Brněnská pobočka maší organizace se pokusila o +Robinhelp. Bylo to součásdtí uvítacího projevu našeho nového ředitele, který uspořádal ještě jerdnu přednášku pro tým projektu Robinhelp. Součástí tohoto uvítacího projevu bylo vystoupení jeho ostravského kolegy, který měšl takový nápad, že to také zkusí a pokud to vyjde, poví nám řečeno do slova "povime vam, jak jsme to urobili".
Pokus byl proveden v Brně, kde má bratr Ing.M. Kovaříka, což je náš nový ředitel syna. Petr Kovařík mladší, 39 let, 172 c,/77 Kg je čerstvým absolventem katedry informatiky brněšnského vysokého technického učení, takže po promoci bude mít také titul Inženýr. Z hlediska mentálního zdraví je na tom podobně jako +Robin Hronek ve smyslu velmi dobrého školního prtospěchu, smyslu pro umění vědu a techniku za cenu toho, že špatně komunikuje s lidmi a není schopen navázat vážnou známost se ženou. Tak mu s tím naše organizace zkouší pomoci.
Na rozdíl od celoplošného projektu +Robinhelp společnosti +PCA Praha se v Brně nebude dále pokračovat ve hledání dalších podobných mužů, kterým by se takto hlerdasly družky, a už vůbec se tam nebude zakláídat mnějaká organizace, která by se starala o zdravotně postižené i tímto způsobem, ale najde se ženská Petrovi Kovaříkovi mladšímu a tím to budšč končit. Takovou organizaci si necháme až se to povede v Praze, kdy se pak založí společnost PCA Brno, nebo Se pražská PCA Praha opět přejmernuje na PCA Czech republic, nebo se vrátí pod značku Allied Social Services.
Petr se sice také chce nechat od žen nosit na zádech a dává si jejich osobní údaje do počítačové databáze, kterou si sám spravuje. Rozdíl mezi ním a Robinem Hronkem je, že Robin Hronek má 2 záznamy a Petr má 4. Z nich nejspíš vážná známost, nebo sex ze soucitu asi nebude, ale o jedné jeho kamarádce víme, tak by to mohlo vyjít.
Jednalo by se o jeho sousedku, která prascuje jako prodavačka v obchodě, kam chodí Petr nakupovat, a protože máme v Králověš poli nějaké naše pracovníky, kteří bysdlí také na sídlišti, kde je ten obchod a kde bydlí Petr, víme že se mu líbí, tak uvidíme jestli mu tito kolegové pomohou, kór když dostanou zato větší prémie.
Zatím potbali Petra a tuto ženu na večeři do nedaleké restaurace, o čemž po brněnsku říkají že urobili glgačku. Tatom část pokusu k nějakým těm důvěrnostem téměř vbedla, aůe zatám si Jana vzala Petra na klín a po chvíli líbání odešla na toaletu protože jí velké množstvé alkoholu neudělalo dobře. Naštěšstí se to stalo v sobotuá, takže ani nevadilo, že nešla druhý den do práce. Zopakujeme to ještě jednou, čímž chceme poradit hospodským kamarádům Robina Hronka, jak postupovat úři opití nějaké ženy. Dělat by to měl někdo, kdo ví jak to udělat, aby nebyl v nealkoholickém nápoji chuťově a čichově poznat alkohol. Naši brněšnští kolegové doporučují použít k tomuto účelu vodku. Je však ale potřeba, aby to byla kvalitní vodka, protože nesmí být cítit. Bohužel se to tím pádem prodraží, ale v případě našeho pokusu se o to postará účtárna naší brněnské pobočky po dohodě s vedením dané restaurace.
Ke kýženým důvěrnostem jako je sex, kde nám zatím postačí sex orální prý dopšlo. Víáme to od sousedů, kteří si stěžovali že dlouho nejede výtah. Trvalé to ale asi nebude. Pracuje se na tom tak, že se zařizují různé akce, kder se Petr a ta Jana zvou a je postaráno o to, aby jí Pertr radis se vším, s čím, Jana neumí zacházet. Tím spolu tráví hodně času. V okamžiku publikování této zprávy je situace taková, že té prodavačce Janě staví naši brněnští kolegové počítač. Zítra se to má předávat, tak uvidíme jak dlouho se bude cítit zavázaná naší organizaci, díky žemuž nám ten pokus vyjde.
Situaci budeme sledovat a možná to půjde i v České republice a okruh neúspěchu projektů jako je +Robinhelp se omezí jen na Prahu. Petr Kovařík mladší má také v oblibě ženy vyšší než je on sám, takže se mu ta prodavačka Jana lábá proto, že je to kobyla měřící asi 180 cm, ke které jsme mu na nějaký čas dopomohli..
Jak jsme zde uvedli, na rozdíl od Prahy z toho v Brně neděláme pravidlo, ale jde jenom o pokus jestzli to půjde. Vypadá to zatím dobře.
čtvrtek 16. října 2014
čtvrtek 9. října 2014
Jak by u nás asi vypadala akce BATRADIS PC Update?
Co je to BATRADIS PC Update jsme Vás kdysi už informovali. S velkým úspěchem to pomáhá našim kolegům v postkomunistických zemích rozjet projekty, které lze přirovnat k našemu projektu +Robinhelp a všeho, co dělají tamní verze společnosti +PCA Praha . Podobnou show možná budeme dělat také, a díky naščemu novcému řediteli se zvyšuje kalkulace prom stavbu počítačů pro zájemkyně o spolupráci s +PCA Praha . Rádi bychom Vám prto zajímavost ukázali, jak by episoda té show vypadala na nějakém konkrétním příkladu, takže upozorňujeme, že jde výhradně o ukázku a případné podobnosti se skutečnými osobami jsou čistě náhodné, za které neneseme zodpovědnost včetně Robina Hronka.
Tam kde je potřeba takto ženy motivovat, to funguje tak, že když naši kolegové zjistí že má mějaká žená zájem spolupracovat na projektu typu +Robinhelp , nebo celé Pca Praha, tak se zjišťuje, jestli neshání nový počítač. Pokud ano, tak jí jej naši kolegové postaví. Naše pobočka se na to pro každý případ také chystá. Dle slov našeho nového generálního řžeditele si vyrábíme skříně v Ostravě a elektronika jako je osvětlení vypínače, ventilátory a kontrolka činnosti disku, se ozasuje v Brně. U nás v Praze by to pak mohlo vypadat třeba taskto:
Vítejte při sledování pořadu BATRADIS PC Update, kde vylepšujeme, nebo dáváme nový počítač zdarma zájemkyním o práci ošetřovatelky pro PCA Praha. V dnešní episodě dáme počítač jedné bývalé spolužačce Robina Hronka ze školy, které budeme říkat Hanka, aby nebyly potíže s prozrazením celého jména. Ta splňuje všechny požadavky a zdařile vzala Robina Hronka na koně a prý bylo i něco důvěrného, nicméně potřebuje navíc nový počítač, ale nemá na něj peníze. Zajedeme k ní s naším technikem na návštěvu a podíváme se na ten starý.
U Hanky doma jsme se Hanky zeptali, co na tom počítači dělá a proč si myslí, že by měla mít nový počítač. Prý mimo brouzdání po internetu, sociálních sítích, poslouchání hudby, sledování filmů, dělá kancelářskou práci a trochu upravuje fotky. Co řžíká náš technik na dosavadní počítač?
Přeed sebou máme jeden z prvních počítačů s Windows Vista, což je sám o sobě dost mizerný operační systém, všechno strašně dlouho trvá, protože by to chtělo minimálně defragmentovat disk a vyčistit registry. V prohlížeči internetu je bordel v podobě mnoha panelů nástrojů a doplňků, které do počítače tahají svinstvo. Z hardwarového hlediska bych skříň zkusil vyluxovat, protože když se chci podívat na výkon a otestovat výkon pomocí banchmarku, tak koukám, že nám to celé spadlo a máme modrou obrazovku (BSOD), takže to vypneme a koukneme se dovnitř.
