Na mezinárodní konferenci naší organizace ve Stuttgartu byl představen nejen nový software, ale i nový hardware. Jako zajímavost Vám chceme představit BATRADIS DRP-10 - PCI Express DataRay modem. Z plného označení vidíte, že jde o kartu do PC, která se připojuje do slotu PCI Express na zákkladní desku. Na první pohled to vypadá jako WiFi karta do stolního počítače, ze které to vychází, ale rozdíl mezi DataRay a WiFi je ten, že WiFi šíří signál všemi směry do prostoru okolo vysílače, zatímco DataRay vysílá signál v koherentních tocích. Koherentní tok mikrovlnné energie, nebo WiFi signálu o určité struktuře změn kmitočtu, kterými vzniká datový přenos, se může šířit dále odrazem, nebo jej lze podobně jako u WiFi zesílit opakovačem, neboť sde vzrůstající vzdáleností od vysílače slábne.
Smyslem tohoto zařízení je přístup k intranetu BATRADIS na stolním počítači za předpokladu, že na pracovišti nebo v domácnosti nepotřebujeme současně přístup na internet a pracovní síť Batradisu na více zařízeních současně a pracovat v obou sítích na jedné bezdrátové síti pracoviště, nebo domácnosti. Pozná se to podle balení. WiFi karta může mít přrijímací anténu s libovolným konektorem. Tady máme anténu s hranatým kabwelem, připomínající zástrčku kabelu televizní antény, která je kulatá, ale toto je hranaté a místo kolaxiálního kabelu je zde kabel optický. Malá antínka se připojí přímo na kartu. Lze připojit i velkou DR anténu.
Po namontování karty je třeba použít instalační CD v balení, které obsahuje CD s instalací pro Windows XP, Windows 7 a Windows 8, druhé CD s instalací pro Mac OS X a třetí CD pro Linux, které obsahuje celý systém BATRADIS OS postavený na Linuxu jako korporační operační systém.
Instalace ve Windows je snadná. Po namontování karty do počítače nainstalujte software. Vložte CD do optické mechaniky a je-li zapnuta funkce automatického přehrání disku, bude automaticky spuštěn průvodce instalací. Postupujte dle jeho pokynů. Hlásí-li systém i po restartu a instalacib softwaru nalezení nového hardware,m bude třeba opakovat instalaci ovladače průvodcem přidání nového hardwaru. K dispozici je nyní podpora a software pro práci s naší sítí.
I když je tato platforma přehlížena, lze kartu připojit do počítače se systémem Mac OS X za předpokladu, že konstrukce Vašeho počítače Apple iMac umožňuje uživatelsky přidávat další konponenty. Je-li tomu tak, po přidšwlání karty do počítače a jeho zapnutí vložte BATRADIS DRP-10 CD pro Mac do optické mechaniky a vyčkwejte až se objeví ikona BATRADIS. Tu poklepte pro spuštění instalátoru. Souhlaste s podmínkami, zafejte heslo pro přihlášení k počítači a následujte dále pokyny průvodce. Pokud by se ikona neobjevila automaticky, jděte na Finder a potom na optickou mechaniku, kde instalaci spustíte poklepáním ikony s názvem Batradis_installer.dmg. Obvykle to funguje automaticky a máte stejný software jako pro Windows, ale pro Mac.
