2 HDD (HDD01) necháme po celém, písmenko E, NTFS, nebude to systémové a ani bootovací, a název bude Data. Další, nafgormátovat oddíly a instalovat. Tak, a necháme to běžet.
Než se systém nahrál, vyřídili jsme pár objednávek a až se to restartuje, tak to doděláme. Už se tak stalo, tak tady uděláme aktivaci systému. Další, souhlasím, tohle je vpořádku - další, vytvořit účet Microsoft, (Přámení té jany je cenzurováno a bude nahrazeno hvězdičkami) uživatel jana****ova,@hotmail.com tam můžeme nechat, heslo tam n+ějaké dáme, ještě jednou, Jana, *****ová, Brno, Česká republika, teďko opíšeme tadyhle ty pitomý písmenka z obrázku a dáme odeslat. Zatrhneme že se účtem Micrpspft chceme přihlašovat k počítači a že se chceme přihlásit automaticky po zadnutí, další, barvy necháme, ale dáme tady že chceme po startu systému otevřít plochu, Automatické aktualizace mecháme jak jsou na doporučeno, což je autom,atická aktualizace, dalšízabezpečení je taky správně, další Počítač v síti bude Jana PC Win10, sdílet budeme všechno, připojení k síti je připojení k soukromé síti. Tohle se kdyžtak předělá, další, tohle je taky v pořádku, dokončit.
Máme tam plochu, vypadá to hnusně, ale až to najde ovladače, mělo by to fungovat. Zkusíme tam dát ovladače na základní desku, aby to chodilo alespoň nějak.....
Po instalaci Windows 10 a všeho co je potřeba nám zbylo asi něco málo přes 10 GB na disku C a práci dalo rozchodit BATRADIS DataRay PCI Adaptée pro práci s naší sítí. Ubuntu nejdříve vyzkloušíme, abychom věděli, jeastli bude fungovat. Funguje až na kartu pro přístup do naší sítě a na YouTube nejde přehrávat videa. Zkusíme to a uvidíme.
Takže Instalovat Ubuntu, pokračovat, souhlasím, pokračovat, Uřivatel Jana, typ účtu administrátor, heslo dáme to, co ve Windows, pokračovat, něšco jiného, pokračovat, tady to chceme dát na D, primární, systémový, pokračovat, D:/Ubuntu, tady zatrhneme instalaci aplikací třetích stran, pokračovat. datum a čas a středowvropské pásmo je dobře, pokračovat, internet to našlobezdrátovou síť ne, protože to nezná tu naší kartu, Instalovat.
Tohle máme za 10 minut hotové na rozdíl od Windows, akorát nepůjde naše síť, ale pokusíme se o to. Tady je na flešce BATRADIS OS1, tak se tam kókneme, Hardware, Batradis_pci_DR, je tu Ubuntu? Je tady. Batradis_pcidr_ubuntu.deb, tady nám to nadává že instalujeme z nebezpečného zdroje, dáme Ano, teď to chce heslo a mělo by to fungovat.
Jo, už to funguje, tak ještě tady v tom Ubuntu zmáčknemer dohromady CTRL+ALT+T, což spustí termináíl a napíášeme:
sudo apt-get update
potvrdíme stiskem Enteru, zadáme heslo a počkáme až se to uroví.
Za chvilku to bude, takl ještě
sudo apt-get upgrade
Příkazem Exit zavřeme ten terminál a vypneme to. Zaděláme kastlu a můžeme valit.
K počítači byl dodán monitor, myš a klávesnice a dosti kvalitní reperoduktory zcela zdarma. Stačilo to Janě ukázat a vysvětlit, a nechat si podepsat dodací list.
Spolupracovat s +PCA Praha se vyplatí včetně Robinhwelpu i ženám v Praze. Odhasdovaná cena tohoto, nebo velice podobného PC se vším, co k tomu patří se pohybuje okolo 15 až 20 000 Kč, podle toho, co je tam za konponenty a jak je to výkonné. Jinak než na splátky by to koupit nešlo, tak proč to nezkusit a nezískat to zdarma jenom za neobvyklé chování a divný pocit, nicméně je to dobrá věc a stojí to za to.
čtvrtek 23. října 2014
Ostravský pokus o Robinhelp
I když by toto mělo patřit spíše na blog +Robinhelp společnosti +PCA Praha , je to na blogu organizace +BATRADIS protože jde opět jen o pokus, jaký byl proveden v Brně. Znamená to, že tu máme muže v podobné situaci jako +Robin Hronek , pokud jde o schopnost se seznamovat s ženami, takže jeho ostravskému kolegovi najdeme družku a necháme toho, protože na rozdíl od Prahy tam nebudeme zakládat něco jako +PCA Praha.
Hodně podobně zdravotně postiženým mužem v Ostravě je jistý Martin Roháč 37 let, 173 cm/79 Kg, kterému se také líbí vysoké ženy. Opět to zůstane částečně v rodině, protože Rohářčovi mají v příbuzenstvu ředitele naší ostravské pobočky, tak uvidíme, co se s tím dá ufělat, nebo-li jak by řekli naši ostravští kolegové: Uvidime, co se s tim da urobit.
Podobně jako v Brně se i Martin Roháč kamarádí s takovou ženou jaká by se mu líbila, takže opět bude stačit se postarat o to, aby tam byly i nějaké ty důvěrnosti, ke kterým si dopomůžeme alkoholem. Po brněšnském vzoru jsme (naši kolegové v Ostravě) využili toho, že jeden pracovník naěí organizaci provozuje restauraci, kam Martin chodí na pivo. Ten náš kolega je tam barman a ví jak to udělat, aby nebyla v něčem cítit vodka, tak jí dával trochu do všeho nealkoholického, co si ta Martinova kamaráedka dávala k pití. Byla to romantická večeře, kterou hospodářské vedední naší ostravské pobočky zaplatí po akci. Kdyby to hned nevyšlo, nercháme otevřený účet a zaplatí se to pak najednou.
Máme zjištěno, že se to alespoň pro jednou podařilo docela tak, jak mnělo. Víme to od jednoho jeho kamaráda, kterému se chtělo na velkou a během toho tam vedle s tou kamarádkou přišel a měl orální sex až do konce. Restaurace je poblíž bydliště Martina Roháče, tak se šlo domů procházkou, díky čemuž také víme, žeš ho ta kamarádka Jitka chvíli svezla na zádech. Pracujeme dále na tom, aby pokus vyšel a Martin s Jitkou byli trochu něco vícwe než jen kamarádi delší dobu, tak naši kolegové z Ostravy tahají z Martina a i z té Jitky rozumy jako: jestli neshání Jitka počítač, nebo jestli neshání auto a tak podobně.
Protože toto nerní +Robinhelp ale +BATRADIS, podíváme se tedy pořádně alespoň na ten počítač, který Jitka shání, ale nemá na něj a jakékoli splátky se jí zdají vysoké. Navíc je momentálně bez práce a dostává podporu, tak z čeho by to asi platila. Mýáme na to díky novému generálnímu řediteli vyšší kalkulační limit pro poskytnutí počítače zdarma, a i když půjde v zásadě o základní sestavu na kancelářskou práci, Internet, poslouchání hudby a pouštění si filmů, uděláme to v moderních standardech.
Do skříně, která svým designem reprezerntujer naší organizaci dáme základní dewsku docela základní, nicméně i tak to vydrží celkem dlouho použitelné. Deska kterou použijeme může být iosazena procesorem nejnovějšího typu, ale my použijeme INTEL Core I5. Maximální osazení operační pamětí jsou tady 4 sloty až pro 16 GB moduly DDR3 SODIM, kde my tam dáme 1 modul 8 GB SODIM DDR3. Další 4 pam,ěťové sloty jsou pro paměť grafické karty, která je integrovaná na dewsku. V případě stavby tohoto počítače tam nic nedáme. Chladič bude stačit ten, co je v balení procesoru.
Zdroj by stačil ten nejzákladnější, ale napájet to budeme zdrojem o výkonu až 750V, a použijeme jeden ze základních modelů od firmy Enermax z důvodů modulární kabeláže, aby nebyl v počítači bordel. Nahoru dopředu přijde optická mechanika SATA2 Samsung DVD-R/W, na systém dáme 64 GB SATA3 SSD Kingston a na data 1 TB SATA2 plotnový HDD WD Caviar Black.
Jinak tam máme USB 2.0, USB 3.0, integrovanou zvukovou kartu Realtech AC 97. Internet si sama nějaký zařídí, ale ještě vyloupneme vzadu dole krytku jednouho PCI Express slotu a dáme tam BATRADIS DataRay kartu. Některé konektory obou verzí USB jsou i vpředu včetně sluchátek a mikrofonu.
Operačním systémem by mohly být Windows 8, ale dotykový monitor k tomu nedáme, takže by šlo zkusit Windows 10, ale to je zatím jen takové demo, které má spoustu nedodělků a chyb. Použijeme tedy Windows 7 Proffessional s korporační licencí, a kdyby se s tím něco stalo, dáme tam nějaký Linux. S korporační licencí tu máme Office 2010 Proffessional, ale před tím nainstalujeme ovladače na desku. AVast na ochranu proti virům a fireFox tam dáme až tam bude internet, i když ten Firefox by tam už být mohl i přesto že tam zatím bude jenom náš Intranet, který ve FireFoxu moc nechodí a v systémovém prohlížeči MS-Internet Exlorer to nejde vůbec. Ona se v těch Windows ta naše DR karta taky občas nechytá a i když tam dáme z flešky správný ovladač, musí se to občas nutit fungovat.
I při zapojení všech ventilátorů je počítač tichý a je k tomu 24 palcový LED LCD monitor LG. Samsung nená momentálně na skladě, kvalitní 3 pásmové reproduktory, myš, klávesnice a webkamera.
A6 na DataRay a náš intranet by se měly takovéto počítače dávat zájemkyním o práci ošetřovatelek péro +PCA Praha už za spolupráci na projektu +Robinhelp . Jelikož se o pořízení konponent, nebo celých sestav postará sám +Robin Hronek, tak to nejspíš takové nebude, nebo to pob+ěží spíše na Linuxu, ale vývoj jde rychle dopředu, takže i toto může být nbejen přímo u nás.¨
Proto to asi vyjde. Uvidíme.
Hodně podobně zdravotně postiženým mužem v Ostravě je jistý Martin Roháč 37 let, 173 cm/79 Kg, kterému se také líbí vysoké ženy. Opět to zůstane částečně v rodině, protože Rohářčovi mají v příbuzenstvu ředitele naší ostravské pobočky, tak uvidíme, co se s tím dá ufělat, nebo-li jak by řekli naši ostravští kolegové: Uvidime, co se s tim da urobit.
Podobně jako v Brně se i Martin Roháč kamarádí s takovou ženou jaká by se mu líbila, takže opět bude stačit se postarat o to, aby tam byly i nějaké ty důvěrnosti, ke kterým si dopomůžeme alkoholem. Po brněšnském vzoru jsme (naši kolegové v Ostravě) využili toho, že jeden pracovník naěí organizaci provozuje restauraci, kam Martin chodí na pivo. Ten náš kolega je tam barman a ví jak to udělat, aby nebyla v něčem cítit vodka, tak jí dával trochu do všeho nealkoholického, co si ta Martinova kamaráedka dávala k pití. Byla to romantická večeře, kterou hospodářské vedední naší ostravské pobočky zaplatí po akci. Kdyby to hned nevyšlo, nercháme otevřený účet a zaplatí se to pak najednou.
Máme zjištěno, že se to alespoň pro jednou podařilo docela tak, jak mnělo. Víme to od jednoho jeho kamaráda, kterému se chtělo na velkou a během toho tam vedle s tou kamarádkou přišel a měl orální sex až do konce. Restaurace je poblíž bydliště Martina Roháče, tak se šlo domů procházkou, díky čemuž také víme, žeš ho ta kamarádka Jitka chvíli svezla na zádech. Pracujeme dále na tom, aby pokus vyšel a Martin s Jitkou byli trochu něco vícwe než jen kamarádi delší dobu, tak naši kolegové z Ostravy tahají z Martina a i z té Jitky rozumy jako: jestli neshání Jitka počítač, nebo jestli neshání auto a tak podobně.