Nojo, - bordel! Vezmeme to na balkón a poprosím o vysavač. Při vysávání prachu z ventilátoru procesoru vidíme i z dálky výbuch prachu, jak je vysáváním vrtulka roztočená. Tak, skříň je v rámci možnosti vyčištěná, takže by to mělo o něco lépe fungovat. Windiows XP by tu chodily perfektně. Tohle je hrůza. Disk nejde defragmentovat, protože na něm není dost violného místa. Antivirus byl prošlý, dali jsme tam jiný a našli asitak 6 virů, z nichž 4 byly malwary a 2 trojští koně. Po vyléčení se to už dá používat, ale pokud se na tom dělá něco náročnějšího, tak by u toho člověšk zestárnul. Ani to nebudeme dávat dohromady, pokusíme se vyzálohovat nějaká data a nejspíše to vyhodíme.
Nyní se nacházíme v dílně, kde postavíme nový počítač. I když se skříň dává pod stůl, použijeme takovou, která svým designem reprezentuje naší organizaci a vyjadřuje trochu i její původ. Jde o standardní ATX tower vyvedený v konbinaci střébrné s černou a modrým osvětlením vypínače a ventilátorů. Do počítače dáme základní desku Gigabite s možností osazení procesorem Intel Core I3 až 7. Tato deska umožňuje použít dokonce i procesory Haswell, máme tu 4 sloty pro operační paměti s kapacitou jednoho modulu až 16 GB, integrovaná grafika, zvuková karta, BlueTooth a standardní 1 GB LAN RJ-45 síťová karta.
¨
My tam dámne INTEL Core I5 a 8 GB RAM v podobě jednoho SODIM DDR3 modulu o kapacitě á GB, jde o operační paměť Kingston. Protože je tu dosti výkonná integrovaná grafika, nebudeme tam nic na desku dávat, takže použijeme chladič z balení procesoru a pro jistotu všechny ventilárory ve skříni. Podle toho, jak velký rámus to bude děšlat, tak bychom jeden, nebo dva odpojili. Nyní sledujeme nanášení teplovodivé pasty a montáž chladiče.
Do počítače přijde Optická mechanika DVD-R/W, SSD HDD o kapacitě 64 GB, čtečka karet a klasické HDD 1 TB. Napájet to budeme zdrojem o výkonu 700 W, takže tam je dost velká rezerva. Jde o zdroj Enermax s modulární kabeláží, takže uvnitř počítače nebude nepořádek způsobený nepoužitými kabely. I když nejde o herní počítač, obě bočnice mají průhledné pásy, kterými prosvítá modré světlo, tak to musí být uvnitř hezké, aby tam nebyly vidět ošklivé kabely. Nyní sledujeme montáž počítače.
Nyní všechno máme, ale zatím necháme skříň otevřenou na klevém boku z čelního pohledu, aby šla rychle opravit nějaká chyba v zapojení součástek, díky čemuž by něco nefungovalo. Operačním systémem tady bude WINDOWS 7 Proffessional s korporační licencí organizace BATRADIS. I když asi použijeme nový monitor, tak nebude dotykový, takže by sice šlo použít Windows 8, ale blbě by se s tím pracovalo. Dále tam dáme MS-Office 2010 Enterprise také s korporační licencí, na prohlížení internetu tam dáme FireFox a chránit to budeme antivirovým programem Avast Free Antivirus. Takže CDčko k desce, Windowsy, Office a to asi stačí.
Tady máme testovací monitor, myš, klávesnici a tak, začneme nastavením BIOSu. Všechno jede a svítí a ani to žádný rámus nedělá. Oni tam totiž jsou vzadu 2 ventilátory o průměru 150 mm a aby to nehučelo, dal jsem dopředu místo 120 mm také 150 mm ventilátor, aby stačily nižší otáčky. Všechno nám to našlo, tak nastavíme datum a čas. Teď půjdeme do Advanced settings a dáme tzady Virtualizaci na Enabled a první bootovací zařízení bude CD-ROM/DVD. Tady dole ještě zapmeme USB myš a USB klávesnici a USB chceme mít USB 1,1, 2,0, 3.0. Dál se v tom hrabat nebudeme, strčíme tam CD s Windowsama, tady z toho vylezeme a dáme Save settings and exit, tvrdé Y už tam bliká, takže stiskneme ENTER a jedeme.
Takže co? Czech republic, Čeština a středoevropské písmo, Install now. Další, souhlasím, další, vlastní instalace, HDD00-SSD bude jednotka C, jmenovat se bude Systém, bude primární, systémová a bootovací. Dáme to po celym - 64000. Teď HDD01 SATA2-HDD bude jednotka D, název bude Data, bude primární, systémová nebude a taky nebude bootovací. Dáme tomu 700 GB (700 000 MB), no a na tom samém ještě další oddníl, jednotka E, nátev Záloha, ta bude ten zvbytek. Formátovat disky a instalovat, Budou ztracena veškerá data, chcete pokračovat? ANO. Tady to střihneme, protože se to bude instalovat a bude to teď asitak okolo půl až 3 čtvrtě hodiny pracovat.
Tak, za chvilku se počítač restartuje a budeme pokračovat. Už se tak stalo, zeleně máme vybarvenou linku mezi jedničkou a dvojkou a leze to pomalu ke trojce. U to tam je, další restart a už je to tady. Vítá Vás Windows 7 a tak dále...., Další, bude to Hanka PC, tady všechno zatrháme. Popis dáme třeba Hančin stolní počítač, Další Hanka Z...ová (příjmení cenzurováno), organizace Batradis, zatrhneme že je počítač pracovní stanice v uvedené organizaci, sem napíšeme produktový klíč, registrovat produkt u společnosti Microsoft nechceme, takže na to klikneme aby to zatržené nebylo - Další, Automatické aktualizace Doporučeno, Další Česká republika, Čeština, klávesnice QWERTZ - to je vpořádku, takže Další, Uřivatel Hanka to tady je, typ účtu bude Administrátor a heslo tam dávat nebudeme, takže další. Tady je shrnutí, jak jsme to nastavili, takže dáme Dokončit.
Kolečko se točí, probíhá příprava plochy. Já tam teď dám věci z ostatních CDček a v BIOSu dám jako první Harddisk. Sledujeme instalaci softwaru jen zběžně a zrychleně.
Tak všechno chodí, takže přidšláme i levou bočnici a dáme to do auta. Pro jistotu vezmeme nový monitor, myš, klávbesnici a reproduktory, aby to bylo kompletní a dáme té Hance nový počítač.
Tady jí to přddáváme, přehráli jsme původní data, ale ne všechno se podařilo nahrát do nového počítače, akorát vyměníme monitor, tady nám nějak nejde zvýšit rozlišení, takže to staré LCD je sice 22 palcové, ale tady je lepší gradická karta, které ten monitor nerozumí, takže jsme k tomu přivezli 24 palcový LCD monitor s LED podsvícením, takže je mnohem tenší a obraz jde přes digitální výstup a ne analogový. Při regulaci hlasitosti u původních reproduktorů to prská a občas jeden kanál vypadává. Aby se do toho nemuselo mlátit, vyměníme i to.
Takhle by to asi vypadalo.
Tam kde je potřeba takto ženy motivovat, to funguje tak, že když naši kolegové zjistí že má mějaká žená zájem spolupracovat na projektu typu +Robinhelp , nebo celé Pca Praha, tak se zjišťuje, jestli neshání nový počítač. Pokud ano, tak jí jej naši kolegové postaví. Naše pobočka se na to pro každý případ také chystá. Dle slov našeho nového generálního řžeditele si vyrábíme skříně v Ostravě a elektronika jako je osvětlení vypínače, ventilátory a kontrolka činnosti disku, se ozasuje v Brně. U nás v Praze by to pak mohlo vypadat třeba taskto:
Vítejte při sledování pořadu BATRADIS PC Update, kde vylepšujeme, nebo dáváme nový počítač zdarma zájemkyním o práci ošetřovatelky pro PCA Praha. V dnešní episodě dáme počítač jedné bývalé spolužačce Robina Hronka ze školy, které budeme říkat Hanka, aby nebyly potíže s prozrazením celého jména. Ta splňuje všechny požadavky a zdařile vzala Robina Hronka na koně a prý bylo i něco důvěrného, nicméně potřebuje navíc nový počítač, ale nemá na něj peníze. Zajedeme k ní s naším technikem na návštěvu a podíváme se na ten starý.
