úterý 29. září 2020

Výběr zajímavosti ze severoevropských programů

Od pondělka má po střední Evropě programy Evropa severní. Některé věci mohou být pro nás zajímavé, z čehož bychom vám rádi něco předvedli tím, že vám popíšeme, jak to vypadá. Pondělí zatím zajímavé nebylo, ale v úterý už začaly přednášky o tom, jak by nám některé evropské země pomohly s pokusem o zavedení sportovních akcích. Tento nápad byl totiž schválen.

Některé stavební návrhy nám nastínili kolegové z dánské pobočky naší organizace, kteří by se pustili do stavby fotbalových a hokejových stadionů. Mělo by se jednat o kombinované stadiony, kdy se dá hrací plocha buďto pokrýt umělým trávníkem pro hraní fotbalu, nebo se dá změnit na ledovou plochu pro hraní ledního hokeje. podle toho, jak vypadá prezentace technického provedení tohoto projektu, vypadá to tak, že ledová plocha bude v místě, kde se hraje daný sportovní zápas stále ledová, ale dá se zakrýt deskami, na které se dá umělý trávník s potřebnými čarami pro hraní kopané. Nevíme zatím, kdy začne vlastní výroba.

s dánskou pobočkou naší organizace by na tom spolupracovala taky pobočka z Finska Švédska a Norska. Docela zajímavý je také nápad našich nizozemských kolegu, kteří by rádi vymysleli způsob, jak co nejrychleji a nejjednodušeji naučit kohokoli hrát na nějaký hudební nástroj. Za tímto účelem byly navrženy některé způsoby, které byly zatím aplikovány na výuku hry na klavír, což pokrývá veškeré klávesové nástroje a z strunných nástrojů kytaru včetně elektrické. mělo by tak dojít k tvorbě dalších hudebních skupin, které by rozšířili řady těch našich kolegů kteří se zabývají hudbou a hrají na nějaké ty hudební nástroje.

Možná že se dá dost snadno zjistit, nebo si představit, jak to asi může vypadat zejména, pokud jde o ten klavír, kde se jedná o očíslování jednotlivých tónů. Jedná se totiž o očíslování tónu 1 až 7 pro stupnici c dur, ale může být pro někoho těžko pochopitelné používání znaku pro půltóny, čímž je myšlen  křížekpro půl to nahoru a béčko pro pulton dolů. Například to znamená, že například nota cis by se napsala jako #1, zatímco nota C by se napsala jako 1. Na jednu stranu je to jednodušší o to, kde rozdílem mezi českým popisem noc a například anglickým vzniká problém u noty H. Nota h se totiž anglicky mluvících zemí označuje jako b. V České republice říkáme b no tě Sis, nebo Hře. Při číselné označování tónu toto odpadá, protože nota h je číslo 7 a b je #6. dá se to uplatnit i na jiné hudební nástroje ale u kytary a tím pádem strunných nástrojů je lepší toto kombinovat i s tím, kde má být ruka na hmatníku, což je krk nástroje, včetně toho, kde mají být prsty. naštěstí i mimo naší organizaci existuje spousta učebnic pro hru na hudební nástroje, které mají takové to jednoduché postupy. Navíc existují na internetu i videonávody s tím, jak hrát konkrétní písničky, což vypadá velice jednoduše. proto je veliká škoda, že s námi zde již osobně není Robin Hronek, protože ten objevil spoustu takovýchto návodu hlavně pro kytaru na internetu, kde se jednalo konkrétně o YouTube kanál obchodu s hudebními nástroji s názvem kytary cz.