Protože toto nerní +Robinhelp ale +BATRADIS, podíváme se tedy pořádně alespoň na ten počítač, který Jitka shání, ale nemá na něj a jakékoli splátky se jí zdají vysoké. Navíc je momentálně bez práce a dostává podporu, tak z čeho by to asi platila. Mýáme na to díky novému generálnímu řediteli vyšší kalkulační limit pro poskytnutí počítače zdarma, a i když půjde v zásadě o základní sestavu na kancelářskou práci, Internet, poslouchání hudby a pouštění si filmů, uděláme to v moderních standardech.
Do skříně, která svým designem reprezerntujer naší organizaci dáme základní dewsku docela základní, nicméně i tak to vydrží celkem dlouho použitelné. Deska kterou použijeme může být iosazena procesorem nejnovějšího typu, ale my použijeme INTEL Core I5. Maximální osazení operační pamětí jsou tady 4 sloty až pro 16 GB moduly DDR3 SODIM, kde my tam dáme 1 modul 8 GB SODIM DDR3. Další 4 pam,ěťové sloty jsou pro paměť grafické karty, která je integrovaná na dewsku. V případě stavby tohoto počítače tam nic nedáme. Chladič bude stačit ten, co je v balení procesoru.
Zdroj by stačil ten nejzákladnější, ale napájet to budeme zdrojem o výkonu až 750V, a použijeme jeden ze základních modelů od firmy Enermax z důvodů modulární kabeláže, aby nebyl v počítači bordel. Nahoru dopředu přijde optická mechanika SATA2 Samsung DVD-R/W, na systém dáme 64 GB SATA3 SSD Kingston a na data 1 TB SATA2 plotnový HDD WD Caviar Black.
Jinak tam máme USB 2.0, USB 3.0, integrovanou zvukovou kartu Realtech AC 97. Internet si sama nějaký zařídí, ale ještě vyloupneme vzadu dole krytku jednouho PCI Express slotu a dáme tam BATRADIS DataRay kartu. Některé konektory obou verzí USB jsou i vpředu včetně sluchátek a mikrofonu.
Operačním systémem by mohly být Windows 8, ale dotykový monitor k tomu nedáme, takže by šlo zkusit Windows 10, ale to je zatím jen takové demo, které má spoustu nedodělků a chyb. Použijeme tedy Windows 7 Proffessional s korporační licencí, a kdyby se s tím něco stalo, dáme tam nějaký Linux. S korporační licencí tu máme Office 2010 Proffessional, ale před tím nainstalujeme ovladače na desku. AVast na ochranu proti virům a fireFox tam dáme až tam bude internet, i když ten Firefox by tam už být mohl i přesto že tam zatím bude jenom náš Intranet, který ve FireFoxu moc nechodí a v systémovém prohlížeči MS-Internet Exlorer to nejde vůbec. Ona se v těch Windows ta naše DR karta taky občas nechytá a i když tam dáme z flešky správný ovladač, musí se to občas nutit fungovat.
I při zapojení všech ventilátorů je počítač tichý a je k tomu 24 palcový LED LCD monitor LG. Samsung nená momentálně na skladě, kvalitní 3 pásmové reproduktory, myš, klávesnice a webkamera.
A6 na DataRay a náš intranet by se měly takovéto počítače dávat zájemkyním o práci ošetřovatelek péro +PCA Praha už za spolupráci na projektu +Robinhelp . Jelikož se o pořízení konponent, nebo celých sestav postará sám +Robin Hronek, tak to nejspíš takové nebude, nebo to pob+ěží spíše na Linuxu, ale vývoj jde rychle dopředu, takže i toto může být nbejen přímo u nás.¨
Proto to asi vyjde. Uvidíme.
čtvrtek 16. října 2014
Moravský pokus o Robinhelp
Brněnská pobočka maší organizace se pokusila o +Robinhelp. Bylo to součásdtí uvítacího projevu našeho nového ředitele, který uspořádal ještě jerdnu přednášku pro tým projektu Robinhelp. Součástí tohoto uvítacího projevu bylo vystoupení jeho ostravského kolegy, který měšl takový nápad, že to také zkusí a pokud to vyjde, poví nám řečeno do slova "povime vam, jak jsme to urobili".
Pokus byl proveden v Brně, kde má bratr Ing.M. Kovaříka, což je náš nový ředitel syna. Petr Kovařík mladší, 39 let, 172 c,/77 Kg je čerstvým absolventem katedry informatiky brněšnského vysokého technického učení, takže po promoci bude mít také titul Inženýr. Z hlediska mentálního zdraví je na tom podobně jako +Robin Hronek ve smyslu velmi dobrého školního prtospěchu, smyslu pro umění vědu a techniku za cenu toho, že špatně komunikuje s lidmi a není schopen navázat vážnou známost se ženou. Tak mu s tím naše organizace zkouší pomoci.
Na rozdíl od celoplošného projektu +Robinhelp společnosti +PCA Praha se v Brně nebude dále pokračovat ve hledání dalších podobných mužů, kterým by se takto hlerdasly družky, a už vůbec se tam nebude zakláídat mnějaká organizace, která by se starala o zdravotně postižené i tímto způsobem, ale najde se ženská Petrovi Kovaříkovi mladšímu a tím to budšč končit. Takovou organizaci si necháme až se to povede v Praze, kdy se pak založí společnost PCA Brno, nebo Se pražská PCA Praha opět přejmernuje na PCA Czech republic, nebo se vrátí pod značku Allied Social Services.
Petr se sice také chce nechat od žen nosit na zádech a dává si jejich osobní údaje do počítačové databáze, kterou si sám spravuje. Rozdíl mezi ním a Robinem Hronkem je, že Robin Hronek má 2 záznamy a Petr má 4. Z nich nejspíš vážná známost, nebo sex ze soucitu asi nebude, ale o jedné jeho kamarádce víme, tak by to mohlo vyjít.
Jednalo by se o jeho sousedku, která prascuje jako prodavačka v obchodě, kam chodí Petr nakupovat, a protože máme v Králověš poli nějaké naše pracovníky, kteří bysdlí také na sídlišti, kde je ten obchod a kde bydlí Petr, víme že se mu líbí, tak uvidíme jestli mu tito kolegové pomohou, kór když dostanou zato větší prémie.
Zatím potbali Petra a tuto ženu na večeři do nedaleké restaurace, o čemž po brněnsku říkají že urobili glgačku. Tatom část pokusu k nějakým těm důvěrnostem téměř vbedla, aůe zatám si Jana vzala Petra na klín a po chvíli líbání odešla na toaletu protože jí velké množstvé alkoholu neudělalo dobře. Naštěšstí se to stalo v sobotuá, takže ani nevadilo, že nešla druhý den do práce. Zopakujeme to ještě jednou, čímž chceme poradit hospodským kamarádům Robina Hronka, jak postupovat úři opití nějaké ženy. Dělat by to měl někdo, kdo ví jak to udělat, aby nebyl v nealkoholickém nápoji chuťově a čichově poznat alkohol. Naši brněšnští kolegové doporučují použít k tomuto účelu vodku. Je však ale potřeba, aby to byla kvalitní vodka, protože nesmí být cítit. Bohužel se to tím pádem prodraží, ale v případě našeho pokusu se o to postará účtárna naší brněnské pobočky po dohodě s vedením dané restaurace.
Ke kýženým důvěrnostem jako je sex, kde nám zatím postačí sex orální prý dopšlo. Víáme to od sousedů, kteří si stěžovali že dlouho nejede výtah. Trvalé to ale asi nebude. Pracuje se na tom tak, že se zařizují různé akce, kder se Petr a ta Jana zvou a je postaráno o to, aby jí Pertr radis se vším, s čím, Jana neumí zacházet. Tím spolu tráví hodně času. V okamžiku publikování této zprávy je situace taková, že té prodavačce Janě staví naši brněnští kolegové počítač. Zítra se to má předávat, tak uvidíme jak dlouho se bude cítit zavázaná naší organizaci, díky žemuž nám ten pokus vyjde.
Situaci budeme sledovat a možná to půjde i v České republice a okruh neúspěchu projektů jako je +Robinhelp se omezí jen na Prahu. Petr Kovařík mladší má také v oblibě ženy vyšší než je on sám, takže se mu ta prodavačka Jana lábá proto, že je to kobyla měřící asi 180 cm, ke které jsme mu na nějaký čas dopomohli..
Jak jsme zde uvedli, na rozdíl od Prahy z toho v Brně neděláme pravidlo, ale jde jenom o pokus jestzli to půjde. Vypadá to zatím dobře.
Pokus byl proveden v Brně, kde má bratr Ing.M. Kovaříka, což je náš nový ředitel syna. Petr Kovařík mladší, 39 let, 172 c,/77 Kg je čerstvým absolventem katedry informatiky brněšnského vysokého technického učení, takže po promoci bude mít také titul Inženýr. Z hlediska mentálního zdraví je na tom podobně jako +Robin Hronek ve smyslu velmi dobrého školního prtospěchu, smyslu pro umění vědu a techniku za cenu toho, že špatně komunikuje s lidmi a není schopen navázat vážnou známost se ženou. Tak mu s tím naše organizace zkouší pomoci.
Na rozdíl od celoplošného projektu +Robinhelp společnosti +PCA Praha se v Brně nebude dále pokračovat ve hledání dalších podobných mužů, kterým by se takto hlerdasly družky, a už vůbec se tam nebude zakláídat mnějaká organizace, která by se starala o zdravotně postižené i tímto způsobem, ale najde se ženská Petrovi Kovaříkovi mladšímu a tím to budšč končit. Takovou organizaci si necháme až se to povede v Praze, kdy se pak založí společnost PCA Brno, nebo Se pražská PCA Praha opět přejmernuje na PCA Czech republic, nebo se vrátí pod značku Allied Social Services.
Petr se sice také chce nechat od žen nosit na zádech a dává si jejich osobní údaje do počítačové databáze, kterou si sám spravuje. Rozdíl mezi ním a Robinem Hronkem je, že Robin Hronek má 2 záznamy a Petr má 4. Z nich nejspíš vážná známost, nebo sex ze soucitu asi nebude, ale o jedné jeho kamarádce víme, tak by to mohlo vyjít.
Jednalo by se o jeho sousedku, která prascuje jako prodavačka v obchodě, kam chodí Petr nakupovat, a protože máme v Králověš poli nějaké naše pracovníky, kteří bysdlí také na sídlišti, kde je ten obchod a kde bydlí Petr, víme že se mu líbí, tak uvidíme jestli mu tito kolegové pomohou, kór když dostanou zato větší prémie.
Zatím potbali Petra a tuto ženu na večeři do nedaleké restaurace, o čemž po brněnsku říkají že urobili glgačku. Tatom část pokusu k nějakým těm důvěrnostem téměř vbedla, aůe zatám si Jana vzala Petra na klín a po chvíli líbání odešla na toaletu protože jí velké množstvé alkoholu neudělalo dobře. Naštěšstí se to stalo v sobotuá, takže ani nevadilo, že nešla druhý den do práce. Zopakujeme to ještě jednou, čímž chceme poradit hospodským kamarádům Robina Hronka, jak postupovat úři opití nějaké ženy. Dělat by to měl někdo, kdo ví jak to udělat, aby nebyl v nealkoholickém nápoji chuťově a čichově poznat alkohol. Naši brněšnští kolegové doporučují použít k tomuto účelu vodku. Je však ale potřeba, aby to byla kvalitní vodka, protože nesmí být cítit. Bohužel se to tím pádem prodraží, ale v případě našeho pokusu se o to postará účtárna naší brněnské pobočky po dohodě s vedením dané restaurace.