U Hanky doma jsme se Hanky zeptali, co na tom počítači dělá a proč si myslí, že by měla mít nový počítač. Prý mimo brouzdání po internetu, sociálních sítích, poslouchání hudby, sledování filmů, dělá kancelářskou práci a trochu upravuje fotky. Co řžíká náš technik na dosavadní počítač?
Přeed sebou máme jeden z prvních počítačů s Windows Vista, což je sám o sobě dost mizerný operační systém, všechno strašně dlouho trvá, protože by to chtělo minimálně defragmentovat disk a vyčistit registry. V prohlížeči internetu je bordel v podobě mnoha panelů nástrojů a doplňků, které do počítače tahají svinstvo. Z hardwarového hlediska bych skříň zkusil vyluxovat, protože když se chci podívat na výkon a otestovat výkon pomocí banchmarku, tak koukám, že nám to celé spadlo a máme modrou obrazovku (BSOD), takže to vypneme a koukneme se dovnitř.
Nojo, - bordel! Vezmeme to na balkón a poprosím o vysavač. Při vysávání prachu z ventilátoru procesoru vidíme i z dálky výbuch prachu, jak je vysáváním vrtulka roztočená. Tak, skříň je v rámci možnosti vyčištěná, takže by to mělo o něco lépe fungovat. Windiows XP by tu chodily perfektně. Tohle je hrůza. Disk nejde defragmentovat, protože na něm není dost violného místa. Antivirus byl prošlý, dali jsme tam jiný a našli asitak 6 virů, z nichž 4 byly malwary a 2 trojští koně. Po vyléčení se to už dá používat, ale pokud se na tom dělá něco náročnějšího, tak by u toho člověšk zestárnul. Ani to nebudeme dávat dohromady, pokusíme se vyzálohovat nějaká data a nejspíše to vyhodíme.
Nyní se nacházíme v dílně, kde postavíme nový počítač. I když se skříň dává pod stůl, použijeme takovou, která svým designem reprezentuje naší organizaci a vyjadřuje trochu i její původ. Jde o standardní ATX tower vyvedený v konbinaci střébrné s černou a modrým osvětlením vypínače a ventilátorů. Do počítače dáme základní desku Gigabite s možností osazení procesorem Intel Core I3 až 7. Tato deska umožňuje použít dokonce i procesory Haswell, máme tu 4 sloty pro operační paměti s kapacitou jednoho modulu až 16 GB, integrovaná grafika, zvuková karta, BlueTooth a standardní 1 GB LAN RJ-45 síťová karta.
¨
My tam dámne INTEL Core I5 a 8 GB RAM v podobě jednoho SODIM DDR3 modulu o kapacitě á GB, jde o operační paměť Kingston. Protože je tu dosti výkonná integrovaná grafika, nebudeme tam nic na desku dávat, takže použijeme chladič z balení procesoru a pro jistotu všechny ventilárory ve skříni. Podle toho, jak velký rámus to bude děšlat, tak bychom jeden, nebo dva odpojili. Nyní sledujeme nanášení teplovodivé pasty a montáž chladiče.
Do počítače přijde Optická mechanika DVD-R/W, SSD HDD o kapacitě 64 GB, čtečka karet a klasické HDD 1 TB. Napájet to budeme zdrojem o výkonu 700 W, takže tam je dost velká rezerva. Jde o zdroj Enermax s modulární kabeláží, takže uvnitř počítače nebude nepořádek způsobený nepoužitými kabely. I když nejde o herní počítač, obě bočnice mají průhledné pásy, kterými prosvítá modré světlo, tak to musí být uvnitř hezké, aby tam nebyly vidět ošklivé kabely. Nyní sledujeme montáž počítače.
Nyní všechno máme, ale zatím necháme skříň otevřenou na klevém boku z čelního pohledu, aby šla rychle opravit nějaká chyba v zapojení součástek, díky čemuž by něco nefungovalo. Operačním systémem tady bude WINDOWS 7 Proffessional s korporační licencí organizace BATRADIS. I když asi použijeme nový monitor, tak nebude dotykový, takže by sice šlo použít Windows 8, ale blbě by se s tím pracovalo. Dále tam dáme MS-Office 2010 Enterprise také s korporační licencí, na prohlížení internetu tam dáme FireFox a chránit to budeme antivirovým programem Avast Free Antivirus. Takže CDčko k desce, Windowsy, Office a to asi stačí.
Tady máme testovací monitor, myš, klávesnici a tak, začneme nastavením BIOSu. Všechno jede a svítí a ani to žádný rámus nedělá. Oni tam totiž jsou vzadu 2 ventilátory o průměru 150 mm a aby to nehučelo, dal jsem dopředu místo 120 mm také 150 mm ventilátor, aby stačily nižší otáčky. Všechno nám to našlo, tak nastavíme datum a čas. Teď půjdeme do Advanced settings a dáme tzady Virtualizaci na Enabled a první bootovací zařízení bude CD-ROM/DVD. Tady dole ještě zapmeme USB myš a USB klávesnici a USB chceme mít USB 1,1, 2,0, 3.0. Dál se v tom hrabat nebudeme, strčíme tam CD s Windowsama, tady z toho vylezeme a dáme Save settings and exit, tvrdé Y už tam bliká, takže stiskneme ENTER a jedeme.
Takže co? Czech republic, Čeština a středoevropské písmo, Install now. Další, souhlasím, další, vlastní instalace, HDD00-SSD bude jednotka C, jmenovat se bude Systém, bude primární, systémová a bootovací. Dáme to po celym - 64000. Teď HDD01 SATA2-HDD bude jednotka D, název bude Data, bude primární, systémová nebude a taky nebude bootovací. Dáme tomu 700 GB (700 000 MB), no a na tom samém ještě další oddníl, jednotka E, nátev Záloha, ta bude ten zvbytek. Formátovat disky a instalovat, Budou ztracena veškerá data, chcete pokračovat? ANO. Tady to střihneme, protože se to bude instalovat a bude to teď asitak okolo půl až 3 čtvrtě hodiny pracovat.
Tak, za chvilku se počítač restartuje a budeme pokračovat. Už se tak stalo, zeleně máme vybarvenou linku mezi jedničkou a dvojkou a leze to pomalu ke trojce. U to tam je, další restart a už je to tady. Vítá Vás Windows 7 a tak dále...., Další, bude to Hanka PC, tady všechno zatrháme. Popis dáme třeba Hančin stolní počítač, Další Hanka Z...ová (příjmení cenzurováno), organizace Batradis, zatrhneme že je počítač pracovní stanice v uvedené organizaci, sem napíšeme produktový klíč, registrovat produkt u společnosti Microsoft nechceme, takže na to klikneme aby to zatržené nebylo - Další, Automatické aktualizace Doporučeno, Další Česká republika, Čeština, klávesnice QWERTZ - to je vpořádku, takže Další, Uřivatel Hanka to tady je, typ účtu bude Administrátor a heslo tam dávat nebudeme, takže další. Tady je shrnutí, jak jsme to nastavili, takže dáme Dokončit.
Kolečko se točí, probíhá příprava plochy. Já tam teď dám věci z ostatních CDček a v BIOSu dám jako první Harddisk. Sledujeme instalaci softwaru jen zběžně a zrychleně.
Tak všechno chodí, takže přidšláme i levou bočnici a dáme to do auta. Pro jistotu vezmeme nový monitor, myš, klávbesnici a reproduktory, aby to bylo kompletní a dáme té Hance nový počítač.
Tady jí to přddáváme, přehráli jsme původní data, ale ne všechno se podařilo nahrát do nového počítače, akorát vyměníme monitor, tady nám nějak nejde zvýšit rozlišení, takže to staré LCD je sice 22 palcové, ale tady je lepší gradická karta, které ten monitor nerozumí, takže jsme k tomu přivezli 24 palcový LCD monitor s LED podsvícením, takže je mnohem tenší a obraz jde přes digitální výstup a ne analogový. Při regulaci hlasitosti u původních reproduktorů to prská a občas jeden kanál vypadává. Aby se do toho nemuselo mlátit, vyměníme i to.