Co se týká připravovaných sportovních akcí, zájem o vznik sportovních klubů bifé i v pražské pobočce našel. Během dnešního dopoledne, čímž je myšlena středa, dozvěděli jsme se od hotelu letošní mezinárodní konference, že například pobočka v Liverpoolu s tím už začala. Liverpool, stejně jako Manchester, jsou města ve velké Británii Šárka která se proslavila díky fotbalu tím máme na mysli hlavně kluby Arsenal Liverpool a Manchester United. Ono je toho více, ale je to dobrý začátek. Jakmile tedy budeme mít i v České republice nějaké vlastní sportoviště, můžeme začít cestovat také nějakou svojí fotbalovou jedenáctku, akorát zatím nevíme s kým a jak bychom hráli. Vypadá to zatím na zápasy mezi jednotlivými pobočkami. 

Další nápady ohledně pomoci rozjet činnost společnosti PCA Praha a dalších akvizic společnosti Allied Sociál Services v problémových lokalitách bude probíhat odpoledne. Dosud předkládáme poznatky a materiály, které jsme získali během programů delegace z České republiky, na jejich základě vznikají další přednášky dalších delegací, kterými jsou v současné době zástupci poboček ze Severní Evropy.


středa 23. září 2020

Přednáška Robina Hronka o jeho činnosti na mezinárodní konferenci naší organizace Londýn 2020

Součástí dnešního programu mezinárodní konference naší organizace v Londýně byla přednáška, kterou přednesl Robin Hronek dnes 2020 během odpoledního programu. Protože je obsah přednášky důležitý i pro širokou veřejnost, tak vám v textové podobě tuto přednášku přinášíme:
--------------------------------------------

Vážení přátelé, dámy a pánové Šárka kolegyně a kolegové!

Obsahem mého referátu bude moje současná činnost ohledně práce pro tuto organizaci a tím pádem pro všechny naše přátelé z vesmíru. Nemusím připomínat, že pro širokou veřejnost jsem něco jako kontaktér, nebo posel, případně prorok, nebo dokonce možná i spasitel. Zrovna tak nemusím připomínat, Že za spasitele se označují tak trochu proto, že poselství od našich hvězdných přátel je prospěšné pro obyvatelstvo planety Země. V rámci této činnosti vytvářím webové stránky, píšu různé články, provozuji diskuzní fórum, stránky na sociálních sítích a podobně. Je na lidech, jestli to budou číst, diskutovat o tom co píšu, následovat mě a tak všelijak podobně. To vás Šárka kdo jsme tady spolu mezi sebou, jsou toto samozřejmě a zcela jasné věci. Protože však je součástí mé práce kontaktér a také publikování článků o tom, co se například děje na této mezinárodní konferenci, vychází veřejně i tento článek. Proto laskavě omluvte, že připomenu některé věci, které jsou pro nás samozřejmostí:

Moje činnost není jednoduchá, naopak je velice těžká. lidstvo totiž stále ještě není na kontakt s jinou mimozemskou civilizací připraveno, což se projevuje tím že stále nemám moc velký úspěch. Občas dochází i k nepříjemným incidentům a mrzutostem. Možná že někteří z vás mohou ještě pamatovat na incident z podzimu roku 2013, když jsem vrámci práce pro společnost PCA Praha oslovil svojí sousedku a kamarádku ohledně natočení videa s předvedením testu branné zdatnosti, který spočívá v tom, že se nechám od nějaké ženy nosit na zádech. To co jsem chtěl od té kamarádky s tím, že bych si natočil na video, jak mě vezme na koně. Byla z toho mrzutost a stále toto video nemáme. je to veliká škoda, protože tenkrát byla podobná mezinárodní konference naší organizace v Praze, jako je tato letos v Londýně. Zejména je to škoda proto, že jsme jako organizace, která měla pomáhat zdravotně postiženým lidem, měli dostat od vedení velký finanční příspěvek, který by pomohl s naší činností.

Další nepříjemná událost Šárka která se mi v životě nedávno stala, se netýká činnosti pro PCA Praha, ale pro celý můj kontakt s mimozemšťany, mezi se patří alespoň v mém případě většina mých přátel v této organizaci, kdy šlo o výuku toho, jak ignorovat rozdíly a neobvyklosti v chování a podobě jiných entit.