V případě systému Linux to funguje tak, že po přidělání karty do počítače vložíte BATRADIS OS CD do optické mechaniky a v závislosti na grafidcké prostředí Vaší distribuce otevřete obsah optické mechaniky. V Ubuntu najdete novou ikonu v doku s ikonami velice často používaných aplikací. Poklepte ikonu s názvem BATRADIS_ubuntu_installer.deb. Spustí se centrum softwaru v režimu instalace. Klikněte na Instalovat a zadejte heslo k počítači.Po restartu by mělo vše fungovat.U jiných distribucí to může být různé. Vždy spusťte instalační balík dle distribuce. Pro Debian by to byl BATRADIS_debian_installer, nebo BATRADIS_Fedora_installer pro Fedoru. Také můžete mít Manjaro Linux, postavený na Arch Linuxu, kde byste použili BATRADIS_arch_installer. Nedaří se instalace v grafickém rozhraní? Nevbadí. Spusťte Terminál a poklud váte, že písmenko Vaší optické mechaniky je E, napište tento příkaz:
sudo pacman -S E:/batradis-arch_installer
Srtiaskněte ENTER, zadejte heslo k počítači, kdy nevidíte že píšete, ale to je v pořádku. Stiskněte ENTER
V Ubuntu by to bylo, kdyby se to nechtělo nějak otevřít v software Centeru takto:
sudo apt-get install E:/batradis_ubuntu_installer
U BATRADIS OS si můžete nainstalovat celý systém, pokud restartujete počítač a v BIOSu, který otevřete v závislosti na výrobci počítače podle návodu, nastavíte optickou mechaniku v bootovací sekvenci jako první. Obvykle je to v Advanced settings a pod tím v Boot orger setup, nebo rovnou v seznamu bootovacích zažízení, kde máte mít buďto u Firs Boot drive hodnotu CD-ROM/DVD, nebo jsou BIOSy, kde máte v nastavení bootování seznam nalezených disků, kde se mění pozice. V takovém případě máte mít u CD-ROM/DVD hodnotu 1st. Vše uložíte a počkáte.
Vyberte si umístění (např BATRADIS.CZ, což automaticky nastaví Češtinu a klávesnici QWERTZ) a klikněte na Continue. Nyní můžete BATRADIS OS vyzkoušet, nebo naimnstalovatr. Vyzkoušení zprovozní vše i sa DRP-10 modemem, avšak musíte si vystačit s tím co máte. Systém běží z CD.
Pro plné využití klikněte vlevo nahoře na mřížku-Vypnout piočítač (mřížka jako je třeba u Androidu jako ikona pro všechny aplikace je něco jako tlačítko Start ve Windows, a také je to jakési menu, ze kterého u verze 1.1 zmizelo nastavení, domů, místa a aplikace, prorože jsou vedle sebe) a dolem je Vypnutí počítače, ale u verze 1.1 tam bude Spát, Restartovat a Vypnout. Každopádně opět dáte český BATRADIS, ale místo vyzlpišet dáte instalovat.
Průvodce Vás povede. Pozor při volbě ruční správy disků. Chcete-li si sami nastavit na jakou logickou jkednotu se má BATRADIS OS instalovat, protože může dojít ke ztrátě dat. Při konbinaci Windows a tohoto systému Vám doporučujeme vše vyzálohovat a při instalaci zvolit možnost"Instalovat BATRADIS OS vedle systému Windows". Po restartu opět zvolte v BIOSu nastavení HDD jako prvního zařítzení a máte možnost zvolit, který operační systém chcete spustit.
Systímové požadavky na BATRADIS OS 32bit
Procesor: Intel Pentium, nebo AMD Sempron
Operační paměť: 1 GB DDR2 SODIM 1.6 GHz
Volné místo na HDD: 30 GB
Grafixcká karta: Základní
Systíémové požadavky na BATRADIS OS 64bit
Procesor: INTEL Core2 Duo, nebo AMD DualCore, či INTEL Core I3 a vyšší
Operrační paměť: SODIM DDR2, lépe však DDR3, kapacita: 2 GB a vyšší
Volné místo na HDD: 35 GB a více
Odpovídající grafická karta.
Uvedené systémové požadavky jsou základní pro použitelný chod systému. U tohoto systému je nutné připojená k internetu pro aktualizace základu systému, kterým je Arch Linux a záskávání linuxových aplikací. Grafické rozhraní a funkce se aktualizují z pracovní sítě BATRADIS stejně jako speciální aplikace a jejich aktualizace.
čtvrtek 18. září 2014
čtvrtek 11. září 2014
Něco o fungování naší prganizace
Možná že víte o tom, že věnujeme na letošní mezinárodní konferenci naší organizace 2 hodiny denně peroblematickým projektům, jako je v případě České republiky +Robinhelp společnosti +PCA Praha . Ihned v pondělí se tohoto programu zúčastnil +Robin Hronek přednáškou o tom, jak se mui daří a proč mu nikdo pořáeně nepomáhá. Projevil přání, abychom mu poradili a abychom napsdali něco o tom, jak funguje naše oprganizace, což by mělo bést k jejímu napodobení. Radili jsme se o tom trochu v úterý a ve středu a doufáme, že si to +Robin Hronek dá na sociální sítě tak, aby to viděšli hlavně ti jweho přátelé, kteří jsou do našich věcí tasvěceni. -
Jak tedy fungujeme?