Takhle by to asi vypadalo.
středa 8. října 2014
Uvítací projev nového generálního ředitele naší organizace - Ing. Martina Kovaříka
Rádi bychom Vám přinersli část úvodního projevu našeho nového ředitele, když přijal tuto funkci:
-----------------------------------------------------------------------
Vážení přátelé,
velice Vás všechny zdravím, nebo-li jak se v Brně říká "Zdar jak sviňa", což je tím že jsem pracoval v brněnské pobočce jako náměstek tamního ředitele. Tož jsu rád že jsem přišel z Brna do Práglu, bo jsem valil do fachlu šalinó a včil jsem dostal káru. Tož jsem si Vás sem pozval po oficiálním projevu pro celú stanicu, kde jsem mluvil po pražsku, ale vy pracujete na projektu +Robinhelp společnosti +PCA Praha .což Vám nende urobit, včil Vám jako nový ředitel organizace +BATRADIS budu moci poradit a postarat se o to, abyste s tím mohli hébnót. Tak si zatím na mňa déte co rádi pijete.
Můj předchůdce Ing. Karel Novotný Csc. byl a je špicové borec, ale chtěl Vás kvůli temu Robinhelpu vyhodit z Batradisa, bo se Vám to nedařilo a stálo to moc peněz. Toš vidíte jací jsó Prařáci svině zasraté, že by Vás vyhodili z fachlu, tož se teho nebojte a abyste věděli že Vám hodlám pomáhat, předávám slovo svému ostravskému kolegovi, který pro nás pro všechny vede výrobu počítačových skříní.
--------------------------------
Dobry den, zdravim sve pražske a kosmicke přatele,
Jmenuji se Josef Krótil a jsem ředitelem ostravske pobočky organizace +BATRADIS, ktera je vybudovana z velke časti v byvalych ostravskych dolech. V minulosti jsme těžili hodně uhli a železne rudy, kterou jsme vozili do Vitkovic na zpracovani a teď jsou ty štoly vytěžene a my nevime, co s tim urobime. Tož jsme z toho postavili naši ostravskou pobočku a robime tam pro vas počitačove skřině.
Vime o tom že v ramci projekta +Robinhelp chcete babam, ktere maji zajem pro vas robit jako ošewtřovatelky v +PCA Praha davat počitače a maximalně ušetřit penize. Diky našim skřinim budou ty počuitače reprezentovat naši orgasnizaci. Vaš novy ředitel vam zapomněl řict že u nas se robi ty skřině, potom se vozi do Brna, kde se tam dava elektronika. Vlastni počitače si pak postavite sami.
Zatim ty skřině robime pro vaši organizaci, ale když se podivam co tu mam o tom napisane, je potřeba se postarat aby vaš kamarad +Robin Hronek mněl na ty baby vic štěsti, i když třeba ne na intimni soužiti, tak aspoň na to, aby mu urobily koně, bo ta vaše organizace musi začit fungovat.
Tož bych měl takovy napad, že bycom to vyzkoušeli u nas v Ostravě, nebo v Brně a když se to povede, tak vam poradime, jak jsme to urobili. Tim vam děkuji za pozornost a těšim se na shledanou.
-----------------------------------------------
Jako ukázka by to stačilo. Abyste si o nás neuděšlali špatný dojem, náš nový ředitel pozval na posezení v restauraci tým Robinhelp a udělal pro ně neformální projev, ve snaze působit přátelsky, což se vyznačovalo tím, že hovořil částečně v brněšnském nářečí.
-----------------------------------------------------------------------
Vážení přátelé,
velice Vás všechny zdravím, nebo-li jak se v Brně říká "Zdar jak sviňa", což je tím že jsem pracoval v brněnské pobočce jako náměstek tamního ředitele. Tož jsu rád že jsem přišel z Brna do Práglu, bo jsem valil do fachlu šalinó a včil jsem dostal káru. Tož jsem si Vás sem pozval po oficiálním projevu pro celú stanicu, kde jsem mluvil po pražsku, ale vy pracujete na projektu +Robinhelp společnosti +PCA Praha .což Vám nende urobit, včil Vám jako nový ředitel organizace +BATRADIS budu moci poradit a postarat se o to, abyste s tím mohli hébnót. Tak si zatím na mňa déte co rádi pijete.
Můj předchůdce Ing. Karel Novotný Csc. byl a je špicové borec, ale chtěl Vás kvůli temu Robinhelpu vyhodit z Batradisa, bo se Vám to nedařilo a stálo to moc peněz. Toš vidíte jací jsó Prařáci svině zasraté, že by Vás vyhodili z fachlu, tož se teho nebojte a abyste věděli že Vám hodlám pomáhat, předávám slovo svému ostravskému kolegovi, který pro nás pro všechny vede výrobu počítačových skříní.
--------------------------------
Dobry den, zdravim sve pražske a kosmicke přatele,
Jmenuji se Josef Krótil a jsem ředitelem ostravske pobočky organizace +BATRADIS, ktera je vybudovana z velke časti v byvalych ostravskych dolech. V minulosti jsme těžili hodně uhli a železne rudy, kterou jsme vozili do Vitkovic na zpracovani a teď jsou ty štoly vytěžene a my nevime, co s tim urobime. Tož jsme z toho postavili naši ostravskou pobočku a robime tam pro vas počitačove skřině.
Vime o tom že v ramci projekta +Robinhelp chcete babam, ktere maji zajem pro vas robit jako ošewtřovatelky v +PCA Praha davat počitače a maximalně ušetřit penize. Diky našim skřinim budou ty počuitače reprezentovat naši orgasnizaci. Vaš novy ředitel vam zapomněl řict že u nas se robi ty skřině, potom se vozi do Brna, kde se tam dava elektronika. Vlastni počitače si pak postavite sami.
Zatim ty skřině robime pro vaši organizaci, ale když se podivam co tu mam o tom napisane, je potřeba se postarat aby vaš kamarad +Robin Hronek mněl na ty baby vic štěsti, i když třeba ne na intimni soužiti, tak aspoň na to, aby mu urobily koně, bo ta vaše organizace musi začit fungovat.
Tož bych měl takovy napad, že bycom to vyzkoušeli u nas v Ostravě, nebo v Brně a když se to povede, tak vam poradime, jak jsme to urobili. Tim vam děkuji za pozornost a těšim se na shledanou.
-----------------------------------------------
Jako ukázka by to stačilo. Abyste si o nás neuděšlali špatný dojem, náš nový ředitel pozval na posezení v restauraci tým Robinhelp a udělal pro ně neformální projev, ve snaze působit přátelsky, což se vyznačovalo tím, že hovořil částečně v brněšnském nářečí.
čtvrtek 18. září 2014
BATRADIS DRP-10.a neb, naši spolupracovníci nebudou potřebovat síťový směšovač
Na mezinárodní konferenci naší organizace ve Stuttgartu byl představen nejen nový software, ale i nový hardware. Jako zajímavost Vám chceme představit BATRADIS DRP-10 - PCI Express DataRay modem. Z plného označení vidíte, že jde o kartu do PC, která se připojuje do slotu PCI Express na zákkladní desku. Na první pohled to vypadá jako WiFi karta do stolního počítače, ze které to vychází, ale rozdíl mezi DataRay a WiFi je ten, že WiFi šíří signál všemi směry do prostoru okolo vysílače, zatímco DataRay vysílá signál v koherentních tocích. Koherentní tok mikrovlnné energie, nebo WiFi signálu o určité struktuře změn kmitočtu, kterými vzniká datový přenos, se může šířit dále odrazem, nebo jej lze podobně jako u WiFi zesílit opakovačem, neboť sde vzrůstající vzdáleností od vysílače slábne.