Možná že většina vás, hlavně těch, kteří sem spolu se mnou přijeli, to zažila a je to pro ně naprostá samozřejmost, ale jelikož nemohu vypadat nějak jinak než jako člověk, tak jediné co mohu dělat je, chovat se například u stolu nevhodným způsobem. Neznamená to nutně že bych některé tělesné zvuky, vydávané zažívací trubicí, čemu se říká krkání, nebo konečníkem, čemu se říká prdění, nedokázal ovládat, ale částečně je to tím že po větší konzumaci alkoholu se tak dobře nekontroluji, nehledě na to že v rámci práce na svém kontaktu s mimozemšťany bych rád lidstvo naučil takovéto věci ignorovat. Jedná se totiž o učební pomůcku. Aby to mělo nějaký efekt, nikdo není na to že se budu takto chovat předem upozorněn, protože by to nemělo smysl. Nevýhodou ale bylo, že jsem dostal kvůli tomu vynadáno, a abych měl jistotu že se budu chovat opravdu slušně, rozhodl jsem se dočasně vůbec nepít. Tuto přechodnou absolutní abstinenci plánuju asi tak do Vánoc Šárka s tím že jsem jí zahájil 2020. Přátelé a příbuzní ze země to chválí. Mám také díky tomu vyzkoušeno, že nejsem alkoholik. Každopádně musím být velice opatrný.

je veliká škoda, že mi v této věci nemůžete poradit, protože pokud ne pocházíte z řad obyvatelstva planety Země, můžete akorát pracovat s informacemi, které o lidech máte.. většina těchto faktů o lidstvu je sice vědecký přesná, ale jsou věci které se nedají přesně vědecky definovat, změřit, spočítat a podobně. Jedná se totiž o lidské emoce pocity a velké množství rušivých faktorů, z nich většina je založena právě na emocích pocitech a nepředvídatelných stavech mysli.

Protože má každý přednášející po skončení svého referátu prostor pro diskusi, rád bych to nyní ukončil a poděkoval vám za pozornost. nyní se tedy můžeme pustit do nějaké diskuze o tom, jak bychom tento problém vyřešili. 

Takže otevírám diskuzi a předem děkuji za vaše názory odpovědi a nápady

úterý 22. září 2020

Proč vynecháme koncert Robina Hronka na mezinárodní konferenci v Londýně?

Nejen na mezinárodních konferencích naší organizace, ale i na mezinárodní konferenci společnosti Allied Social Services ve Stockholmu, bývá obvykle zvykem, že v pátek a v sobotu bývá večer nějaký ten kulturní program. Obvykle to bývá koncert Robina Hronka, nebo některého z jeho kamarádů, či hlavně kamarádek, kteří respektive které na něco hrají a mívají často i vlastní kapelu. Letos v Londýně na naší mezinárodní konferenci to bude trochu jiné, protože Robin Hronek mít koncert o víkendu nebude. Jedním ze dvou důvodů je, že jsme pro představení s názvem Social desert Live ne dopravili do Londýna potřebné vybavení a druhým důvodem je, že někteří jeho přátelé mají jinou práci.

součástí tajné práce je například zprovoznění 3D tiskárny, kterou nám zaslali naši japonští kolegové, kteří předváděli na začátku naší mezinárodní konference, když byly asijské programy. Nová 3D tiskárna byla zprovozněna v centru technické údržby projektu Robinhelp a naštěstí nedala moc velkou práci kromě jejího smontování. Počáteční nastavení a kalibrace tiskové hlavy je naštěstí velice jednoduchá, protože tiskárna je vybavena průvodcem prvního nastavení dokonce je tam i čeština. Navíc probíhají zkoušky tisku a vypadá to velice dobře. 

další jinou prací jsou přípravy programu na naší mezinárodní konferenci, kde už probíhají i české programy. Ohledně činnosti společnosti PCA Praha a dalších jiných akvizic, zatím byly na programu úspěchy v oblasti založení poboček v Jihlavě, v Ústí nad Labem, v Českých Budějovicích a v Jindřichově Hradci. Neúspěch v Praze budeme dále řešit. V rámci přednášek ohledně nápadů na řešení tohoto neúspěchu, budou na programu právě nápady ohledně zavedení sportovní činnosti a navíc bude mít přednášku Robin Hronek ohledně jeho práce s přihlédnutím na současnou situaci v jeho životě. 