Ke kýženým důvěrnostem jako je sex, kde nám zatím postačí sex orální prý dopšlo. Víáme to od sousedů, kteří si stěžovali že dlouho nejede výtah. Trvalé to ale asi nebude. Pracuje se na tom tak, že se zařizují různé akce, kder se Petr a ta Jana zvou a je postaráno o to, aby jí Pertr radis se vším, s čím, Jana neumí zacházet. Tím spolu tráví hodně času. V okamžiku publikování této zprávy je situace taková, že té prodavačce Janě staví naši brněnští kolegové počítač. Zítra se to má předávat, tak uvidíme jak dlouho se bude cítit zavázaná naší organizaci, díky žemuž nám ten pokus vyjde.
Situaci budeme sledovat a možná to půjde i v České republice a okruh neúspěchu projektů jako je +Robinhelp se omezí jen na Prahu. Petr Kovařík mladší má také v oblibě ženy vyšší než je on sám, takže se mu ta prodavačka Jana lábá proto, že je to kobyla měřící asi 180 cm, ke které jsme mu na nějaký čas dopomohli..
Jak jsme zde uvedli, na rozdíl od Prahy z toho v Brně neděláme pravidlo, ale jde jenom o pokus jestzli to půjde. Vypadá to zatím dobře.
čtvrtek 9. října 2014
Jak by u nás asi vypadala akce BATRADIS PC Update?
Co je to BATRADIS PC Update jsme Vás kdysi už informovali. S velkým úspěchem to pomáhá našim kolegům v postkomunistických zemích rozjet projekty, které lze přirovnat k našemu projektu +Robinhelp a všeho, co dělají tamní verze společnosti +PCA Praha . Podobnou show možná budeme dělat také, a díky naščemu novcému řediteli se zvyšuje kalkulace prom stavbu počítačů pro zájemkyně o spolupráci s +PCA Praha . Rádi bychom Vám prto zajímavost ukázali, jak by episoda té show vypadala na nějakém konkrétním příkladu, takže upozorňujeme, že jde výhradně o ukázku a případné podobnosti se skutečnými osobami jsou čistě náhodné, za které neneseme zodpovědnost včetně Robina Hronka.
Tam kde je potřeba takto ženy motivovat, to funguje tak, že když naši kolegové zjistí že má mějaká žená zájem spolupracovat na projektu typu +Robinhelp , nebo celé Pca Praha, tak se zjišťuje, jestli neshání nový počítač. Pokud ano, tak jí jej naši kolegové postaví. Naše pobočka se na to pro každý případ také chystá. Dle slov našeho nového generálního řžeditele si vyrábíme skříně v Ostravě a elektronika jako je osvětlení vypínače, ventilátory a kontrolka činnosti disku, se ozasuje v Brně. U nás v Praze by to pak mohlo vypadat třeba taskto:
Vítejte při sledování pořadu BATRADIS PC Update, kde vylepšujeme, nebo dáváme nový počítač zdarma zájemkyním o práci ošetřovatelky pro PCA Praha. V dnešní episodě dáme počítač jedné bývalé spolužačce Robina Hronka ze školy, které budeme říkat Hanka, aby nebyly potíže s prozrazením celého jména. Ta splňuje všechny požadavky a zdařile vzala Robina Hronka na koně a prý bylo i něco důvěrného, nicméně potřebuje navíc nový počítač, ale nemá na něj peníze. Zajedeme k ní s naším technikem na návštěvu a podíváme se na ten starý.
U Hanky doma jsme se Hanky zeptali, co na tom počítači dělá a proč si myslí, že by měla mít nový počítač. Prý mimo brouzdání po internetu, sociálních sítích, poslouchání hudby, sledování filmů, dělá kancelářskou práci a trochu upravuje fotky. Co řžíká náš technik na dosavadní počítač?
Přeed sebou máme jeden z prvních počítačů s Windows Vista, což je sám o sobě dost mizerný operační systém, všechno strašně dlouho trvá, protože by to chtělo minimálně defragmentovat disk a vyčistit registry. V prohlížeči internetu je bordel v podobě mnoha panelů nástrojů a doplňků, které do počítače tahají svinstvo. Z hardwarového hlediska bych skříň zkusil vyluxovat, protože když se chci podívat na výkon a otestovat výkon pomocí banchmarku, tak koukám, že nám to celé spadlo a máme modrou obrazovku (BSOD), takže to vypneme a koukneme se dovnitř.
Nojo, - bordel! Vezmeme to na balkón a poprosím o vysavač. Při vysávání prachu z ventilátoru procesoru vidíme i z dálky výbuch prachu, jak je vysáváním vrtulka roztočená. Tak, skříň je v rámci možnosti vyčištěná, takže by to mělo o něco lépe fungovat. Windiows XP by tu chodily perfektně. Tohle je hrůza. Disk nejde defragmentovat, protože na něm není dost violného místa. Antivirus byl prošlý, dali jsme tam jiný a našli asitak 6 virů, z nichž 4 byly malwary a 2 trojští koně. Po vyléčení se to už dá používat, ale pokud se na tom dělá něco náročnějšího, tak by u toho člověšk zestárnul. Ani to nebudeme dávat dohromady, pokusíme se vyzálohovat nějaká data a nejspíše to vyhodíme.
Nyní se nacházíme v dílně, kde postavíme nový počítač. I když se skříň dává pod stůl, použijeme takovou, která svým designem reprezentuje naší organizaci a vyjadřuje trochu i její původ. Jde o standardní ATX tower vyvedený v konbinaci střébrné s černou a modrým osvětlením vypínače a ventilátorů. Do počítače dáme základní desku Gigabite s možností osazení procesorem Intel Core I3 až 7. Tato deska umožňuje použít dokonce i procesory Haswell, máme tu 4 sloty pro operační paměti s kapacitou jednoho modulu až 16 GB, integrovaná grafika, zvuková karta, BlueTooth a standardní 1 GB LAN RJ-45 síťová karta.
¨
My tam dámne INTEL Core I5 a 8 GB RAM v podobě jednoho SODIM DDR3 modulu o kapacitě á GB, jde o operační paměť Kingston. Protože je tu dosti výkonná integrovaná grafika, nebudeme tam nic na desku dávat, takže použijeme chladič z balení procesoru a pro jistotu všechny ventilárory ve skříni. Podle toho, jak velký rámus to bude děšlat, tak bychom jeden, nebo dva odpojili. Nyní sledujeme nanášení teplovodivé pasty a montáž chladiče.
Do počítače přijde Optická mechanika DVD-R/W, SSD HDD o kapacitě 64 GB, čtečka karet a klasické HDD 1 TB. Napájet to budeme zdrojem o výkonu 700 W, takže tam je dost velká rezerva. Jde o zdroj Enermax s modulární kabeláží, takže uvnitř počítače nebude nepořádek způsobený nepoužitými kabely. I když nejde o herní počítač, obě bočnice mají průhledné pásy, kterými prosvítá modré světlo, tak to musí být uvnitř hezké, aby tam nebyly vidět ošklivé kabely. Nyní sledujeme montáž počítače.
Nyní všechno máme, ale zatím necháme skříň otevřenou na klevém boku z čelního pohledu, aby šla rychle opravit nějaká chyba v zapojení součástek, díky čemuž by něco nefungovalo. Operačním systémem tady bude WINDOWS 7 Proffessional s korporační licencí organizace BATRADIS. I když asi použijeme nový monitor, tak nebude dotykový, takže by sice šlo použít Windows 8, ale blbě by se s tím pracovalo. Dále tam dáme MS-Office 2010 Enterprise také s korporační licencí, na prohlížení internetu tam dáme FireFox a chránit to budeme antivirovým programem Avast Free Antivirus. Takže CDčko k desce, Windowsy, Office a to asi stačí.
Tady máme testovací monitor, myš, klávesnici a tak, začneme nastavením BIOSu. Všechno jede a svítí a ani to žádný rámus nedělá. Oni tam totiž jsou vzadu 2 ventilátory o průměru 150 mm a aby to nehučelo, dal jsem dopředu místo 120 mm také 150 mm ventilátor, aby stačily nižší otáčky. Všechno nám to našlo, tak nastavíme datum a čas. Teď půjdeme do Advanced settings a dáme tzady Virtualizaci na Enabled a první bootovací zařízení bude CD-ROM/DVD. Tady dole ještě zapmeme USB myš a USB klávesnici a USB chceme mít USB 1,1, 2,0, 3.0. Dál se v tom hrabat nebudeme, strčíme tam CD s Windowsama, tady z toho vylezeme a dáme Save settings and exit, tvrdé Y už tam bliká, takže stiskneme ENTER a jedeme.
Takže co? Czech republic, Čeština a středoevropské písmo, Install now. Další, souhlasím, další, vlastní instalace, HDD00-SSD bude jednotka C, jmenovat se bude Systém, bude primární, systémová a bootovací. Dáme to po celym - 64000. Teď HDD01 SATA2-HDD bude jednotka D, název bude Data, bude primární, systémová nebude a taky nebude bootovací. Dáme tomu 700 GB (700 000 MB), no a na tom samém ještě další oddníl, jednotka E, nátev Záloha, ta bude ten zvbytek. Formátovat disky a instalovat, Budou ztracena veškerá data, chcete pokračovat? ANO. Tady to střihneme, protože se to bude instalovat a bude to teď asitak okolo půl až 3 čtvrtě hodiny pracovat.
Tak, za chvilku se počítač restartuje a budeme pokračovat. Už se tak stalo, zeleně máme vybarvenou linku mezi jedničkou a dvojkou a leze to pomalu ke trojce. U to tam je, další restart a už je to tady. Vítá Vás Windows 7 a tak dále...., Další, bude to Hanka PC, tady všechno zatrháme. Popis dáme třeba Hančin stolní počítač, Další Hanka Z...ová (příjmení cenzurováno), organizace Batradis, zatrhneme že je počítač pracovní stanice v uvedené organizaci, sem napíšeme produktový klíč, registrovat produkt u společnosti Microsoft nechceme, takže na to klikneme aby to zatržené nebylo - Další, Automatické aktualizace Doporučeno, Další Česká republika, Čeština, klávesnice QWERTZ - to je vpořádku, takže Další, Uřivatel Hanka to tady je, typ účtu bude Administrátor a heslo tam dávat nebudeme, takže další. Tady je shrnutí, jak jsme to nastavili, takže dáme Dokončit.
Kolečko se točí, probíhá příprava plochy. Já tam teď dám věci z ostatních CDček a v BIOSu dám jako první Harddisk. Sledujeme instalaci softwaru jen zběžně a zrychleně.
Tak všechno chodí, takže přidšláme i levou bočnici a dáme to do auta. Pro jistotu vezmeme nový monitor, myš, klávbesnici a reproduktory, aby to bylo kompletní a dáme té Hance nový počítač.
Tady jí to přddáváme, přehráli jsme původní data, ale ne všechno se podařilo nahrát do nového počítače, akorát vyměníme monitor, tady nám nějak nejde zvýšit rozlišení, takže to staré LCD je sice 22 palcové, ale tady je lepší gradická karta, které ten monitor nerozumí, takže jsme k tomu přivezli 24 palcový LCD monitor s LED podsvícením, takže je mnohem tenší a obraz jde přes digitální výstup a ne analogový. Při regulaci hlasitosti u původních reproduktorů to prská a občas jeden kanál vypadává. Aby se do toho nemuselo mlátit, vyměníme i to.
Takhle by to asi vypadalo.