Smyslem tohoto zařízení je přístup k intranetu BATRADIS na stolním počítači za předpokladu, že na pracovišti nebo v domácnosti nepotřebujeme současně přístup na internet a pracovní síť Batradisu na více zařízeních současně a pracovat v obou sítích na jedné bezdrátové síti pracoviště, nebo domácnosti. Pozná se to podle balení. WiFi karta může mít přrijímací anténu s libovolným konektorem. Tady máme anténu s hranatým kabwelem, připomínající zástrčku kabelu televizní antény, která je kulatá, ale toto je hranaté a místo kolaxiálního kabelu je zde kabel optický. Malá antínka se připojí přímo na kartu. Lze připojit i velkou DR anténu.
Po namontování karty je třeba použít instalační CD v balení, které obsahuje CD s instalací pro Windows XP, Windows 7 a Windows 8, druhé CD s instalací pro Mac OS X a třetí CD pro Linux, které obsahuje celý systém BATRADIS OS postavený na Linuxu jako korporační operační systém.
Instalace ve Windows je snadná. Po namontování karty do počítače nainstalujte software. Vložte CD do optické mechaniky a je-li zapnuta funkce automatického přehrání disku, bude automaticky spuštěn průvodce instalací. Postupujte dle jeho pokynů. Hlásí-li systém i po restartu a instalacib softwaru nalezení nového hardware,m bude třeba opakovat instalaci ovladače průvodcem přidání nového hardwaru. K dispozici je nyní podpora a software pro práci s naší sítí.
I když je tato platforma přehlížena, lze kartu připojit do počítače se systémem Mac OS X za předpokladu, že konstrukce Vašeho počítače Apple iMac umožňuje uživatelsky přidávat další konponenty. Je-li tomu tak, po přidšwlání karty do počítače a jeho zapnutí vložte BATRADIS DRP-10 CD pro Mac do optické mechaniky a vyčkwejte až se objeví ikona BATRADIS. Tu poklepte pro spuštění instalátoru. Souhlaste s podmínkami, zafejte heslo pro přihlášení k počítači a následujte dále pokyny průvodce. Pokud by se ikona neobjevila automaticky, jděte na Finder a potom na optickou mechaniku, kde instalaci spustíte poklepáním ikony s názvem Batradis_installer.dmg. Obvykle to funguje automaticky a máte stejný software jako pro Windows, ale pro Mac.
V případě systému Linux to funguje tak, že po přidělání karty do počítače vložíte BATRADIS OS CD do optické mechaniky a v závislosti na grafidcké prostředí Vaší distribuce otevřete obsah optické mechaniky. V Ubuntu najdete novou ikonu v doku s ikonami velice často používaných aplikací. Poklepte ikonu s názvem BATRADIS_ubuntu_installer.deb. Spustí se centrum softwaru v režimu instalace. Klikněte na Instalovat a zadejte heslo k počítači.Po restartu by mělo vše fungovat.U jiných distribucí to může být různé. Vždy spusťte instalační balík dle distribuce. Pro Debian by to byl BATRADIS_debian_installer, nebo BATRADIS_Fedora_installer pro Fedoru. Také můžete mít Manjaro Linux, postavený na Arch Linuxu, kde byste použili BATRADIS_arch_installer. Nedaří se instalace v grafickém rozhraní? Nevbadí. Spusťte Terminál a poklud váte, že písmenko Vaší optické mechaniky je E, napište tento příkaz:
sudo pacman -S E:/batradis-arch_installer
Srtiaskněte ENTER, zadejte heslo k počítači, kdy nevidíte že píšete, ale to je v pořádku. Stiskněte ENTER
V Ubuntu by to bylo, kdyby se to nechtělo nějak otevřít v software Centeru takto:
sudo apt-get install E:/batradis_ubuntu_installer
U BATRADIS OS si můžete nainstalovat celý systém, pokud restartujete počítač a v BIOSu, který otevřete v závislosti na výrobci počítače podle návodu, nastavíte optickou mechaniku v bootovací sekvenci jako první. Obvykle je to v Advanced settings a pod tím v Boot orger setup, nebo rovnou v seznamu bootovacích zažízení, kde máte mít buďto u Firs Boot drive hodnotu CD-ROM/DVD, nebo jsou BIOSy, kde máte v nastavení bootování seznam nalezených disků, kde se mění pozice. V takovém případě máte mít u CD-ROM/DVD hodnotu 1st. Vše uložíte a počkáte.
Vyberte si umístění (např BATRADIS.CZ, což automaticky nastaví Češtinu a klávesnici QWERTZ) a klikněte na Continue. Nyní můžete BATRADIS OS vyzkoušet, nebo naimnstalovatr. Vyzkoušení zprovozní vše i sa DRP-10 modemem, avšak musíte si vystačit s tím co máte. Systém běží z CD.
Pro plné využití klikněte vlevo nahoře na mřížku-Vypnout piočítač (mřížka jako je třeba u Androidu jako ikona pro všechny aplikace je něco jako tlačítko Start ve Windows, a také je to jakési menu, ze kterého u verze 1.1 zmizelo nastavení, domů, místa a aplikace, prorože jsou vedle sebe) a dolem je Vypnutí počítače, ale u verze 1.1 tam bude Spát, Restartovat a Vypnout. Každopádně opět dáte český BATRADIS, ale místo vyzlpišet dáte instalovat.
Průvodce Vás povede. Pozor při volbě ruční správy disků. Chcete-li si sami nastavit na jakou logickou jkednotu se má BATRADIS OS instalovat, protože může dojít ke ztrátě dat. Při konbinaci Windows a tohoto systému Vám doporučujeme vše vyzálohovat a při instalaci zvolit možnost"Instalovat BATRADIS OS vedle systému Windows". Po restartu opět zvolte v BIOSu nastavení HDD jako prvního zařítzení a máte možnost zvolit, který operační systém chcete spustit.
Systímové požadavky na BATRADIS OS 32bit
Procesor: Intel Pentium, nebo AMD Sempron
Operační paměť: 1 GB DDR2 SODIM 1.6 GHz
Volné místo na HDD: 30 GB
Grafixcká karta: Základní
Systíémové požadavky na BATRADIS OS 64bit
Procesor: INTEL Core2 Duo, nebo AMD DualCore, či INTEL Core I3 a vyšší
Operrační paměť: SODIM DDR2, lépe však DDR3, kapacita: 2 GB a vyšší
Volné místo na HDD: 35 GB a více
Odpovídající grafická karta.
Uvedené systémové požadavky jsou základní pro použitelný chod systému. U tohoto systému je nutné připojená k internetu pro aktualizace základu systému, kterým je Arch Linux a záskávání linuxových aplikací. Grafické rozhraní a funkce se aktualizují z pracovní sítě BATRADIS stejně jako speciální aplikace a jejich aktualizace.
Smyslem tohoto zařízení je přístup k intranetu BATRADIS na stolním počítači za předpokladu, že na pracovišti nebo v domácnosti nepotřebujeme současně přístup na internet a pracovní síť Batradisu na více zařízeních současně a pracovat v obou sítích na jedné bezdrátové síti pracoviště, nebo domácnosti. Pozná se to podle balení. WiFi karta může mít přrijímací anténu s libovolným konektorem. Tady máme anténu s hranatým kabwelem, připomínající zástrčku kabelu televizní antény, která je kulatá, ale toto je hranaté a místo kolaxiálního kabelu je zde kabel optický. Malá antínka se připojí přímo na kartu. Lze připojit i velkou DR anténu.
Po namontování karty je třeba použít instalační CD v balení, které obsahuje CD s instalací pro Windows XP, Windows 7 a Windows 8, druhé CD s instalací pro Mac OS X a třetí CD pro Linux, které obsahuje celý systém BATRADIS OS postavený na Linuxu jako korporační operační systém.
Instalace ve Windows je snadná. Po namontování karty do počítače nainstalujte software. Vložte CD do optické mechaniky a je-li zapnuta funkce automatického přehrání disku, bude automaticky spuštěn průvodce instalací. Postupujte dle jeho pokynů. Hlásí-li systém i po restartu a instalacib softwaru nalezení nového hardware,m bude třeba opakovat instalaci ovladače průvodcem přidání nového hardwaru. K dispozici je nyní podpora a software pro práci s naší sítí.
