Jistě všichni víte, že těžká ekonomická situace nejen v České republice, ale i v celé Evropě přinutila naší organizaci využít technologického náskoku díky našemu původu řešení výroby elektrické energie nejen pro naše pobočky, ale také pro jednotlivé byty pro naše spolupracovníky z jiných světů, díky kterým získáváme nové technologie se kterými vás občas seznamujeme, abychom vás něco naučili jednou takovou technologií pro výrobu elektrické energie zadarmo jsou speciální kotle, které obsahují speciální reaktor, ve kterém dochází k bombardování molekuly temné kosmické hmoty urychlený mi částicemi štěpeného uranu či jiného radioaktivního materiálu, Čím se uvolňují obrovská kvanta energie, která se využívá k výrobě elektřiny ne vždycky je možné toto zařízení zejména v bytech nainstalovat, tak i bez předchozí porady na mezinárodní konferenci naší organizace která se v roce 2023 teprve blíží, poradili a prakticky to realizujeme už nyní i na území Prahy a celé České republiky. V tomto článku bychom vás rádi seznámili s dalšími úspornými opatřeními, které díky této situacu děláme.
Vedle výše uvedeného problémů, který se týká celé Evropy, vyvinul iniciativu i Robin Hronek, který by rád pomohl jedné svojí kamarádce, ale mimo naší komunitu by se setkal s odporem a velkou nelibostí ze strany jeho příbuzných, kterým by se nelíbilo, jakým způsobem by ke kamarádce pomohl. Zapojil tedy do projektu, který se nazývá "pomozte Nadě" své nejbližší přátelé z naší komunity a naší organizace, takže jeden z bytu pro naše nové spolupracovníky pro ní držíme v rezervaci.
To sebou nese nemalé finanční problémy, na které upozornilo hospodářské vedení hlavní pobočky naší organizace pro prahu a Českou republiku, takže kromě instalace zařízení na individuální výrobu elektrické energie je jsme zavedli I bez předchozí porady následující úsporná opatření:
Klasický způsob úhrady nájemného a dalších služeb spojených s bydlením či pobytem ve vašem světě již neprobíhá obvyklým způsobem, což znamená že každý jednotlivý náš spolupracovník si hrají vše sám jednak z výplaty za výkon zaměstnání v naší organizaci, tak za výkon nějakého občanského povolání u vás. Místo toho jsme zavedli tak zvané podílové hrazení společného nájemného, což znamená že naše organizace platí nájem za všechny byty které používá tím, že částka je rozdělena mezi jednotlivé naše pracovníky kteří tak platí pouze podílovou část. Tím pádem je možné přidat k této částce ještě podílové hrazení dalších služeb, jakými mohou být například služby elektronické komunikace, čímž je myšlen internet telefon Šárka rozhlas nebo televize
K tomuto měsíčnímu poplatku za podíl společné úhrady nájemného bude ještě přečten podobně upravený podíl úhrady povinného ručení a pojištění motorových vozidel spolu s pojištěním domácnosti a hmotné odpovědnosti. Ve výsledku tak každý jednotlivý pracovník naší organizace bude mít za celkem přijatelné měsíční poplatek možnost používat hodně služeb a věcí, což bude a už i nyní je velice výhodné.
Jak to souvisí s projektem "pomozte na"? Pokud bude nutné rezervaci i nadále prodlužovat bez použití toho rezervovaného bytu bude částka, tvořící tento podíl společné úhrady nájemného a služeb zvýšen o částku, tvořící měsíční cenu nájemného, rozdělenou mezi všechny naše pracovníky Šárka což může výše uvedený podílový poplatek o něco zvýšit zvýšení vychází v těžké ekonomické situace v České republice, kde na tom má podíl také zůstaly z inflace a z toho vyplývající zdražování cen energií služeb a zboží.