Koncert bude mít v pátek večer jeho kolegyně Marie Smaulová, která nyní zařizuje jeho dopravu zpátky do Prahy, protože by se Robin Hronek rád zúčastnil jaké akce ve své oblíbené restauraci, kdy se Dana akce koná v pátek v podvečer. Na podporu tohoto argumentu, že chce odjet z konference o něco dříve, je podpořen také bezpečnostními opatření ohledně ochrany proti šíření koronaviru. jedno z ochranných opatření proti nemoci covid-19 totiž je Šárka že účastníci mezinárodní konference jsou přítomni pouze na dobu kdy mají naplánované své programy. I toto je další důvod k tomu, že Robin Hronek koncert mít v Londýně nebude.


sobota 19. září 2020

Chystaný program na mezinárodní konferenci organizace BATRADIS 2020 v Londýně

Přestože již mezinárodní konference organizace BATRADIS  v Londýně již nějakou dobu probíhá, Hlavní česká pobočka se bude účastnit až tento týden po neděli. Týká se to zejména delegace z hlavní pobočky naší organizace v Praze.
Mezi hlavní členy patří nejbližší přátelé Robina Hronka z naší organizace, kteří budou mít Hlavní program. Odjezd je naplánován na neděli 20.9.2020. 

Jak by již asi víte, hostitelem je Londýn. Hlavní pobočka naší organizace pro velkou Británii se sídlem v Londýně, se nachází ve čtvrti docklands, nebo-li londýnské doky. Tato lokalita byla vybraná z toho důvodu, že se jedná o velice moderní a nově postavenou čtyři Londýna, která tak v hodně koresponduje s původem naší organizace. Protože však letošní potíže, způsobené epidemii koronaviru ovlivnila způsob pořádání velkých hromadných akcií. Probíhá letošní mezinárodní konference naší organizace v několika turnusech kdy je na pořadu Česká republika a hlavně Praha až od 21. 9. 2020 do 29. 9. 2020. Delegace zůstávají pouze na dobu, na kterou mají naplánovány své programy. Jakmile budou dokončený veškeré přednášky dané delegace, delegace z dané země, nebo pobočky odjíždí a účastní se mezinárodní konference i nadále pomocí videokonference. Letos oproti jiným ročníkům, je také zapotřebí dodržovat bezpečnostní pravidla, jako je například zakrývání horních cest dýchacích pomocí roušky, nebo respirátoru v případě, že není možné dodržovat bezpečnostní vzdálenost mezi jednotlivými osobami činící 2m. 

Kromě programu z Asie, již máme také za sebou Jižní Evropu a nyní je na programu Evropa střední a západní. Mezi připravované programy patří například přednáška o nápadu budování sportovních areálů a pořádání sportovních akci kromě těch kulturních ve smyslu v hudebních a divadelních vystoupení. Uvidíme, jak bude tento nápad přijat.

O průběhu našeho programu na mezinárodní konferenci naší organizace v Londýně, vás budeme informovat pomocí tohoto blogů a na facebookové stránce naší organizace. 

Program Hlavní pražské pobočky naší organizace začíná. 9. 2020. Aby se delegace mohla v pohodě ubytovat a připravit se, přijela již v neděli. Na začátku pondělního programu bude úvodní seminář , jehož obsahem bude představení novinek, úspěchů a neúspěchu české  Pobočky naší organizace ve smyslu celostátního rozsahu. potom budou následovat programy a jednotlivé přednášky představitelů jednotlivých poboček, které se delegace účastní. 