I když je tato platforma přehlížena, lze kartu připojit do počítače se systémem Mac OS X za předpokladu, že konstrukce Vašeho počítače Apple iMac umožňuje uživatelsky přidávat další konponenty. Je-li tomu tak, po přidšwlání karty do počítače a jeho zapnutí vložte BATRADIS DRP-10 CD pro Mac do optické mechaniky a vyčkwejte až se objeví ikona BATRADIS. Tu poklepte pro spuštění instalátoru. Souhlaste s podmínkami, zafejte heslo pro přihlášení k počítači a následujte dále pokyny průvodce. Pokud by se ikona neobjevila automaticky, jděte na Finder a potom na optickou mechaniku, kde instalaci spustíte poklepáním ikony s názvem Batradis_installer.dmg. Obvykle to funguje automaticky a máte stejný software jako pro Windows, ale pro Mac.
V případě systému Linux to funguje tak, že po přidělání karty do počítače vložíte BATRADIS OS CD do optické mechaniky a v závislosti na grafidcké prostředí Vaší distribuce otevřete obsah optické mechaniky. V Ubuntu najdete novou ikonu v doku s ikonami velice často používaných aplikací. Poklepte ikonu s názvem BATRADIS_ubuntu_installer.deb. Spustí se centrum softwaru v režimu instalace. Klikněte na Instalovat a zadejte heslo k počítači.Po restartu by mělo vše fungovat.U jiných distribucí to může být různé. Vždy spusťte instalační balík dle distribuce. Pro Debian by to byl BATRADIS_debian_installer, nebo BATRADIS_Fedora_installer pro Fedoru. Také můžete mít Manjaro Linux, postavený na Arch Linuxu, kde byste použili BATRADIS_arch_installer. Nedaří se instalace v grafickém rozhraní? Nevbadí. Spusťte Terminál a poklud váte, že písmenko Vaší optické mechaniky je E, napište tento příkaz:
sudo pacman -S E:/batradis-arch_installer
Srtiaskněte ENTER, zadejte heslo k počítači, kdy nevidíte že píšete, ale to je v pořádku. Stiskněte ENTER
V Ubuntu by to bylo, kdyby se to nechtělo nějak otevřít v software Centeru takto:
sudo apt-get install E:/batradis_ubuntu_installer
U BATRADIS OS si můžete nainstalovat celý systém, pokud restartujete počítač a v BIOSu, který otevřete v závislosti na výrobci počítače podle návodu, nastavíte optickou mechaniku v bootovací sekvenci jako první. Obvykle je to v Advanced settings a pod tím v Boot orger setup, nebo rovnou v seznamu bootovacích zažízení, kde máte mít buďto u Firs Boot drive hodnotu CD-ROM/DVD, nebo jsou BIOSy, kde máte v nastavení bootování seznam nalezených disků, kde se mění pozice. V takovém případě máte mít u CD-ROM/DVD hodnotu 1st. Vše uložíte a počkáte.
Vyberte si umístění (např BATRADIS.CZ, což automaticky nastaví Češtinu a klávesnici QWERTZ) a klikněte na Continue. Nyní můžete BATRADIS OS vyzkoušet, nebo naimnstalovatr. Vyzkoušení zprovozní vše i sa DRP-10 modemem, avšak musíte si vystačit s tím co máte. Systém běží z CD.
Pro plné využití klikněte vlevo nahoře na mřížku-Vypnout piočítač (mřížka jako je třeba u Androidu jako ikona pro všechny aplikace je něco jako tlačítko Start ve Windows, a také je to jakési menu, ze kterého u verze 1.1 zmizelo nastavení, domů, místa a aplikace, prorože jsou vedle sebe) a dolem je Vypnutí počítače, ale u verze 1.1 tam bude Spát, Restartovat a Vypnout. Každopádně opět dáte český BATRADIS, ale místo vyzlpišet dáte instalovat.
Průvodce Vás povede. Pozor při volbě ruční správy disků. Chcete-li si sami nastavit na jakou logickou jkednotu se má BATRADIS OS instalovat, protože může dojít ke ztrátě dat. Při konbinaci Windows a tohoto systému Vám doporučujeme vše vyzálohovat a při instalaci zvolit možnost"Instalovat BATRADIS OS vedle systému Windows". Po restartu opět zvolte v BIOSu nastavení HDD jako prvního zařítzení a máte možnost zvolit, který operační systém chcete spustit.
Systímové požadavky na BATRADIS OS 32bit
Procesor: Intel Pentium, nebo AMD Sempron
Operační paměť: 1 GB DDR2 SODIM 1.6 GHz
Volné místo na HDD: 30 GB
Grafixcká karta: Základní
Systíémové požadavky na BATRADIS OS 64bit
Procesor: INTEL Core2 Duo, nebo AMD DualCore, či INTEL Core I3 a vyšší
Operrační paměť: SODIM DDR2, lépe však DDR3, kapacita: 2 GB a vyšší
Volné místo na HDD: 35 GB a více
Odpovídající grafická karta.
Uvedené systémové požadavky jsou základní pro použitelný chod systému. U tohoto systému je nutné připojená k internetu pro aktualizace základu systému, kterým je Arch Linux a záskávání linuxových aplikací. Grafické rozhraní a funkce se aktualizují z pracovní sítě BATRADIS stejně jako speciální aplikace a jejich aktualizace.
čtvrtek 11. září 2014
Něco o fungování naší prganizace
Možná že víte o tom, že věnujeme na letošní mezinárodní konferenci naší organizace 2 hodiny denně peroblematickým projektům, jako je v případě České republiky +Robinhelp společnosti +PCA Praha . Ihned v pondělí se tohoto programu zúčastnil +Robin Hronek přednáškou o tom, jak se mui daří a proč mu nikdo pořáeně nepomáhá. Projevil přání, abychom mu poradili a abychom napsdali něco o tom, jak funguje naše oprganizace, což by mělo bést k jejímu napodobení. Radili jsme se o tom trochu v úterý a ve středu a doufáme, že si to +Robin Hronek dá na sociální sítě tak, aby to viděšli hlavně ti jweho přátelé, kteří jsou do našich věcí tasvěceni. -
Jak tedy fungujeme?
Pokud zatím ponecháme stranou náš původ a povahu těch našich pracovníků, kteří nás založili, fumngujemer na stejném obchodním modelu jako společnosti a komunity, zabývající se vývojem a distribucí nejrůznějších typů a distribucí operačního systzému Linux, nebo komunit či společností, vyvíjející Opensource počítačový software, který je šiřitelný zadarmo bez porušování zákonů o autorských právech, které jsaou porušovány šířením nelegálních kopiá instalací, nebo nelegálním šířením dilmů a hudby. Vývojářská práce je tzedy z části zájmová, nebo je vývojáři tzv. Freewaru vykonávbána jako alternativa k placenému softwaru, aby nemusel být šířen nelegálně, pokud je příliš drahý, nebo se lidem za něj nechce platit. Přesto vývojářské komunity a společnosti, vytvářející linuxové distribuce nežijí ze vzduchu, protože jsou skrytě spontorovány, nebo něškterá svá linuxová řešení vytvoří na míru nějaké korporaci, která jim za to zaplatí.
Pokud svůj původ stranou nenecháme, máme oproti autorům linuxových distribucí a freeware velouřadu výhod navíc, počínaje vyspělejší technikou dovezenou z domiova, odpovídajícími znalostmi a civilkizací, která již odbourala peněžní ekonomiku. Veškerá práce je tak zájmová a neslouží jednotlivci, aby se uživil, ale slouší lidstvu, aby bylo klepší a dokonalejší. Výsledný efekrt je zdánlivě podobný, alelišíé se v tom, že když někdo udšlá něco, co je pro ostatní přínosné, někdo jiný udělá něco jiného, co jwe přčínosné pro ostatní s tím, že mezi těmi ostatními je i ten první člověšk, co udělal něco přínosného.,
Příklad: Deme tomu, že +Robin Hronek toho moc přínosného dělat nemůže, kromě skládání hudby. Ta se nám ostatním v naší organizaci může líbit. Pokud tomu tak je, tak se na nás může s čímkoli obrátit a my pro něj vymyslíme řešení, jak nwejlépe umíme. Malou komplikací tady je, že to co vymysklíme souvisí s tím, že některé věci mají děšlat lidé v jeho okolá, takžew je třeba, aby jim poradil jak na to. Bohužel jhe to pro něj přínosné jen do té míry, že se učí pracovat s informačními technologiemi, tříbí si argumentační schopnosti a rozvíjí svůj intelekt. Lidé lpí na peněžním hospodářství natolik, že chtějí vydělávat i na pomoci příteli.