Tam kde je potřeba takto ženy motivovat, to funguje tak, že když naši kolegové zjistí že má mějaká žená zájem spolupracovat na projektu typu +Robinhelp , nebo celé Pca Praha, tak se zjišťuje, jestli neshání nový počítač. Pokud ano, tak jí jej naši kolegové postaví. Naše pobočka se na to pro každý případ také chystá. Dle slov našeho nového generálního řžeditele si vyrábíme skříně v Ostravě a elektronika jako je osvětlení vypínače, ventilátory a kontrolka činnosti disku, se ozasuje v Brně. U nás v Praze by to pak mohlo vypadat třeba taskto:
Vítejte při sledování pořadu BATRADIS PC Update, kde vylepšujeme, nebo dáváme nový počítač zdarma zájemkyním o práci ošetřovatelky pro PCA Praha. V dnešní episodě dáme počítač jedné bývalé spolužačce Robina Hronka ze školy, které budeme říkat Hanka, aby nebyly potíže s prozrazením celého jména. Ta splňuje všechny požadavky a zdařile vzala Robina Hronka na koně a prý bylo i něco důvěrného, nicméně potřebuje navíc nový počítač, ale nemá na něj peníze. Zajedeme k ní s naším technikem na návštěvu a podíváme se na ten starý.
U Hanky doma jsme se Hanky zeptali, co na tom počítači dělá a proč si myslí, že by měla mít nový počítač. Prý mimo brouzdání po internetu, sociálních sítích, poslouchání hudby, sledování filmů, dělá kancelářskou práci a trochu upravuje fotky. Co řžíká náš technik na dosavadní počítač?
Přeed sebou máme jeden z prvních počítačů s Windows Vista, což je sám o sobě dost mizerný operační systém, všechno strašně dlouho trvá, protože by to chtělo minimálně defragmentovat disk a vyčistit registry. V prohlížeči internetu je bordel v podobě mnoha panelů nástrojů a doplňků, které do počítače tahají svinstvo. Z hardwarového hlediska bych skříň zkusil vyluxovat, protože když se chci podívat na výkon a otestovat výkon pomocí banchmarku, tak koukám, že nám to celé spadlo a máme modrou obrazovku (BSOD), takže to vypneme a koukneme se dovnitř.
Nojo, - bordel! Vezmeme to na balkón a poprosím o vysavač. Při vysávání prachu z ventilátoru procesoru vidíme i z dálky výbuch prachu, jak je vysáváním vrtulka roztočená. Tak, skříň je v rámci možnosti vyčištěná, takže by to mělo o něco lépe fungovat. Windiows XP by tu chodily perfektně. Tohle je hrůza. Disk nejde defragmentovat, protože na něm není dost violného místa. Antivirus byl prošlý, dali jsme tam jiný a našli asitak 6 virů, z nichž 4 byly malwary a 2 trojští koně. Po vyléčení se to už dá používat, ale pokud se na tom dělá něco náročnějšího, tak by u toho člověšk zestárnul. Ani to nebudeme dávat dohromady, pokusíme se vyzálohovat nějaká data a nejspíše to vyhodíme.
Nyní se nacházíme v dílně, kde postavíme nový počítač. I když se skříň dává pod stůl, použijeme takovou, která svým designem reprezentuje naší organizaci a vyjadřuje trochu i její původ. Jde o standardní ATX tower vyvedený v konbinaci střébrné s černou a modrým osvětlením vypínače a ventilátorů. Do počítače dáme základní desku Gigabite s možností osazení procesorem Intel Core I3 až 7. Tato deska umožňuje použít dokonce i procesory Haswell, máme tu 4 sloty pro operační paměti s kapacitou jednoho modulu až 16 GB, integrovaná grafika, zvuková karta, BlueTooth a standardní 1 GB LAN RJ-45 síťová karta.
¨
My tam dámne INTEL Core I5 a 8 GB RAM v podobě jednoho SODIM DDR3 modulu o kapacitě á GB, jde o operační paměť Kingston. Protože je tu dosti výkonná integrovaná grafika, nebudeme tam nic na desku dávat, takže použijeme chladič z balení procesoru a pro jistotu všechny ventilárory ve skříni. Podle toho, jak velký rámus to bude děšlat, tak bychom jeden, nebo dva odpojili. Nyní sledujeme nanášení teplovodivé pasty a montáž chladiče.
Do počítače přijde Optická mechanika DVD-R/W, SSD HDD o kapacitě 64 GB, čtečka karet a klasické HDD 1 TB. Napájet to budeme zdrojem o výkonu 700 W, takže tam je dost velká rezerva. Jde o zdroj Enermax s modulární kabeláží, takže uvnitř počítače nebude nepořádek způsobený nepoužitými kabely. I když nejde o herní počítač, obě bočnice mají průhledné pásy, kterými prosvítá modré světlo, tak to musí být uvnitř hezké, aby tam nebyly vidět ošklivé kabely. Nyní sledujeme montáž počítače.
Nyní všechno máme, ale zatím necháme skříň otevřenou na klevém boku z čelního pohledu, aby šla rychle opravit nějaká chyba v zapojení součástek, díky čemuž by něco nefungovalo. Operačním systémem tady bude WINDOWS 7 Proffessional s korporační licencí organizace BATRADIS. I když asi použijeme nový monitor, tak nebude dotykový, takže by sice šlo použít Windows 8, ale blbě by se s tím pracovalo. Dále tam dáme MS-Office 2010 Enterprise také s korporační licencí, na prohlížení internetu tam dáme FireFox a chránit to budeme antivirovým programem Avast Free Antivirus. Takže CDčko k desce, Windowsy, Office a to asi stačí.
Tady máme testovací monitor, myš, klávesnici a tak, začneme nastavením BIOSu. Všechno jede a svítí a ani to žádný rámus nedělá. Oni tam totiž jsou vzadu 2 ventilátory o průměru 150 mm a aby to nehučelo, dal jsem dopředu místo 120 mm také 150 mm ventilátor, aby stačily nižší otáčky. Všechno nám to našlo, tak nastavíme datum a čas. Teď půjdeme do Advanced settings a dáme tzady Virtualizaci na Enabled a první bootovací zařízení bude CD-ROM/DVD. Tady dole ještě zapmeme USB myš a USB klávesnici a USB chceme mít USB 1,1, 2,0, 3.0. Dál se v tom hrabat nebudeme, strčíme tam CD s Windowsama, tady z toho vylezeme a dáme Save settings and exit, tvrdé Y už tam bliká, takže stiskneme ENTER a jedeme.
Takže co? Czech republic, Čeština a středoevropské písmo, Install now. Další, souhlasím, další, vlastní instalace, HDD00-SSD bude jednotka C, jmenovat se bude Systém, bude primární, systémová a bootovací. Dáme to po celym - 64000. Teď HDD01 SATA2-HDD bude jednotka D, název bude Data, bude primární, systémová nebude a taky nebude bootovací. Dáme tomu 700 GB (700 000 MB), no a na tom samém ještě další oddníl, jednotka E, nátev Záloha, ta bude ten zvbytek. Formátovat disky a instalovat, Budou ztracena veškerá data, chcete pokračovat? ANO. Tady to střihneme, protože se to bude instalovat a bude to teď asitak okolo půl až 3 čtvrtě hodiny pracovat.
Tak, za chvilku se počítač restartuje a budeme pokračovat. Už se tak stalo, zeleně máme vybarvenou linku mezi jedničkou a dvojkou a leze to pomalu ke trojce. U to tam je, další restart a už je to tady. Vítá Vás Windows 7 a tak dále...., Další, bude to Hanka PC, tady všechno zatrháme. Popis dáme třeba Hančin stolní počítač, Další Hanka Z...ová (příjmení cenzurováno), organizace Batradis, zatrhneme že je počítač pracovní stanice v uvedené organizaci, sem napíšeme produktový klíč, registrovat produkt u společnosti Microsoft nechceme, takže na to klikneme aby to zatržené nebylo - Další, Automatické aktualizace Doporučeno, Další Česká republika, Čeština, klávesnice QWERTZ - to je vpořádku, takže Další, Uřivatel Hanka to tady je, typ účtu bude Administrátor a heslo tam dávat nebudeme, takže další. Tady je shrnutí, jak jsme to nastavili, takže dáme Dokončit.
Kolečko se točí, probíhá příprava plochy. Já tam teď dám věci z ostatních CDček a v BIOSu dám jako první Harddisk. Sledujeme instalaci softwaru jen zběžně a zrychleně.
Tak všechno chodí, takže přidšláme i levou bočnici a dáme to do auta. Pro jistotu vezmeme nový monitor, myš, klávbesnici a reproduktory, aby to bylo kompletní a dáme té Hance nový počítač.
Tady jí to přddáváme, přehráli jsme původní data, ale ne všechno se podařilo nahrát do nového počítače, akorát vyměníme monitor, tady nám nějak nejde zvýšit rozlišení, takže to staré LCD je sice 22 palcové, ale tady je lepší gradická karta, které ten monitor nerozumí, takže jsme k tomu přivezli 24 palcový LCD monitor s LED podsvícením, takže je mnohem tenší a obraz jde přes digitální výstup a ne analogový. Při regulaci hlasitosti u původních reproduktorů to prská a občas jeden kanál vypadává. Aby se do toho nemuselo mlátit, vyměníme i to.
Takhle by to asi vypadalo.
středa 8. října 2014
Uvítací projev nového generálního ředitele naší organizace - Ing. Martina Kovaříka
Rádi bychom Vám přinersli část úvodního projevu našeho nového ředitele, když přijal tuto funkci:
-----------------------------------------------------------------------
Vážení přátelé,
velice Vás všechny zdravím, nebo-li jak se v Brně říká "Zdar jak sviňa", což je tím že jsem pracoval v brněnské pobočce jako náměstek tamního ředitele. Tož jsu rád že jsem přišel z Brna do Práglu, bo jsem valil do fachlu šalinó a včil jsem dostal káru. Tož jsem si Vás sem pozval po oficiálním projevu pro celú stanicu, kde jsem mluvil po pražsku, ale vy pracujete na projektu +Robinhelp společnosti +PCA Praha .což Vám nende urobit, včil Vám jako nový ředitel organizace +BATRADIS budu moci poradit a postarat se o to, abyste s tím mohli hébnót. Tak si zatím na mňa déte co rádi pijete.
Můj předchůdce Ing. Karel Novotný Csc. byl a je špicové borec, ale chtěl Vás kvůli temu Robinhelpu vyhodit z Batradisa, bo se Vám to nedařilo a stálo to moc peněz. Toš vidíte jací jsó Prařáci svině zasraté, že by Vás vyhodili z fachlu, tož se teho nebojte a abyste věděli že Vám hodlám pomáhat, předávám slovo svému ostravskému kolegovi, který pro nás pro všechny vede výrobu počítačových skříní.
--------------------------------
Dobry den, zdravim sve pražske a kosmicke přatele,
Jmenuji se Josef Krótil a jsem ředitelem ostravske pobočky organizace +BATRADIS, ktera je vybudovana z velke časti v byvalych ostravskych dolech. V minulosti jsme těžili hodně uhli a železne rudy, kterou jsme vozili do Vitkovic na zpracovani a teď jsou ty štoly vytěžene a my nevime, co s tim urobime. Tož jsme z toho postavili naši ostravskou pobočku a robime tam pro vas počitačove skřině.
Vime o tom že v ramci projekta +Robinhelp chcete babam, ktere maji zajem pro vas robit jako ošewtřovatelky v +PCA Praha davat počitače a maximalně ušetřit penize. Diky našim skřinim budou ty počuitače reprezentovat naši orgasnizaci. Vaš novy ředitel vam zapomněl řict že u nas se robi ty skřině, potom se vozi do Brna, kde se tam dava elektronika. Vlastni počitače si pak postavite sami.
Zatim ty skřině robime pro vaši organizaci, ale když se podivam co tu mam o tom napisane, je potřeba se postarat aby vaš kamarad +Robin Hronek mněl na ty baby vic štěsti, i když třeba ne na intimni soužiti, tak aspoň na to, aby mu urobily koně, bo ta vaše organizace musi začit fungovat.
Tož bych měl takovy napad, že bycom to vyzkoušeli u nas v Ostravě, nebo v Brně a když se to povede, tak vam poradime, jak jsme to urobili. Tim vam děkuji za pozornost a těšim se na shledanou.