Za prahu to bude mimo našeho generálního ředitele také Robin Hronek a jeho přátelé. Někteří z nich budu přednášet o tom nápadů s pořádáním sportovních akcí. To by mělo být na programu asi ve středu, nebo ve čtvrtek. To hodlám řešit neúspěch některých projektu, jako je například činnost společnosti PCA Praha, kde zaznamenáváme úspěchy v jiných městech. Na konci každé přednášky bude diskuze o tom, o čem přednáška, nebo referát pojednával. 

O kulturní program se v pátek Robin Hronek bohužel nepostará, protože má doma hodně práce, protože jeden z jeho nápadů, jak řešit neúspěch činnosti společnosti PCA Praha a zejména projektu Robinhelp, který spočívá v tom, že by se i doma pustil o něco více do hudební tvorby aby byl populární i mimo naší komunitu. Už se na tom pracuje ve formě předělání stránek o jeho hudbě. 
Bude to tedy pro něj a jeho nejbližší přátelé trošičku v pátek honička, protože večer bych se rád zúčastnil nějaké akce v jeho oblíbené restauraci, nehledě na to že vzhledem k situaci ohledně epidemie koronaviru zůstávají delegace na konferenci pouze tak dlouho dokud ne přednesou svoje programy.

I tak bude většině programů trošku hůř rozumět, protože v případě, že není možné dodrzovat bezpečný odstup od ostatních osob, bude nutné po celou dobu konference nosit na obličeji roušku. Nošení roušek bude též povinné během cesty do Londýna a zpět oproti veřejnosti mimo naší komunitu sice máme pokročilejší technické možnosti, jak zabránit šíření koronaviru, avšak jelikož země není jediným světem, ve kterém se pohybujeme čaj a zabráníme tak šíření nemoci Covid-19 na jiné světy. 

sobota 5. září 2020

3D tisk zadarmo aneb, budeme si vyrábět vlastní 3D tiskárny

Letošní mezinárodní konferenci naší organizaci která se letos koná v Londýně, zahájila Asie. Nejvíce nás zaujal počin našich japonských kolegu, kteří by nám rádi pomohli tím, že by pro nás vyráběly 3D tiskárny. To ocení nejvíc kolegové, kteří spolupracují na projektu Robinhelp. Tím máme na mysli specializované Centrum technické údržby pro tento projekt. Usnadní to tak levnou výrobu některých součástek, které by se musely draze pořizovat, když to tak to si je budeme moci vytisknout. 

Nevíme zatím kdy k nám dorazí nějaký zkušební prototyp, ale mělo by se jednat o velice jednoduše smontovatrlné zařízení. l na 3D tiskárnu, která by byla hodně rychlá a vzhledem k tomu odkud pochází naše organizace, bude možné při její výrobě využít poněkud pokročilejší technologie. Tím pádem bude velice jednoduché tiskárnu smontovat a zprovoznit.

Vlastní práce s tiskárnou, jako je například tisk modelů, nebo nějakých součástek případně krabiček není nic neobvyklého i pro vás, protože 3D tisk je i u vás docela dobře rozšířen. Akorát stojí nějaké peníze filament, případně P.L.A. náplň do tiskárny v podobě plastové struny. 

Jediná věc, kterou o tom víme je skutečnost, že tato tiskárna japonské výroby naší organizace,  by měla obsahovat najednou dvě technologie tisk. U vás je celkem běžné, že jsi d tiskárna používá buďto filament, což je plastová struna navinuta na cívce, která se odvíjí a ze které se tiskne nějaký model. 2. Způsob je že se do tiskárny nalije speciální chemická látka, která se jmenuje Rezin, ze které se vytiskne model k jehož vytvrzení je potřeba ultrafialové záření.  Používání Rezinu je bohužel trošku nebezpečné, protože nesmí přijít do styku s kůží nehledě na to že nepříjemně zapáchá. Námi vyrobená tiskárna, respektive tiskárna, vyrobená našimi japonskými kolegy, slučuje obě technologie a řeší problém s používáním Rezinu tak, že se do tiskárny bude vkládat speciální rezinový toner. Spojení obou technologií by mohlo také urychlit tisk.