Celá naše mezinárodní organizace +BATRADIS je jakousi zmenšeninou civilizace, která ji vytvořila a demonstruje vzájemnou pomoc a spolupráci. I osobní soukromé problémi jednotlivců řešíme kolektivně a posuzujeme člověka podle jeho dobrýcvh vlastnostá a ty špatné přerhlížíme, nedbo řešíme jejich příčinu.
Aby Vám stačil na všechno plat od vašeho občanského zaměstnavatele, nebo jiný druh pravidelného příjmu, stačí se řídit následujícíme prasvidly:
Jak tedy fungujeme?
Pokud zatím ponecháme stranou náš původ a povahu těch našich pracovníků, kteří nás založili, fumngujemer na stejném obchodním modelu jako společnosti a komunity, zabývající se vývojem a distribucí nejrůznějších typů a distribucí operačního systzému Linux, nebo komunit či společností, vyvíjející Opensource počítačový software, který je šiřitelný zadarmo bez porušování zákonů o autorských právech, které jsaou porušovány šířením nelegálních kopiá instalací, nebo nelegálním šířením dilmů a hudby. Vývojářská práce je tzedy z části zájmová, nebo je vývojáři tzv. Freewaru vykonávbána jako alternativa k placenému softwaru, aby nemusel být šířen nelegálně, pokud je příliš drahý, nebo se lidem za něj nechce platit. Přesto vývojářské komunity a společnosti, vytvářející linuxové distribuce nežijí ze vzduchu, protože jsou skrytě spontorovány, nebo něškterá svá linuxová řešení vytvoří na míru nějaké korporaci, která jim za to zaplatí.
Pokud svůj původ stranou nenecháme, máme oproti autorům linuxových distribucí a freeware velouřadu výhod navíc, počínaje vyspělejší technikou dovezenou z domiova, odpovídajícími znalostmi a civilkizací, která již odbourala peněžní ekonomiku. Veškerá práce je tak zájmová a neslouží jednotlivci, aby se uživil, ale slouší lidstvu, aby bylo klepší a dokonalejší. Výsledný efekrt je zdánlivě podobný, alelišíé se v tom, že když někdo udšlá něco, co je pro ostatní přínosné, někdo jiný udělá něco jiného, co jwe přčínosné pro ostatní s tím, že mezi těmi ostatními je i ten první člověšk, co udělal něco přínosného.,
Příklad: Deme tomu, že +Robin Hronek toho moc přínosného dělat nemůže, kromě skládání hudby. Ta se nám ostatním v naší organizaci může líbit. Pokud tomu tak je, tak se na nás může s čímkoli obrátit a my pro něj vymyslíme řešení, jak nwejlépe umíme. Malou komplikací tady je, že to co vymysklíme souvisí s tím, že některé věci mají děšlat lidé v jeho okolá, takžew je třeba, aby jim poradil jak na to. Bohužel jhe to pro něj přínosné jen do té míry, že se učí pracovat s informačními technologiemi, tříbí si argumentační schopnosti a rozvíjí svůj intelekt. Lidé lpí na peněžním hospodářství natolik, že chtějí vydělávat i na pomoci příteli.
Celá naše mezinárodní organizace +BATRADIS je jakousi zmenšeninou civilizace, která ji vytvořila a demonstruje vzájemnou pomoc a spolupráci. I osobní soukromé problémi jednotlivců řešíme kolektivně a posuzujeme člověka podle jeho dobrýcvh vlastnostá a ty špatné přerhlížíme, nedbo řešíme jejich příčinu.
Aby Vám stačil na všechno plat od vašeho občanského zaměstnavatele, nebo jiný druh pravidelného příjmu, stačí se řídit následujícíme prasvidly:
- Nekouřut
- Nehrát hazardní hry včetně výherních autoimatů
- Do hospody chodit maximálně jkednou týdně
- Zřídit si účet v bance a na platby spojkené s placením nájemného, elektřiony, telefonu, internetu, případně také plynu řešit trvalými příkazy, nebo inkasem. Platí to i pro hypotíku a výdaje spojené s provozem automobilu kriomě čerpání pohonných hmoz.
- Se zbytkem rozumně hospodařit.
- Nedělat si dluhy
V případě potřeby se cewlá pobočka složí na pořízení nějakého zařízení, což bude potřeba hlavně pro nejbližší pčřátele Robina Hronka, kteří k naší organizaci nepatří, takže nemají možnost získat některé věci z dovozu z domova našich zakladatelů a ani námi vyrobená zařízení. Z toho u IT vychází nutnost použít altwernatyvu k systému ARAX, kterou je Linux spolu s veškerým freewarem, nebo si koupit Windows a MS-Office.
Hodláme Vám časem prozradit o sobě vše, ale zatím musí stačit skutečbost že většině lidí pomůže změna civilizace k našemu obrazu, k čemuž mohou využít jako výukové programy některé projekty a organizace, z nichž je jedniou takovou v Praze PCA Praha, kde si mohou Vaše ženy zkusit náš způsob života, kdy je vedlejším produktem řešení osobního živorta jednak Robina Hronka a následně dalších v jeho situaci, bude-li to fungovat. Ve světě to funguje.
Vedle jeho hudby jsme od jeho vyloučení z naší organizace spolu s autory projektu Robinhelp upustili, protože by tu společnost RHE nedal dohromady, pokud by nenašel někoho, ksdo by byl ochoten něco dělat pro kohokoli jen tak.. V rámci toho, co hodláme postupně prozrazovat, bychom se připravili o zdroj velice zajímavých technologií.
Takto fungujeme.
pondělí 25. srpna 2014
BATRADIS Desktop je tady
Hlavní pobočka naší organizace v USA představuje svůj vlastní korporační operační systém se zaměřením na Allied Social Services postavený na Linuxu, ale jde o jiný koncept než u BATRADIS OS, nebo RHE Desktop.TZV. BATRADIS Desktop je sice také postaven na Arch Linuxu, ale je lépe optimalizován a má lépe vyřešený uzaváděč pro Chromebooky a chromeboxy.
Na rozdíl od BATRADIS OS a RHE Dewsktopu totiž nejde o expeeriment s možnostmi vytváření grafického uživatelského rozhraní operačního systému Linux, ale o serióznín korporační grafický interface pro administrativní podnikovou práci. Aby nedocházwelo k právním problémům ohledně licencí a autorských práv, pracuje se na základě Linuxu a opensource zdrojů, kde se zaměřujeme na minimum výpočetního výkonu a obsahu kódu s dosažením maximální rychlosti a nejlepších výsledků. To se bude hodit u slabšího hardware, který je možné velmi levně pořídit, což uvítá společnost Allied Social Services, nebo její pražská akvizice +PCA Praha , která to může využít na svůj pilotní projekt +Robinhelp .
Stejně jako pokusný systém BATRADIS OS, je jako základ použit Arch Linux, ale oproti této americké verzi obsahuje spoustu chyb, a je vidět že je to uděláno jako ukázka toho, jestli to vývojáři dokážou. Většinu vývojářů tvořili nejbližší přátelé Robina Hronka, kteří zároveň tvořili tzv. RHE Desktop, který máý také spoustu chyb. Při testování jejich pokusu se stávalo, že i když byla aplikace ukončena, některý prográmek zústal viset, takže se něco nedalo znovu spustit, nebo se počítač odmítal vypnout, některé aplikace se dlouho spouštěly, nebo využívaly moc operační paměti.