-----------------------------------------------
Jako ukázka by to stačilo. Abyste si o nás neuděšlali špatný dojem, náš nový ředitel pozval na posezení v restauraci tým Robinhelp a udělal pro ně neformální projev, ve snaze působit přátelsky, což se vyznačovalo tím, že hovořil částečně v brněšnském nářečí.
-----------------------------------------------------------------------
Vážení přátelé,
velice Vás všechny zdravím, nebo-li jak se v Brně říká "Zdar jak sviňa", což je tím že jsem pracoval v brněnské pobočce jako náměstek tamního ředitele. Tož jsu rád že jsem přišel z Brna do Práglu, bo jsem valil do fachlu šalinó a včil jsem dostal káru. Tož jsem si Vás sem pozval po oficiálním projevu pro celú stanicu, kde jsem mluvil po pražsku, ale vy pracujete na projektu +Robinhelp společnosti +PCA Praha .což Vám nende urobit, včil Vám jako nový ředitel organizace +BATRADIS budu moci poradit a postarat se o to, abyste s tím mohli hébnót. Tak si zatím na mňa déte co rádi pijete.
Můj předchůdce Ing. Karel Novotný Csc. byl a je špicové borec, ale chtěl Vás kvůli temu Robinhelpu vyhodit z Batradisa, bo se Vám to nedařilo a stálo to moc peněz. Toš vidíte jací jsó Prařáci svině zasraté, že by Vás vyhodili z fachlu, tož se teho nebojte a abyste věděli že Vám hodlám pomáhat, předávám slovo svému ostravskému kolegovi, který pro nás pro všechny vede výrobu počítačových skříní.
--------------------------------
Dobry den, zdravim sve pražske a kosmicke přatele,
Jmenuji se Josef Krótil a jsem ředitelem ostravske pobočky organizace +BATRADIS, ktera je vybudovana z velke časti v byvalych ostravskych dolech. V minulosti jsme těžili hodně uhli a železne rudy, kterou jsme vozili do Vitkovic na zpracovani a teď jsou ty štoly vytěžene a my nevime, co s tim urobime. Tož jsme z toho postavili naši ostravskou pobočku a robime tam pro vas počitačove skřině.
Vime o tom že v ramci projekta +Robinhelp chcete babam, ktere maji zajem pro vas robit jako ošewtřovatelky v +PCA Praha davat počitače a maximalně ušetřit penize. Diky našim skřinim budou ty počuitače reprezentovat naši orgasnizaci. Vaš novy ředitel vam zapomněl řict že u nas se robi ty skřině, potom se vozi do Brna, kde se tam dava elektronika. Vlastni počitače si pak postavite sami.
Zatim ty skřině robime pro vaši organizaci, ale když se podivam co tu mam o tom napisane, je potřeba se postarat aby vaš kamarad +Robin Hronek mněl na ty baby vic štěsti, i když třeba ne na intimni soužiti, tak aspoň na to, aby mu urobily koně, bo ta vaše organizace musi začit fungovat.
Tož bych měl takovy napad, že bycom to vyzkoušeli u nas v Ostravě, nebo v Brně a když se to povede, tak vam poradime, jak jsme to urobili. Tim vam děkuji za pozornost a těšim se na shledanou.
-----------------------------------------------
Jako ukázka by to stačilo. Abyste si o nás neuděšlali špatný dojem, náš nový ředitel pozval na posezení v restauraci tým Robinhelp a udělal pro ně neformální projev, ve snaze působit přátelsky, což se vyznačovalo tím, že hovořil částečně v brněšnském nářečí.
čtvrtek 18. září 2014
BATRADIS DRP-10.a neb, naši spolupracovníci nebudou potřebovat síťový směšovač
Na mezinárodní konferenci naší organizace ve Stuttgartu byl představen nejen nový software, ale i nový hardware. Jako zajímavost Vám chceme představit BATRADIS DRP-10 - PCI Express DataRay modem. Z plného označení vidíte, že jde o kartu do PC, která se připojuje do slotu PCI Express na zákkladní desku. Na první pohled to vypadá jako WiFi karta do stolního počítače, ze které to vychází, ale rozdíl mezi DataRay a WiFi je ten, že WiFi šíří signál všemi směry do prostoru okolo vysílače, zatímco DataRay vysílá signál v koherentních tocích. Koherentní tok mikrovlnné energie, nebo WiFi signálu o určité struktuře změn kmitočtu, kterými vzniká datový přenos, se může šířit dále odrazem, nebo jej lze podobně jako u WiFi zesílit opakovačem, neboť sde vzrůstající vzdáleností od vysílače slábne.
Smyslem tohoto zařízení je přístup k intranetu BATRADIS na stolním počítači za předpokladu, že na pracovišti nebo v domácnosti nepotřebujeme současně přístup na internet a pracovní síť Batradisu na více zařízeních současně a pracovat v obou sítích na jedné bezdrátové síti pracoviště, nebo domácnosti. Pozná se to podle balení. WiFi karta může mít přrijímací anténu s libovolným konektorem. Tady máme anténu s hranatým kabwelem, připomínající zástrčku kabelu televizní antény, která je kulatá, ale toto je hranaté a místo kolaxiálního kabelu je zde kabel optický. Malá antínka se připojí přímo na kartu. Lze připojit i velkou DR anténu.
Po namontování karty je třeba použít instalační CD v balení, které obsahuje CD s instalací pro Windows XP, Windows 7 a Windows 8, druhé CD s instalací pro Mac OS X a třetí CD pro Linux, které obsahuje celý systém BATRADIS OS postavený na Linuxu jako korporační operační systém.
Instalace ve Windows je snadná. Po namontování karty do počítače nainstalujte software. Vložte CD do optické mechaniky a je-li zapnuta funkce automatického přehrání disku, bude automaticky spuštěn průvodce instalací. Postupujte dle jeho pokynů. Hlásí-li systém i po restartu a instalacib softwaru nalezení nového hardware,m bude třeba opakovat instalaci ovladače průvodcem přidání nového hardwaru. K dispozici je nyní podpora a software pro práci s naší sítí.
I když je tato platforma přehlížena, lze kartu připojit do počítače se systémem Mac OS X za předpokladu, že konstrukce Vašeho počítače Apple iMac umožňuje uživatelsky přidávat další konponenty. Je-li tomu tak, po přidšwlání karty do počítače a jeho zapnutí vložte BATRADIS DRP-10 CD pro Mac do optické mechaniky a vyčkwejte až se objeví ikona BATRADIS. Tu poklepte pro spuštění instalátoru. Souhlaste s podmínkami, zafejte heslo pro přihlášení k počítači a následujte dále pokyny průvodce. Pokud by se ikona neobjevila automaticky, jděte na Finder a potom na optickou mechaniku, kde instalaci spustíte poklepáním ikony s názvem Batradis_installer.dmg. Obvykle to funguje automaticky a máte stejný software jako pro Windows, ale pro Mac.
V případě systému Linux to funguje tak, že po přidělání karty do počítače vložíte BATRADIS OS CD do optické mechaniky a v závislosti na grafidcké prostředí Vaší distribuce otevřete obsah optické mechaniky. V Ubuntu najdete novou ikonu v doku s ikonami velice často používaných aplikací. Poklepte ikonu s názvem BATRADIS_ubuntu_installer.deb. Spustí se centrum softwaru v režimu instalace. Klikněte na Instalovat a zadejte heslo k počítači.Po restartu by mělo vše fungovat.U jiných distribucí to může být různé. Vždy spusťte instalační balík dle distribuce. Pro Debian by to byl BATRADIS_debian_installer, nebo BATRADIS_Fedora_installer pro Fedoru. Také můžete mít Manjaro Linux, postavený na Arch Linuxu, kde byste použili BATRADIS_arch_installer. Nedaří se instalace v grafickém rozhraní? Nevbadí. Spusťte Terminál a poklud váte, že písmenko Vaší optické mechaniky je E, napište tento příkaz:
sudo pacman -S E:/batradis-arch_installer
Srtiaskněte ENTER, zadejte heslo k počítači, kdy nevidíte že píšete, ale to je v pořádku. Stiskněte ENTER
V Ubuntu by to bylo, kdyby se to nechtělo nějak otevřít v software Centeru takto:
sudo apt-get install E:/batradis_ubuntu_installer
U BATRADIS OS si můžete nainstalovat celý systém, pokud restartujete počítač a v BIOSu, který otevřete v závislosti na výrobci počítače podle návodu, nastavíte optickou mechaniku v bootovací sekvenci jako první. Obvykle je to v Advanced settings a pod tím v Boot orger setup, nebo rovnou v seznamu bootovacích zažízení, kde máte mít buďto u Firs Boot drive hodnotu CD-ROM/DVD, nebo jsou BIOSy, kde máte v nastavení bootování seznam nalezených disků, kde se mění pozice. V takovém případě máte mít u CD-ROM/DVD hodnotu 1st. Vše uložíte a počkáte.
Vyberte si umístění (např BATRADIS.CZ, což automaticky nastaví Češtinu a klávesnici QWERTZ) a klikněte na Continue. Nyní můžete BATRADIS OS vyzkoušet, nebo naimnstalovatr. Vyzkoušení zprovozní vše i sa DRP-10 modemem, avšak musíte si vystačit s tím co máte. Systém běží z CD.
Pro plné využití klikněte vlevo nahoře na mřížku-Vypnout piočítač (mřížka jako je třeba u Androidu jako ikona pro všechny aplikace je něco jako tlačítko Start ve Windows, a také je to jakési menu, ze kterého u verze 1.1 zmizelo nastavení, domů, místa a aplikace, prorože jsou vedle sebe) a dolem je Vypnutí počítače, ale u verze 1.1 tam bude Spát, Restartovat a Vypnout. Každopádně opět dáte český BATRADIS, ale místo vyzlpišet dáte instalovat.
Průvodce Vás povede. Pozor při volbě ruční správy disků. Chcete-li si sami nastavit na jakou logickou jkednotu se má BATRADIS OS instalovat, protože může dojít ke ztrátě dat. Při konbinaci Windows a tohoto systému Vám doporučujeme vše vyzálohovat a při instalaci zvolit možnost"Instalovat BATRADIS OS vedle systému Windows". Po restartu opět zvolte v BIOSu nastavení HDD jako prvního zařítzení a máte možnost zvolit, který operační systém chcete spustit.
Systímové požadavky na BATRADIS OS 32bit
Procesor: Intel Pentium, nebo AMD Sempron
Operační paměť: 1 GB DDR2 SODIM 1.6 GHz
Volné místo na HDD: 30 GB
Grafixcká karta: Základní
Systíémové požadavky na BATRADIS OS 64bit
Procesor: INTEL Core2 Duo, nebo AMD DualCore, či INTEL Core I3 a vyšší
Operrační paměť: SODIM DDR2, lépe však DDR3, kapacita: 2 GB a vyšší
Volné místo na HDD: 35 GB a více
Odpovídající grafická karta.
Uvedené systémové požadavky jsou základní pro použitelný chod systému. U tohoto systému je nutné připojená k internetu pro aktualizace základu systému, kterým je Arch Linux a záskávání linuxových aplikací. Grafické rozhraní a funkce se aktualizují z pracovní sítě BATRADIS stejně jako speciální aplikace a jejich aktualizace.
Smyslem tohoto zařízení je přístup k intranetu BATRADIS na stolním počítači za předpokladu, že na pracovišti nebo v domácnosti nepotřebujeme současně přístup na internet a pracovní síť Batradisu na více zařízeních současně a pracovat v obou sítích na jedné bezdrátové síti pracoviště, nebo domácnosti. Pozná se to podle balení. WiFi karta může mít přrijímací anténu s libovolným konektorem. Tady máme anténu s hranatým kabwelem, připomínající zástrčku kabelu televizní antény, která je kulatá, ale toto je hranaté a místo kolaxiálního kabelu je zde kabel optický. Malá antínka se připojí přímo na kartu. Lze připojit i velkou DR anténu.