Pokud zatím ponecháme stranou náš původ a povahu těch našich pracovníků, kteří nás založili, fumngujemer na stejném obchodním modelu jako společnosti a komunity, zabývající se vývojem a distribucí nejrůznějších typů a distribucí operačního systzému Linux, nebo komunit či společností, vyvíjející Opensource počítačový software, který je šiřitelný zadarmo bez porušování zákonů o autorských právech, které jsaou porušovány šířením nelegálních kopiá instalací, nebo nelegálním šířením dilmů a hudby. Vývojářská práce je tzedy z části zájmová, nebo je vývojáři tzv. Freewaru vykonávbána jako alternativa k placenému softwaru, aby nemusel být šířen nelegálně, pokud je příliš drahý, nebo se lidem za něj nechce platit. Přesto vývojářské komunity a společnosti, vytvářející linuxové distribuce nežijí ze vzduchu, protože jsou skrytě spontorovány, nebo něškterá svá linuxová řešení vytvoří na míru nějaké korporaci, která jim za to zaplatí.
Pokud svůj původ stranou nenecháme, máme oproti autorům linuxových distribucí a freeware velouřadu výhod navíc, počínaje vyspělejší technikou dovezenou z domiova, odpovídajícími znalostmi a civilkizací, která již odbourala peněžní ekonomiku. Veškerá práce je tak zájmová a neslouží jednotlivci, aby se uživil, ale slouší lidstvu, aby bylo klepší a dokonalejší. Výsledný efekrt je zdánlivě podobný, alelišíé se v tom, že když někdo udšlá něco, co je pro ostatní přínosné, někdo jiný udělá něco jiného, co jwe přčínosné pro ostatní s tím, že mezi těmi ostatními je i ten první člověšk, co udělal něco přínosného.,
Příklad: Deme tomu, že +Robin Hronek toho moc přínosného dělat nemůže, kromě skládání hudby. Ta se nám ostatním v naší organizaci může líbit. Pokud tomu tak je, tak se na nás může s čímkoli obrátit a my pro něj vymyslíme řešení, jak nwejlépe umíme. Malou komplikací tady je, že to co vymysklíme souvisí s tím, že některé věci mají děšlat lidé v jeho okolá, takžew je třeba, aby jim poradil jak na to. Bohužel jhe to pro něj přínosné jen do té míry, že se učí pracovat s informačními technologiemi, tříbí si argumentační schopnosti a rozvíjí svůj intelekt. Lidé lpí na peněžním hospodářství natolik, že chtějí vydělávat i na pomoci příteli.
Celá naše mezinárodní organizace +BATRADIS je jakousi zmenšeninou civilizace, která ji vytvořila a demonstruje vzájemnou pomoc a spolupráci. I osobní soukromé problémi jednotlivců řešíme kolektivně a posuzujeme člověka podle jeho dobrýcvh vlastnostá a ty špatné přerhlížíme, nedbo řešíme jejich příčinu.
Aby Vám stačil na všechno plat od vašeho občanského zaměstnavatele, nebo jiný druh pravidelného příjmu, stačí se řídit následujícíme prasvidly:
Jak tedy fungujeme?
Pokud zatím ponecháme stranou náš původ a povahu těch našich pracovníků, kteří nás založili, fumngujemer na stejném obchodním modelu jako společnosti a komunity, zabývající se vývojem a distribucí nejrůznějších typů a distribucí operačního systzému Linux, nebo komunit či společností, vyvíjející Opensource počítačový software, který je šiřitelný zadarmo bez porušování zákonů o autorských právech, které jsaou porušovány šířením nelegálních kopiá instalací, nebo nelegálním šířením dilmů a hudby. Vývojářská práce je tzedy z části zájmová, nebo je vývojáři tzv. Freewaru vykonávbána jako alternativa k placenému softwaru, aby nemusel být šířen nelegálně, pokud je příliš drahý, nebo se lidem za něj nechce platit. Přesto vývojářské komunity a společnosti, vytvářející linuxové distribuce nežijí ze vzduchu, protože jsou skrytě spontorovány, nebo něškterá svá linuxová řešení vytvoří na míru nějaké korporaci, která jim za to zaplatí.