V polovině března Roku 2023 bylo našim pracovníkům zasláno vyúčtování služeb za používání takzvaných pracovních bytu s rozpisem vyúčtování podílového hrazení nájemného a služeb, kde už nyní bylo naúčtováno zvýšení podílu společné úhrady nájemného a služeb z důvodu prodlužování rezervace bytu pro tu Naďu zvýšení tohoto poplatku na jednu osobu zatím není nijak výrazné protože se jedná o zvýšení o 49kč a 99 haléřů. Pokud bude potřeba tento byt držet i po Novém roce může být tento poplatek zvýšen až o 50Kč na osobu či více. V některých případech mohou být některým našim pracovníkům účtovány nedoplatky, nebo přeplatky. Přeplatky nebudou díky současné situaci vráceny, nýbrž budou převedeny na nové zúčtovací období. Nedoplatky budou řešeny buchta snížením platu v rámci práce pro naší organizace o částku, rovnající se vypočítané mu nedoplatku, nebo bude vystaven příkaz k úhradě na vypočítaný nedoplatek, který je třeba uhradit pomocí poštovní poukázky, bankovním převodem, nebo platbou kartou že platbou na pokladně V kterékoliv pobočce naší organizace.
Proč se rezervace stále protahuje? Uvedena kamarádka Robina hronka Naďa má potíže s konzumací alkoholu, která se projevuje oblibou pití piva. Problém je, že ačkoli má v nepořádku trávicí ústrojí ztrácí při nadměrné konzumaci piva chuť k jídlu a bývá vysílená tečka navíc mívá psychické problémy což může mít velice špatné následky. Tato situace se dá využít jejímu převodu z obecné reality do té ve které se díky našemu technickému náskoku oproti obecné realitě bude muset převést, kde právě pro ní máme ten byt jelikož se nejedná o jinou realitu ale o jakousi uměle vytvořenou paralelní dimenzi, dá se použít tato situace protože však zkouší Naďa abstinovat pomocí společného soužití se svojí matkou a rodinou, která má velké výhrady a averzi vůči konzumaci alkoholu, tato situace se oddaluje. Proto musíme držet rezervaci toho bytu i nadále, protože by mohlo dojít k tomu, že by ta Naďa mohla skončit jako bezdomovec díky tomu, že za svůj byt platí nesmyslně vysoké nájemné díky tomu, že dům, ve kterém se nachází její byt mimo naší komunitu má majitelé, který požaduje nesmyslné nájemné díky tomu, aby dostal z bytu původní nájemníky a nahradil je ukrajinskými uprchlíky.
Většina nejbližších přátel Robina Hronka se zabývají hudbou a tvoří nejrůznější hudební skupiny, které vydělávají peníze tím že pořádají živá hudební vystoupení díky tomu nemohou pořádně vykonávat jednak své zaměstnání u nás tak i mimo naší komunitu, což snižuje možnost si na sebe vydělat. Proto musíme takovou tu situaci řešit.
Proč nelze rezervaci bytu pro Naďu držet do nekonečna? Řešení těžké ekonomické situace formou individuální výroby elektrické energie v jednotlivých bytech, nebo výše probíraných úsporných opatření v podobě hromadné podílové úhrady nájemného, služeb a ostatních věcí, přibývají nový spolupracovníci z našeho domovského světa, či domovských světů, protože je realizace tohoto opatření příliš složitá na to, abychom si s tím poradil je sami, což neplatí pouze pro prahu a Českou republiku, ale pro celou Evropu. Protože tito noví kolegové tady u nás budou potřebovat žít déle než několik týdnů, je potřeba pro ně najít takzvaný pracovní byt. Blokování pracovních bytů formou rezervace způsobuje, že byt který je v rezervaci nelze používat pro jinou osobu než pro osobu, pro kterou je rezervován. Proto je rezervace bytu pro kamarádku Robina Hronka -Naďu držena do prvního ledna 2024, kdy je třeba nejpozději do 15 ledna 2024 požádat o prodloužení rezervace. To způsobí celkové zvýšení nákladů formou zdražení podílového poplatku za společnou úhradu nájemného spolu s podílovým poplatkem za povinné ručení a pojištění motorových vozidel formou podílu na společné úhradě. Tím pádem odpadá nutnost zaplatit zvlášť rezervační poplatek ve výši 11 149 korun na jeden rok. Tento rezervační poplatek je jednorázový a aby jej nebylo nutno zaplatit, bude rozpočítán a připočten podílové části na výše uvedený pravidelný měsíční poplatek.