Zatím jsme prostřednictvím videokonference pouze viděli, jak prototyp funguje, ale bude lepší když to sami vyzkoušíme. Na videu to vypadá velice dobře a zajímavě.

Co se týká výše uvedeného centra technické údržby projektu Robinhelp, rádi bychom vás seznámili s tím, jak je toto centrum vybavené a proč by 3D tiskárna tohoto typu byla pro něj přínosná. Jedná se o pracoviště, které je umístěno V Nových domech v ulici Pod Kavalírkou, poblíž bydliště Robina Hronka. Jedná se o dům na té straně, na které je park. V uvedeném domě s vyhlídkou na ten park, dostal být i Jiří Hronek – syn Robina hronka a Marie Smauulové. Uvedené pracoviště ve sklepních prostorách, a jedná se o dílnu na opravu počítačů, televizorů a veškeré elektroniky, včetně kovodílny. Co se týče kovodílny, přátelé Robina hronka, kteří jsou pracovníky tohoto centra technické údržby si některé věci sami vyrobili. Konkrétně se jedná o strojní frézku čárka čárka a jeden starý a drahý model 3D tiskárny Průša. strojní frézka, stejně jako gravírovačka je jsou založeny na platformě Arduino Šárka která slouží k ovládání robotického ramene. V případě frézky je toto robotické rameno zakončeno samotnou frézkou, což je ozubené kolečko na elektromotorku s vysokými otáčkami. Řezací kolečka lze vyměňovat, většinou se však používá kolečko na řezání plechu. 

Funguje to tak, že na počítači běží software, ve kterém se například navrhne vzhled větrací mřížky na odvod tepla z přístroje. Arduino, obsluhující vlastní frézku přímé data z počítače a vyřeže daný vzorek do plechu, ze kterého se vyrobí kryt zařízení. Frézka zároveň umí vyřezat. 

Na podobném principu funguje gravírovačka. Rozdíl je pouze v tom, že na počítači se vytvoří logo nebo nějaký obrázek a místo toho aby na konci robotického ramene byla freska, tak je tam laser který vypálí obrázek Šárka nebo logo do plechu.

Takto se například upraví plášť krychle, což je kus plechu, vytvarovaný tak, že po složení vznikne kovová krabice. K jejímu vytvarování slouží jediné zařízení, které neobsahuje žádnou elektroniku, protože se jedná pouze o jakýsi pult s upínák m a krabice se vytvaruje tak, že se kladivem ztluče do požadovaného tvaru. Dalším vybavením je svářečka, na které se to sváří a právě 3D tiskárna by pak umožňovala vytvořit některé doplňky, jakými mohou být třeba úchyty na matičky pro přišroubování vnitřnosti přístroje. To se zatím řeší tak že se do rohu při vaří několik trubiček, které jsou na soustruhu upravený tak Šárka že již obsahují závity pro šroubky. Případně je také možné na určitá místa matičky přivařit.

kromě Arduina se na některé věci používá také platforma Raspberry pie. jako operační systém pro firmware daného zařízení se používá nějaký druh operačního systému Linux, případně android. Někteří nejbližší přátelé Robina Hronka v naší  organizaci jsou velmi schopnými programátory, kteří na uvedených systémech daný firmware vytvořili. 

to však ale není časově zcela efektivní, proto jsme rádi že dodaná 3D tiskárna již bude v tomto ohledu zcela kompletní. Těšíme se, až si to budeme moci vyzkoušet. Podrobnější informace bychom vám pak přinesli v nějakém podobném článku, jako je tento.