Po namontování karty je třeba použít instalační CD v balení, které obsahuje CD s instalací pro Windows XP, Windows 7 a Windows 8, druhé CD s instalací pro Mac OS X a třetí CD pro Linux, které obsahuje celý systém BATRADIS OS postavený na Linuxu jako korporační operační systém.
Instalace ve Windows je snadná. Po namontování karty do počítače nainstalujte software. Vložte CD do optické mechaniky a je-li zapnuta funkce automatického přehrání disku, bude automaticky spuštěn průvodce instalací. Postupujte dle jeho pokynů. Hlásí-li systém i po restartu a instalacib softwaru nalezení nového hardware,m bude třeba opakovat instalaci ovladače průvodcem přidání nového hardwaru. K dispozici je nyní podpora a software pro práci s naší sítí.
I když je tato platforma přehlížena, lze kartu připojit do počítače se systémem Mac OS X za předpokladu, že konstrukce Vašeho počítače Apple iMac umožňuje uživatelsky přidávat další konponenty. Je-li tomu tak, po přidšwlání karty do počítače a jeho zapnutí vložte BATRADIS DRP-10 CD pro Mac do optické mechaniky a vyčkwejte až se objeví ikona BATRADIS. Tu poklepte pro spuštění instalátoru. Souhlaste s podmínkami, zafejte heslo pro přihlášení k počítači a následujte dále pokyny průvodce. Pokud by se ikona neobjevila automaticky, jděte na Finder a potom na optickou mechaniku, kde instalaci spustíte poklepáním ikony s názvem Batradis_installer.dmg. Obvykle to funguje automaticky a máte stejný software jako pro Windows, ale pro Mac.
V případě systému Linux to funguje tak, že po přidělání karty do počítače vložíte BATRADIS OS CD do optické mechaniky a v závislosti na grafidcké prostředí Vaší distribuce otevřete obsah optické mechaniky. V Ubuntu najdete novou ikonu v doku s ikonami velice často používaných aplikací. Poklepte ikonu s názvem BATRADIS_ubuntu_installer.deb. Spustí se centrum softwaru v režimu instalace. Klikněte na Instalovat a zadejte heslo k počítači.Po restartu by mělo vše fungovat.U jiných distribucí to může být různé. Vždy spusťte instalační balík dle distribuce. Pro Debian by to byl BATRADIS_debian_installer, nebo BATRADIS_Fedora_installer pro Fedoru. Také můžete mít Manjaro Linux, postavený na Arch Linuxu, kde byste použili BATRADIS_arch_installer. Nedaří se instalace v grafickém rozhraní? Nevbadí. Spusťte Terminál a poklud váte, že písmenko Vaší optické mechaniky je E, napište tento příkaz:
sudo pacman -S E:/batradis-arch_installer
Srtiaskněte ENTER, zadejte heslo k počítači, kdy nevidíte že píšete, ale to je v pořádku. Stiskněte ENTER
V Ubuntu by to bylo, kdyby se to nechtělo nějak otevřít v software Centeru takto:
sudo apt-get install E:/batradis_ubuntu_installer
U BATRADIS OS si můžete nainstalovat celý systém, pokud restartujete počítač a v BIOSu, který otevřete v závislosti na výrobci počítače podle návodu, nastavíte optickou mechaniku v bootovací sekvenci jako první. Obvykle je to v Advanced settings a pod tím v Boot orger setup, nebo rovnou v seznamu bootovacích zažízení, kde máte mít buďto u Firs Boot drive hodnotu CD-ROM/DVD, nebo jsou BIOSy, kde máte v nastavení bootování seznam nalezených disků, kde se mění pozice. V takovém případě máte mít u CD-ROM/DVD hodnotu 1st. Vše uložíte a počkáte.
Vyberte si umístění (např BATRADIS.CZ, což automaticky nastaví Češtinu a klávesnici QWERTZ) a klikněte na Continue. Nyní můžete BATRADIS OS vyzkoušet, nebo naimnstalovatr. Vyzkoušení zprovozní vše i sa DRP-10 modemem, avšak musíte si vystačit s tím co máte. Systém běží z CD.
Pro plné využití klikněte vlevo nahoře na mřížku-Vypnout piočítač (mřížka jako je třeba u Androidu jako ikona pro všechny aplikace je něco jako tlačítko Start ve Windows, a také je to jakési menu, ze kterého u verze 1.1 zmizelo nastavení, domů, místa a aplikace, prorože jsou vedle sebe) a dolem je Vypnutí počítače, ale u verze 1.1 tam bude Spát, Restartovat a Vypnout. Každopádně opět dáte český BATRADIS, ale místo vyzlpišet dáte instalovat.
Průvodce Vás povede. Pozor při volbě ruční správy disků. Chcete-li si sami nastavit na jakou logickou jkednotu se má BATRADIS OS instalovat, protože může dojít ke ztrátě dat. Při konbinaci Windows a tohoto systému Vám doporučujeme vše vyzálohovat a při instalaci zvolit možnost"Instalovat BATRADIS OS vedle systému Windows". Po restartu opět zvolte v BIOSu nastavení HDD jako prvního zařítzení a máte možnost zvolit, který operační systém chcete spustit.
Systímové požadavky na BATRADIS OS 32bit
Procesor: Intel Pentium, nebo AMD Sempron
Operační paměť: 1 GB DDR2 SODIM 1.6 GHz
Volné místo na HDD: 30 GB
Grafixcká karta: Základní
Systíémové požadavky na BATRADIS OS 64bit
Procesor: INTEL Core2 Duo, nebo AMD DualCore, či INTEL Core I3 a vyšší
Operrační paměť: SODIM DDR2, lépe však DDR3, kapacita: 2 GB a vyšší
Volné místo na HDD: 35 GB a více
Odpovídající grafická karta.
Uvedené systémové požadavky jsou základní pro použitelný chod systému. U tohoto systému je nutné připojená k internetu pro aktualizace základu systému, kterým je Arch Linux a záskávání linuxových aplikací. Grafické rozhraní a funkce se aktualizují z pracovní sítě BATRADIS stejně jako speciální aplikace a jejich aktualizace.
čtvrtek 11. září 2014
Něco o fungování naší prganizace
Možná že víte o tom, že věnujeme na letošní mezinárodní konferenci naší organizace 2 hodiny denně peroblematickým projektům, jako je v případě České republiky +Robinhelp společnosti +PCA Praha . Ihned v pondělí se tohoto programu zúčastnil +Robin Hronek přednáškou o tom, jak se mui daří a proč mu nikdo pořáeně nepomáhá. Projevil přání, abychom mu poradili a abychom napsdali něco o tom, jak funguje naše oprganizace, což by mělo bést k jejímu napodobení. Radili jsme se o tom trochu v úterý a ve středu a doufáme, že si to +Robin Hronek dá na sociální sítě tak, aby to viděšli hlavně ti jweho přátelé, kteří jsou do našich věcí tasvěceni. -
Jak tedy fungujeme?
Pokud zatím ponecháme stranou náš původ a povahu těch našich pracovníků, kteří nás založili, fumngujemer na stejném obchodním modelu jako společnosti a komunity, zabývající se vývojem a distribucí nejrůznějších typů a distribucí operačního systzému Linux, nebo komunit či společností, vyvíjející Opensource počítačový software, který je šiřitelný zadarmo bez porušování zákonů o autorských právech, které jsaou porušovány šířením nelegálních kopiá instalací, nebo nelegálním šířením dilmů a hudby. Vývojářská práce je tzedy z části zájmová, nebo je vývojáři tzv. Freewaru vykonávbána jako alternativa k placenému softwaru, aby nemusel být šířen nelegálně, pokud je příliš drahý, nebo se lidem za něj nechce platit. Přesto vývojářské komunity a společnosti, vytvářející linuxové distribuce nežijí ze vzduchu, protože jsou skrytě spontorovány, nebo něškterá svá linuxová řešení vytvoří na míru nějaké korporaci, která jim za to zaplatí.
Pokud svůj původ stranou nenecháme, máme oproti autorům linuxových distribucí a freeware velouřadu výhod navíc, počínaje vyspělejší technikou dovezenou z domiova, odpovídajícími znalostmi a civilkizací, která již odbourala peněžní ekonomiku. Veškerá práce je tak zájmová a neslouží jednotlivci, aby se uživil, ale slouší lidstvu, aby bylo klepší a dokonalejší. Výsledný efekrt je zdánlivě podobný, alelišíé se v tom, že když někdo udšlá něco, co je pro ostatní přínosné, někdo jiný udělá něco jiného, co jwe přčínosné pro ostatní s tím, že mezi těmi ostatními je i ten první člověšk, co udělal něco přínosného.,
Příklad: Deme tomu, že +Robin Hronek toho moc přínosného dělat nemůže, kromě skládání hudby. Ta se nám ostatním v naší organizaci může líbit. Pokud tomu tak je, tak se na nás může s čímkoli obrátit a my pro něj vymyslíme řešení, jak nwejlépe umíme. Malou komplikací tady je, že to co vymysklíme souvisí s tím, že některé věci mají děšlat lidé v jeho okolá, takžew je třeba, aby jim poradil jak na to. Bohužel jhe to pro něj přínosné jen do té míry, že se učí pracovat s informačními technologiemi, tříbí si argumentační schopnosti a rozvíjí svůj intelekt. Lidé lpí na peněžním hospodářství natolik, že chtějí vydělávat i na pomoci příteli.
Celá naše mezinárodní organizace +BATRADIS je jakousi zmenšeninou civilizace, která ji vytvořila a demonstruje vzájemnou pomoc a spolupráci. I osobní soukromé problémi jednotlivců řešíme kolektivně a posuzujeme člověka podle jeho dobrýcvh vlastnostá a ty špatné přerhlížíme, nedbo řešíme jejich příčinu.
Aby Vám stačil na všechno plat od vašeho občanského zaměstnavatele, nebo jiný druh pravidelného příjmu, stačí se řídit následujícíme prasvidly:
Jak tedy fungujeme?
Pokud zatím ponecháme stranou náš původ a povahu těch našich pracovníků, kteří nás založili, fumngujemer na stejném obchodním modelu jako společnosti a komunity, zabývající se vývojem a distribucí nejrůznějších typů a distribucí operačního systzému Linux, nebo komunit či společností, vyvíjející Opensource počítačový software, který je šiřitelný zadarmo bez porušování zákonů o autorských právech, které jsaou porušovány šířením nelegálních kopiá instalací, nebo nelegálním šířením dilmů a hudby. Vývojářská práce je tzedy z části zájmová, nebo je vývojáři tzv. Freewaru vykonávbána jako alternativa k placenému softwaru, aby nemusel být šířen nelegálně, pokud je příliš drahý, nebo se lidem za něj nechce platit. Přesto vývojářské komunity a společnosti, vytvářející linuxové distribuce nežijí ze vzduchu, protože jsou skrytě spontorovány, nebo něškterá svá linuxová řešení vytvoří na míru nějaké korporaci, která jim za to zaplatí.
Pokud svůj původ stranou nenecháme, máme oproti autorům linuxových distribucí a freeware velouřadu výhod navíc, počínaje vyspělejší technikou dovezenou z domiova, odpovídajícími znalostmi a civilkizací, která již odbourala peněžní ekonomiku. Veškerá práce je tak zájmová a neslouží jednotlivci, aby se uživil, ale slouší lidstvu, aby bylo klepší a dokonalejší. Výsledný efekrt je zdánlivě podobný, alelišíé se v tom, že když někdo udšlá něco, co je pro ostatní přínosné, někdo jiný udělá něco jiného, co jwe přčínosné pro ostatní s tím, že mezi těmi ostatními je i ten první člověšk, co udělal něco přínosného.,
Příklad: Deme tomu, že +Robin Hronek toho moc přínosného dělat nemůže, kromě skládání hudby. Ta se nám ostatním v naší organizaci může líbit. Pokud tomu tak je, tak se na nás může s čímkoli obrátit a my pro něj vymyslíme řešení, jak nwejlépe umíme. Malou komplikací tady je, že to co vymysklíme souvisí s tím, že některé věci mají děšlat lidé v jeho okolá, takžew je třeba, aby jim poradil jak na to. Bohužel jhe to pro něj přínosné jen do té míry, že se učí pracovat s informačními technologiemi, tříbí si argumentační schopnosti a rozvíjí svůj intelekt. Lidé lpí na peněžním hospodářství natolik, že chtějí vydělávat i na pomoci příteli.