Proč vždy nelze nainstalovat speciální kotel na individuální výrobu elektřiny? V případě, že používáme jako pracovní byty bytové jednotky například v panelovém domě na sídlišti s dálkovým ústředním topením, nebo bytové jednotky v domě, kde jsou jednotlivé jističe pro jednotlivé byty umístěny spolu s elektroměrem na chodbě, není možné, nebo jednoduché tento speciální kotel nainstalovat. V takovém případě bylo nutné přistoupit k podílové úhradě nájemného celou naší organizací, kdy každý jednotlivý pracovník, který používá nějaký pracovní byt hraji pouze podíl na společném nájemném.
Byty v panelových domech jsou obvykle navíc vybaveny ústředním topením, kdy bývá toto ústřední topení zpravidla dálkové. Některé kotle na výrobu elektřiny používají vodní chlazení, kdy zahřátá voda v chladiči reaktoru slouží také k vytápění. Proto se používá většinou kotel, který používá chlazení kapalným heliem.
Další překážkou i v bytě, kdy lze použít tento kotel může být problém s místem. Pro ideální instalaci kotle je nejlepší například v předsíni bytu za předpokladu, že na chodbě je pouze elektroměr a jističe jsou umístěny v bytě, tak je nejlepší jak jističe tak kotel umístit do speciální skříňky, kterou je nutné buďto postavit, nebo vyrobit, případně použít nějakou vestavěnou skříň, která původně sloužila jako skříň na oblečení či jiné věci. Přívod elektřiny do bytu se mezi elektroměrem a jističi přeruší a přípojka se připojí k napájecímu výstupu z elektrického generátoru kotle. U daného bytu se poda výpověď u dodavatele elektrické energie, aby nebyly služby účtovány. Technik daného dodavatele elektrické energie pak sám na chodbě provede demontáž elektroměru a problém s elektřinou je vyřešen. V případě Prahy se jedná většinou o společnost Pražská energetika a v případě celé České republiky je to například společnost ČEZ. Pokud si někteří naši pracovníci platili elektřinu sami u některých menších dodavatelů, postupuje s podobným způsobem, avšak každá výpověď se potom řeší jednotlivě a ne hromadně.
Používání plynu v pracovních bytech žádnou překážku nepředstavuje, avšak je nutné přejít například v otázce vaření a vytápění spolu s ohřevem vody na elektrické řešení. Po provedení výpovědi dodávky plynu naši technici vymění plynová topidla za topidla elektrická, jakými je například elektrický přímotop a plynový sporák s troubou v kuchyni je vyměněn obvykle za elektrickou troubu se sklokeramickou varnou deskou případně indukční varnou deskou. U elektrického přímotopu a bojleru pro ohřev vody v případě že byt nemá Ústřední či etážové topení, odpadá nutnost přepínání mezi nízkým a vysokým tarifem v závislosti na použitém dodavateli elektrické energie, které probíhá pomocí přepínání HD signálu v elektroměru a zapíná tak přípojky pro elektrické vytápění a bojler vždy v momentě spuštění nízkého tarifu. Kotel pro individuální výrobu elektřiny je u napájecího výstupu vybaven dvěma konektory, kdy svorkovnice pro 4 dráty slouží k napájecímu výstupu třífázového vedení o napětí 380V pro různé stroje do dílny, nebo pro některé typy elektrických trup s varnou deskou či akumulačních kamen a svorkovnicí pro tři dráty pro dvoufázové napájení o napětí 220V pro běžné zásuvky světlo a běžné domácí spotřebiče.
Pokud se nachází elektroměr uvnitř bytu, tak se Při montáži tohoto kotle nechává, aby ve vnitřním krytu skříně z elektroinstalací pro napájení bytu ne byla díra. Jakmile si technik dodavatele elektřiny po výpovědi smlouvy elektroměr odmontuje, je možné pak na uvolněné místo namontovat záslepku. Ne vždy je v bytě dost místa na to, aby skříňka s jističi a kotlem mohla mít nějaká dvířka.