Pokud svůj původ stranou nenecháme, máme oproti autorům linuxových distribucí a freeware velouřadu výhod navíc, počínaje vyspělejší technikou dovezenou z domiova, odpovídajícími znalostmi a civilkizací, která již odbourala peněžní ekonomiku. Veškerá práce je tak zájmová a neslouží jednotlivci, aby se uživil, ale slouší lidstvu, aby bylo klepší a dokonalejší. Výsledný efekrt je zdánlivě podobný, alelišíé se v tom, že když někdo udšlá něco, co je pro ostatní přínosné, někdo jiný udělá něco jiného, co jwe přčínosné pro ostatní s tím, že mezi těmi ostatními je i ten první člověšk, co udělal něco přínosného.,
Příklad: Deme tomu, že +Robin Hronek toho moc přínosného dělat nemůže, kromě skládání hudby. Ta se nám ostatním v naší organizaci může líbit. Pokud tomu tak je, tak se na nás může s čímkoli obrátit a my pro něj vymyslíme řešení, jak nwejlépe umíme. Malou komplikací tady je, že to co vymysklíme souvisí s tím, že některé věci mají děšlat lidé v jeho okolá, takžew je třeba, aby jim poradil jak na to. Bohužel jhe to pro něj přínosné jen do té míry, že se učí pracovat s informačními technologiemi, tříbí si argumentační schopnosti a rozvíjí svůj intelekt. Lidé lpí na peněžním hospodářství natolik, že chtějí vydělávat i na pomoci příteli.
Celá naše mezinárodní organizace +BATRADIS je jakousi zmenšeninou civilizace, která ji vytvořila a demonstruje vzájemnou pomoc a spolupráci. I osobní soukromé problémi jednotlivců řešíme kolektivně a posuzujeme člověka podle jeho dobrýcvh vlastnostá a ty špatné přerhlížíme, nedbo řešíme jejich příčinu.
Aby Vám stačil na všechno plat od vašeho občanského zaměstnavatele, nebo jiný druh pravidelného příjmu, stačí se řídit následujícíme prasvidly:
- Nekouřut
- Nehrát hazardní hry včetně výherních autoimatů
- Do hospody chodit maximálně jkednou týdně
- Zřídit si účet v bance a na platby spojkené s placením nájemného, elektřiony, telefonu, internetu, případně také plynu řešit trvalými příkazy, nebo inkasem. Platí to i pro hypotíku a výdaje spojené s provozem automobilu kriomě čerpání pohonných hmoz.
- Se zbytkem rozumně hospodařit.
- Nedělat si dluhy
V případě potřeby se cewlá pobočka složí na pořízení nějakého zařízení, což bude potřeba hlavně pro nejbližší pčřátele Robina Hronka, kteří k naší organizaci nepatří, takže nemají možnost získat některé věci z dovozu z domova našich zakladatelů a ani námi vyrobená zařízení. Z toho u IT vychází nutnost použít altwernatyvu k systému ARAX, kterou je Linux spolu s veškerým freewarem, nebo si koupit Windows a MS-Office.
Hodláme Vám časem prozradit o sobě vše, ale zatím musí stačit skutečbost že většině lidí pomůže změna civilizace k našemu obrazu, k čemuž mohou využít jako výukové programy některé projekty a organizace, z nichž je jedniou takovou v Praze PCA Praha, kde si mohou Vaše ženy zkusit náš způsob života, kdy je vedlejším produktem řešení osobního živorta jednak Robina Hronka a následně dalších v jeho situaci, bude-li to fungovat. Ve světě to funguje.
Vedle jeho hudby jsme od jeho vyloučení z naší organizace spolu s autory projektu Robinhelp upustili, protože by tu společnost RHE nedal dohromady, pokud by nenašel někoho, ksdo by byl ochoten něco dělat pro kohokoli jen tak.. V rámci toho, co hodláme postupně prozrazovat, bychom se připravili o zdroj velice zajímavých technologií.
Takto fungujeme.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)