Celá naše mezinárodní organizace +BATRADIS je jakousi zmenšeninou civilizace, která ji vytvořila a demonstruje vzájemnou pomoc a spolupráci. I osobní soukromé problémi jednotlivců řešíme kolektivně a posuzujeme člověka podle jeho dobrýcvh vlastnostá a ty špatné přerhlížíme, nedbo řešíme jejich příčinu.
Aby Vám stačil na všechno plat od vašeho občanského zaměstnavatele, nebo jiný druh pravidelného příjmu, stačí se řídit následujícíme prasvidly:
- Nekouřut
- Nehrát hazardní hry včetně výherních autoimatů
- Do hospody chodit maximálně jkednou týdně
- Zřídit si účet v bance a na platby spojkené s placením nájemného, elektřiony, telefonu, internetu, případně také plynu řešit trvalými příkazy, nebo inkasem. Platí to i pro hypotíku a výdaje spojené s provozem automobilu kriomě čerpání pohonných hmoz.
- Se zbytkem rozumně hospodařit.
- Nedělat si dluhy
V případě potřeby se cewlá pobočka složí na pořízení nějakého zařízení, což bude potřeba hlavně pro nejbližší pčřátele Robina Hronka, kteří k naší organizaci nepatří, takže nemají možnost získat některé věci z dovozu z domova našich zakladatelů a ani námi vyrobená zařízení. Z toho u IT vychází nutnost použít altwernatyvu k systému ARAX, kterou je Linux spolu s veškerým freewarem, nebo si koupit Windows a MS-Office.
Hodláme Vám časem prozradit o sobě vše, ale zatím musí stačit skutečbost že většině lidí pomůže změna civilizace k našemu obrazu, k čemuž mohou využít jako výukové programy některé projekty a organizace, z nichž je jedniou takovou v Praze PCA Praha, kde si mohou Vaše ženy zkusit náš způsob života, kdy je vedlejším produktem řešení osobního živorta jednak Robina Hronka a následně dalších v jeho situaci, bude-li to fungovat. Ve světě to funguje.
Vedle jeho hudby jsme od jeho vyloučení z naší organizace spolu s autory projektu Robinhelp upustili, protože by tu společnost RHE nedal dohromady, pokud by nenašel někoho, ksdo by byl ochoten něco dělat pro kohokoli jen tak.. V rámci toho, co hodláme postupně prozrazovat, bychom se připravili o zdroj velice zajímavých technologií.
Takto fungujeme.
pondělí 25. srpna 2014
BATRADIS Desktop je tady
Hlavní pobočka naší organizace v USA představuje svůj vlastní korporační operační systém se zaměřením na Allied Social Services postavený na Linuxu, ale jde o jiný koncept než u BATRADIS OS, nebo RHE Desktop.TZV. BATRADIS Desktop je sice také postaven na Arch Linuxu, ale je lépe optimalizován a má lépe vyřešený uzaváděč pro Chromebooky a chromeboxy.
Na rozdíl od BATRADIS OS a RHE Dewsktopu totiž nejde o expeeriment s možnostmi vytváření grafického uživatelského rozhraní operačního systému Linux, ale o serióznín korporační grafický interface pro administrativní podnikovou práci. Aby nedocházwelo k právním problémům ohledně licencí a autorských práv, pracuje se na základě Linuxu a opensource zdrojů, kde se zaměřujeme na minimum výpočetního výkonu a obsahu kódu s dosažením maximální rychlosti a nejlepších výsledků. To se bude hodit u slabšího hardware, který je možné velmi levně pořídit, což uvítá společnost Allied Social Services, nebo její pražská akvizice +PCA Praha , která to může využít na svůj pilotní projekt +Robinhelp .
Stejně jako pokusný systém BATRADIS OS, je jako základ použit Arch Linux, ale oproti této americké verzi obsahuje spoustu chyb, a je vidět že je to uděláno jako ukázka toho, jestli to vývojáři dokážou. Většinu vývojářů tvořili nejbližší přátelé Robina Hronka, kteří zároveň tvořili tzv. RHE Desktop, který máý také spoustu chyb. Při testování jejich pokusu se stávalo, že i když byla aplikace ukončena, některý prográmek zústal viset, takže se něco nedalo znovu spustit, nebo se počítač odmítal vypnout, některé aplikace se dlouho spouštěly, nebo využívaly moc operační paměti.
U RHE Desktopu zlobí vypínání počítače a zústává vuiset dialog pro přihlášení administrátora u spouštění terminálu v režimu pro seniory, který tam je kvůli tomu, aby swenior, nebo žena, který a která nemá plná administrátorská práva, nemohl(a) spustit terminál. To se dá řešit tak, že tento zjednodušený režim mít terminál nebude a spustit půjhde přes instalační USB disk, nebo CD přes zavaděč Grub a přihlášení se k administrátorskému účtu..
Americký BATRADIS Desktop není myšlen jako pokusd, takže se dbá na to, aby tam výše uvedené chyby nebyly a obsahuje i zaměření, které je zajímavé i pro Robinhelp. Za preojektem stojí Paul Gray a prezidium naší orgamizace. Ovládání je velice jednoduché a přerhledné. Již od začátku tu máme kompletní LibreOffice včetně programu Base, prohlížeč Google Chromme s vazbou na účet Google a rozšířenou funkcvionalitou o některé prvky systému Chromme OS. Pro holé prohlížení internetu je zachován FireFox. Zaměření na něco jako je +PCA Praha se projevuje tím, že je tu už od začátku aplikace Harem 2014 for Linux, která ale nefunguje tak dokonale jako originál pro ARAX a spoustu věcí řžeší webkitem.
Jinak tam je nějaký mediální přehrávač a kromě softwarového centra lze instalovat chybějící aplikace v terminálu, kde se použití Arch Linuxu projevuje používáním některých příkazů, jako je na příklad instalace, kdy provádíme instalaci příkazem pacman -S, nebo sudo pacman -S a něco, co chceme instalovat. Př. Chceme-li třeba Gimp, napíšeme:
Sudo pacman -S gimp
Není třeba připomínat, že pokud začíná nějaký příkaz slovem "sudo", je třeba zadat heslo.
To rozšířené fungování Google Chrommu oceníme tehdy, budeme-li chtít upravit levný Chrommebook, nebo Chrommebox tak, aby tam fungovaly i ty věci, které by jinak nešly. To může být třeba Skype, nebo lepší programy na tvorbu obsahu a ne jen konzumaci. Dá se přepnout do vývojářského režimu, ale mnohem jednodušší je v BIOSU přrpnout bootování na USB, k čemuž slouží in stalační stránka na USB disku, která umožní jednoduše přepsat celý harddisk a nainstalovat BATRADIS Desktop. Abyste mohli chromme OS používat jak jste zvyklý, vyberete jej v zavaděči Grub po zapnutí počítače, aby se Google Gromium spustilo ihned.
Toto řešení má pro něškoho podstatnou nevýhodu, a sice že tato instalace porušuje Vaší záruku na bezplatnou výměnu, nebo opravu, protože je proveden zásah do továrního nastavení.
Na rozdíl od BATRADIS OS a RHE Dewsktopu totiž nejde o expeeriment s možnostmi vytváření grafického uživatelského rozhraní operačního systému Linux, ale o serióznín korporační grafický interface pro administrativní podnikovou práci. Aby nedocházwelo k právním problémům ohledně licencí a autorských práv, pracuje se na základě Linuxu a opensource zdrojů, kde se zaměřujeme na minimum výpočetního výkonu a obsahu kódu s dosažením maximální rychlosti a nejlepších výsledků. To se bude hodit u slabšího hardware, který je možné velmi levně pořídit, což uvítá společnost Allied Social Services, nebo její pražská akvizice +PCA Praha , která to může využít na svůj pilotní projekt +Robinhelp .
Stejně jako pokusný systém BATRADIS OS, je jako základ použit Arch Linux, ale oproti této americké verzi obsahuje spoustu chyb, a je vidět že je to uděláno jako ukázka toho, jestli to vývojáři dokážou. Většinu vývojářů tvořili nejbližší přátelé Robina Hronka, kteří zároveň tvořili tzv. RHE Desktop, který máý také spoustu chyb. Při testování jejich pokusu se stávalo, že i když byla aplikace ukončena, některý prográmek zústal viset, takže se něco nedalo znovu spustit, nebo se počítač odmítal vypnout, některé aplikace se dlouho spouštěly, nebo využívaly moc operační paměti.
U RHE Desktopu zlobí vypínání počítače a zústává vuiset dialog pro přihlášení administrátora u spouštění terminálu v režimu pro seniory, který tam je kvůli tomu, aby swenior, nebo žena, který a která nemá plná administrátorská práva, nemohl(a) spustit terminál. To se dá řešit tak, že tento zjednodušený režim mít terminál nebude a spustit půjhde přes instalační USB disk, nebo CD přes zavaděč Grub a přihlášení se k administrátorskému účtu..
Americký BATRADIS Desktop není myšlen jako pokusd, takže se dbá na to, aby tam výše uvedené chyby nebyly a obsahuje i zaměření, které je zajímavé i pro Robinhelp. Za preojektem stojí Paul Gray a prezidium naší orgamizace. Ovládání je velice jednoduché a přerhledné. Již od začátku tu máme kompletní LibreOffice včetně programu Base, prohlížeč Google Chromme s vazbou na účet Google a rozšířenou funkcvionalitou o některé prvky systému Chromme OS. Pro holé prohlížení internetu je zachován FireFox. Zaměření na něco jako je +PCA Praha se projevuje tím, že je tu už od začátku aplikace Harem 2014 for Linux, která ale nefunguje tak dokonale jako originál pro ARAX a spoustu věcí řžeší webkitem.
Jinak tam je nějaký mediální přehrávač a kromě softwarového centra lze instalovat chybějící aplikace v terminálu, kde se použití Arch Linuxu projevuje používáním některých příkazů, jako je na příklad instalace, kdy provádíme instalaci příkazem pacman -S, nebo sudo pacman -S a něco, co chceme instalovat. Př. Chceme-li třeba Gimp, napíšeme:
Sudo pacman -S gimp
Není třeba připomínat, že pokud začíná nějaký příkaz slovem "sudo", je třeba zadat heslo.
To rozšířené fungování Google Chrommu oceníme tehdy, budeme-li chtít upravit levný Chrommebook, nebo Chrommebox tak, aby tam fungovaly i ty věci, které by jinak nešly. To může být třeba Skype, nebo lepší programy na tvorbu obsahu a ne jen konzumaci. Dá se přepnout do vývojářského režimu, ale mnohem jednodušší je v BIOSU přrpnout bootování na USB, k čemuž slouží in stalační stránka na USB disku, která umožní jednoduše přepsat celý harddisk a nainstalovat BATRADIS Desktop. Abyste mohli chromme OS používat jak jste zvyklý, vyberete jej v zavaděči Grub po zapnutí počítače, aby se Google Gromium spustilo ihned.
Toto řešení má pro něškoho podstatnou nevýhodu, a sice že tato instalace porušuje Vaší záruku na bezplatnou výměnu, nebo opravu, protože je proveden zásah do továrního nastavení.
úterý 19. srpna 2014
SONY Xperia M2 - Recenze telefonu
Vítejte u další recenze zajímavé elektroniky, kdy se opět podíváme na něco, co i Vy můžete nít, protože se opět nejedná o nic z místa původu naší organizace, nebo nejde o námi vyvinutou specializovanou technologii, alwe o vwelice dobrý telefon s Androidem - SONY Xperia M2.
Jmenuji se +Robin Hronek a perotože provozuji tento blog i web, píši tuto recenzi, protože jsem si tento telefon nedávno koupil, a rád bych se podělil o první dojmy. Jak vidírte, vybral jsem si bílé provedení tohoto telefonu, protože patřím k lidem, kterým se potí dlaně a černá, nebo fialová varianta by vypadaly hrozně díky otiskům prstů. I tak často telefon leštím, aby nebyl zapatlaný displej, což je věc, kterou trpěšl každý dotykový telefon, který jsem používal. Pokud to vypadá odporně, to by tak nevadilo, ale dotykové ovládání může zlobit, pokud máte mokré prsty, nebo je sklo zapatrlané.
Tento telefon mi byl doporučen z toho důvodu, že nabízí vysoký výkon za rozumnou cenu. Telefony značky Samsung jsou dobré, ale bohužel tyto telefony bývají poruchové a i kdybych svůj Samsung Galaxy S3 Mini nerozbil, asi by také přestal fungovat, nebo by hrozně zlobil. Zpět ale k SONY Xperia M2:
Obrovský výkon čtyřjádrového procesoru za cenovku 6 500 Kč mne přrkvapil, i když hry na tom hrát nebudu, ale jako kapesní multimediální zařízení je to skvělé. Jako slabozrakého člověka mne příjemně překvapil velký 4,8 palcový dobře čitelný IPS displej, i když Amoled u Samsungu má lepší podání barev. Na slunci nevidím nic pořádně na žádném LCD displeji, což vadí při focení, ale při práci jako je čtení a psaní to tolik nevadí. V případě letních veder doufám, že bílá bude telefon chránit před sluncem, protože letošní vedra byla alespoň pro Samsung Galaxy S3 Mini osudná.
Vynikající je hardwarová spoušť fotoaparátu, který fotí dobře. Recenze tohoto telefonu na serveru a YouTube kanálu +mobilenet.cz , nebo +SmartMania.cz , případně ještě +MobilMania.cz se o fotografických schopnostech telefonu vyjadřovali dosti nelichotivě, ale jelikož od jejich recenze a mého zakoupení tohoto telefonu byla již od začátku nahrána nová verze systému, fotoaparát to opravilo. Chybí tam akorát snad nastavení velikosti fotografie, nebo rozlišení videa, což by podle mne mělo možná větší smysl než třeba tzv.AR (Autmented Reality) což je přidání neexistujících věcí do dotky. Může to být legrace, ale volba rozlišení má podle mne větší smysl, než třeba tato blbost.
Uvidíme, jak dlouho mi bude SONY Xperia M2 fungovat, ale vzhledem k jeho velikosti bohužel nepůjde použít jako služební telefon pro ošetřovatelky u +PCA Praha , kde se bude muset sáhnout po něčem menším, kde je na tom z designového hlediska na tom bohužel nejlépe Samsung. Snad přišli na to, jak odladit software, aby to tak nezlobilo, ale může se také omylwem koupit vadný kus. U využití jako telefon pro ženy vypadají telefony od Samasungu nejlépe, hodně toho umí a majá dobrý displej. Bohužel jsou poruchové. Pokud bychom měli nějaké sponzory, šlo by nějaké zájemkyni o práci ošwetřovatelky pro +PCA Praha včetně projektu +Robinhelp dát jako služební smartphone třeba SONY Xperia Z1 Compact, nebo doufat že na vše, co je potřeba postačí SONY Xperia E1, nebo se podívat na telefony do 4,5 palce jiných výrobců.
Zároveň s naší mezinárodní konferencí ve Stuttgartu se bude začátkem září opět konat v Berlíně veletrh IFA, kde budou představeny i pro nás zajímkavé novinky, takže starší počítače a telefony budou cenově dostupnější.
Jmenuji se +Robin Hronek a perotože provozuji tento blog i web, píši tuto recenzi, protože jsem si tento telefon nedávno koupil, a rád bych se podělil o první dojmy. Jak vidírte, vybral jsem si bílé provedení tohoto telefonu, protože patřím k lidem, kterým se potí dlaně a černá, nebo fialová varianta by vypadaly hrozně díky otiskům prstů. I tak často telefon leštím, aby nebyl zapatlaný displej, což je věc, kterou trpěšl každý dotykový telefon, který jsem používal. Pokud to vypadá odporně, to by tak nevadilo, ale dotykové ovládání může zlobit, pokud máte mokré prsty, nebo je sklo zapatrlané.
Tento telefon mi byl doporučen z toho důvodu, že nabízí vysoký výkon za rozumnou cenu. Telefony značky Samsung jsou dobré, ale bohužel tyto telefony bývají poruchové a i kdybych svůj Samsung Galaxy S3 Mini nerozbil, asi by také přestal fungovat, nebo by hrozně zlobil. Zpět ale k SONY Xperia M2:
Obrovský výkon čtyřjádrového procesoru za cenovku 6 500 Kč mne přrkvapil, i když hry na tom hrát nebudu, ale jako kapesní multimediální zařízení je to skvělé. Jako slabozrakého člověka mne příjemně překvapil velký 4,8 palcový dobře čitelný IPS displej, i když Amoled u Samsungu má lepší podání barev. Na slunci nevidím nic pořádně na žádném LCD displeji, což vadí při focení, ale při práci jako je čtení a psaní to tolik nevadí. V případě letních veder doufám, že bílá bude telefon chránit před sluncem, protože letošní vedra byla alespoň pro Samsung Galaxy S3 Mini osudná.
Vynikající je hardwarová spoušť fotoaparátu, který fotí dobře. Recenze tohoto telefonu na serveru a YouTube kanálu +mobilenet.cz , nebo +SmartMania.cz , případně ještě +MobilMania.cz se o fotografických schopnostech telefonu vyjadřovali dosti nelichotivě, ale jelikož od jejich recenze a mého zakoupení tohoto telefonu byla již od začátku nahrána nová verze systému, fotoaparát to opravilo. Chybí tam akorát snad nastavení velikosti fotografie, nebo rozlišení videa, což by podle mne mělo možná větší smysl než třeba tzv.AR (Autmented Reality) což je přidání neexistujících věcí do dotky. Může to být legrace, ale volba rozlišení má podle mne větší smysl, než třeba tato blbost.
Uvidíme, jak dlouho mi bude SONY Xperia M2 fungovat, ale vzhledem k jeho velikosti bohužel nepůjde použít jako služební telefon pro ošetřovatelky u +PCA Praha , kde se bude muset sáhnout po něčem menším, kde je na tom z designového hlediska na tom bohužel nejlépe Samsung. Snad přišli na to, jak odladit software, aby to tak nezlobilo, ale může se také omylwem koupit vadný kus. U využití jako telefon pro ženy vypadají telefony od Samasungu nejlépe, hodně toho umí a majá dobrý displej. Bohužel jsou poruchové. Pokud bychom měli nějaké sponzory, šlo by nějaké zájemkyni o práci ošwetřovatelky pro +PCA Praha včetně projektu +Robinhelp dát jako služební smartphone třeba SONY Xperia Z1 Compact, nebo doufat že na vše, co je potřeba postačí SONY Xperia E1, nebo se podívat na telefony do 4,5 palce jiných výrobců.
Zároveň s naší mezinárodní konferencí ve Stuttgartu se bude začátkem září opět konat v Berlíně veletrh IFA, kde budou představeny i pro nás zajímkavé novinky, takže starší počítače a telefony budou cenově dostupnější.
čtvrtek 24. července 2014
Mimořádný výnos presidia organizace BATRADIS
Presidium a generální ředitelství americké pobočky organizace BATRADIS se sídlem v Roswellu New Mexico, USA, vydalo speciální výnost pro všechny ponočky po celém světě, který se bude projednávast na chystané mezinárodní konferenci ve Stuttgartu, podle kterého jsou uvedeny v platnost některé nové předpisy a direktivy pro práci všech poboček i před konáním konference, kde mají být tyto předpisy a direktivy schváleny. Jedná se o mimořádné nouzové opatření pro pobočky, které pracují v problematických oblastech, nebo v problematických pracovních podmínkách.
V případě této české verze tohoto výnosu se jerdná o Českou republiku. Ostatní země mají zvláštní pokyny ve svých jazykových verzí s lokalizací pokynů a direktiv dle dané problematické oblasti, nebo země.
Všeobecné směrnice pro celý svět jsou následující:
Veškerá pravidla ksou platná i púřed konáním mezinárodní konference.
BATRADIS Universal Company
1310, 3rd Street W
Rosewell NM
New Mexico
United States os America http://www.batradis.com 1 800 BATRADIS
V případě této české verze tohoto výnosu se jerdná o Českou republiku. Ostatní země mají zvláštní pokyny ve svých jazykových verzí s lokalizací pokynů a direktiv dle dané problematické oblasti, nebo země.
Všeobecné směrnice pro celý svět jsou následující:
- Pracovníci poboček jsou povinni zjistit, do jaké míry a jakým způsobem lze ve své zemi, nebo oblasti vykonávat vedle soukromých, tajných, nebo vědeckotechnických projektů také projekty veřejné a sociologické.
- Pracovníci poboček mají prozkoumat technixcké možnosti své země, nebo oblasti pro získání kontaktní osoby, která by umožnila pracovat na veřejných sociologických projektech.
- Pokud je hledána kontaktní osoba, měl by být výběr om,ezen na nadprůměrně inteligentní osoby s problémy se získáváním přátel mezi průměrnými lidmi, který je způsoben nasdprůměrnou inteligewncí, nebo jinou psychickou vyjímečností a stát se přáteli takové osoby.
- Je-li pracovníky pobočky dána za úkol kontaktní osobě prezentace různých projektů, je potřeba dbát na to, aby byly některé informace, týkající se původu naší organizace, nebo pracovníků pobočkyx pouze velice pomalu odhalována z důvodu bezpečnosti kontaktní osoby, pobočkiy a dané země či oblasti.
Místní předpisy a direktivy pro zemi/oblast Česká republika jsou následující:
- Na základě všeobecných předpisů a dorektiv jwe bodem 4 poodhaleno něco z dosud utajovaných informací vydáním tohoto výnosu a drobnými náznaky v prezentacích ve správě kontaktní osoby, jmenující se +Robin Hronek , kterými jsou:
- +BATRADIS - Naše organizace - https://sites.google.com/site/batradis
- +PCA Praha - Společnost PCA Praha - http://pcapraha.webnode.cz s pilotním projektem +Robinhelp - https://sites.google.com/site/robinhelprobinhronek
Další weby mohou obsahovat pravdivé informace o nás příliš konkrétně, nebo je obnsahují ve formě přání kontaktní osoby, jakého chce dosáhnout cíle. Eventuální odkaz na takové stránky jsou k dispozici na našem webu pouze na zodpovědnost, či osobní nebezpečíé kontaktní osoby, případně pro zajímavost.
2. Vedení české pobočky je povinné vyloučit pracovbní skupiny a projekty, které svou náročností, nebo neúspěchem zatěžují celou organizaci BATRADIS.
3: Vyloučení takových skupin i přes vysokou níročnost, nebo neúspěch projkektu se neprovede pouze tehdy, má-li daná skupina k dispozici technické prostředky, které by byly prospěšné celé organizaci, nebo se daní skupina ve volném čase nezabývá nějakou zajímavou kulturní činností, nebo uměleckou činností, která by byla zajímavá pro celou organizaci.
Veškerá pravidla ksou platná i púřed konáním mezinárodní konference.
BATRADIS Universal Company
1310, 3rd Street W
Rosewell NM
New Mexico
United States os America http://www.batradis.com 1 800 BATRADIS
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)