U RHE Desktopu zlobí vypínání počítače a zústává vuiset dialog pro přihlášení administrátora u spouštění terminálu v režimu pro seniory, který tam je kvůli tomu, aby swenior, nebo žena, který a která nemá plná administrátorská práva, nemohl(a) spustit terminál. To se dá řešit tak, že tento zjednodušený režim mít terminál nebude a spustit půjhde přes instalační USB disk, nebo CD přes zavaděč Grub a přihlášení se k administrátorskému účtu..
Americký BATRADIS Desktop není myšlen jako pokusd, takže se dbá na to, aby tam výše uvedené chyby nebyly a obsahuje i zaměření, které je zajímavé i pro Robinhelp. Za preojektem stojí Paul Gray a prezidium naší orgamizace. Ovládání je velice jednoduché a přerhledné. Již od začátku tu máme kompletní LibreOffice včetně programu Base, prohlížeč Google Chromme s vazbou na účet Google a rozšířenou funkcvionalitou o některé prvky systému Chromme OS. Pro holé prohlížení internetu je zachován FireFox. Zaměření na něco jako je +PCA Praha se projevuje tím, že je tu už od začátku aplikace Harem 2014 for Linux, která ale nefunguje tak dokonale jako originál pro ARAX a spoustu věcí řžeší webkitem.
Jinak tam je nějaký mediální přehrávač a kromě softwarového centra lze instalovat chybějící aplikace v terminálu, kde se použití Arch Linuxu projevuje používáním některých příkazů, jako je na příklad instalace, kdy provádíme instalaci příkazem pacman -S, nebo sudo pacman -S a něco, co chceme instalovat. Př. Chceme-li třeba Gimp, napíšeme:
Sudo pacman -S gimp
Není třeba připomínat, že pokud začíná nějaký příkaz slovem "sudo", je třeba zadat heslo.
To rozšířené fungování Google Chrommu oceníme tehdy, budeme-li chtít upravit levný Chrommebook, nebo Chrommebox tak, aby tam fungovaly i ty věci, které by jinak nešly. To může být třeba Skype, nebo lepší programy na tvorbu obsahu a ne jen konzumaci. Dá se přepnout do vývojářského režimu, ale mnohem jednodušší je v BIOSU přrpnout bootování na USB, k čemuž slouží in stalační stránka na USB disku, která umožní jednoduše přepsat celý harddisk a nainstalovat BATRADIS Desktop. Abyste mohli chromme OS používat jak jste zvyklý, vyberete jej v zavaděči Grub po zapnutí počítače, aby se Google Gromium spustilo ihned.
Toto řešení má pro něškoho podstatnou nevýhodu, a sice že tato instalace porušuje Vaší záruku na bezplatnou výměnu, nebo opravu, protože je proveden zásah do továrního nastavení.
Na rozdíl od BATRADIS OS a RHE Dewsktopu totiž nejde o expeeriment s možnostmi vytváření grafického uživatelského rozhraní operačního systému Linux, ale o serióznín korporační grafický interface pro administrativní podnikovou práci. Aby nedocházwelo k právním problémům ohledně licencí a autorských práv, pracuje se na základě Linuxu a opensource zdrojů, kde se zaměřujeme na minimum výpočetního výkonu a obsahu kódu s dosažením maximální rychlosti a nejlepších výsledků. To se bude hodit u slabšího hardware, který je možné velmi levně pořídit, což uvítá společnost Allied Social Services, nebo její pražská akvizice +PCA Praha , která to může využít na svůj pilotní projekt +Robinhelp .
Stejně jako pokusný systém BATRADIS OS, je jako základ použit Arch Linux, ale oproti této americké verzi obsahuje spoustu chyb, a je vidět že je to uděláno jako ukázka toho, jestli to vývojáři dokážou. Většinu vývojářů tvořili nejbližší přátelé Robina Hronka, kteří zároveň tvořili tzv. RHE Desktop, který máý také spoustu chyb. Při testování jejich pokusu se stávalo, že i když byla aplikace ukončena, některý prográmek zústal viset, takže se něco nedalo znovu spustit, nebo se počítač odmítal vypnout, některé aplikace se dlouho spouštěly, nebo využívaly moc operační paměti.
U RHE Desktopu zlobí vypínání počítače a zústává vuiset dialog pro přihlášení administrátora u spouštění terminálu v režimu pro seniory, který tam je kvůli tomu, aby swenior, nebo žena, který a která nemá plná administrátorská práva, nemohl(a) spustit terminál. To se dá řešit tak, že tento zjednodušený režim mít terminál nebude a spustit půjhde přes instalační USB disk, nebo CD přes zavaděč Grub a přihlášení se k administrátorskému účtu..
Americký BATRADIS Desktop není myšlen jako pokusd, takže se dbá na to, aby tam výše uvedené chyby nebyly a obsahuje i zaměření, které je zajímavé i pro Robinhelp. Za preojektem stojí Paul Gray a prezidium naší orgamizace. Ovládání je velice jednoduché a přerhledné. Již od začátku tu máme kompletní LibreOffice včetně programu Base, prohlížeč Google Chromme s vazbou na účet Google a rozšířenou funkcvionalitou o některé prvky systému Chromme OS. Pro holé prohlížení internetu je zachován FireFox. Zaměření na něco jako je +PCA Praha se projevuje tím, že je tu už od začátku aplikace Harem 2014 for Linux, která ale nefunguje tak dokonale jako originál pro ARAX a spoustu věcí řžeší webkitem.
Jinak tam je nějaký mediální přehrávač a kromě softwarového centra lze instalovat chybějící aplikace v terminálu, kde se použití Arch Linuxu projevuje používáním některých příkazů, jako je na příklad instalace, kdy provádíme instalaci příkazem pacman -S, nebo sudo pacman -S a něco, co chceme instalovat. Př. Chceme-li třeba Gimp, napíšeme:
Sudo pacman -S gimp
Není třeba připomínat, že pokud začíná nějaký příkaz slovem "sudo", je třeba zadat heslo.
To rozšířené fungování Google Chrommu oceníme tehdy, budeme-li chtít upravit levný Chrommebook, nebo Chrommebox tak, aby tam fungovaly i ty věci, které by jinak nešly. To může být třeba Skype, nebo lepší programy na tvorbu obsahu a ne jen konzumaci. Dá se přepnout do vývojářského režimu, ale mnohem jednodušší je v BIOSU přrpnout bootování na USB, k čemuž slouží in stalační stránka na USB disku, která umožní jednoduše přepsat celý harddisk a nainstalovat BATRADIS Desktop. Abyste mohli chromme OS používat jak jste zvyklý, vyberete jej v zavaděči Grub po zapnutí počítače, aby se Google Gromium spustilo ihned.
Toto řešení má pro něškoho podstatnou nevýhodu, a sice že tato instalace porušuje Vaší záruku na bezplatnou výměnu, nebo opravu, protože je proveden zásah do továrního nastavení.
úterý 19. srpna 2014
SONY Xperia M2 - Recenze telefonu
Vítejte u další recenze zajímavé elektroniky, kdy se opět podíváme na něco, co i Vy můžete nít, protože se opět nejedná o nic z místa původu naší organizace, nebo nejde o námi vyvinutou specializovanou technologii, alwe o vwelice dobrý telefon s Androidem - SONY Xperia M2.
Jmenuji se +Robin Hronek a perotože provozuji tento blog i web, píši tuto recenzi, protože jsem si tento telefon nedávno koupil, a rád bych se podělil o první dojmy. Jak vidírte, vybral jsem si bílé provedení tohoto telefonu, protože patřím k lidem, kterým se potí dlaně a černá, nebo fialová varianta by vypadaly hrozně díky otiskům prstů. I tak často telefon leštím, aby nebyl zapatlaný displej, což je věc, kterou trpěšl každý dotykový telefon, který jsem používal. Pokud to vypadá odporně, to by tak nevadilo, ale dotykové ovládání může zlobit, pokud máte mokré prsty, nebo je sklo zapatrlané.
Tento telefon mi byl doporučen z toho důvodu, že nabízí vysoký výkon za rozumnou cenu. Telefony značky Samsung jsou dobré, ale bohužel tyto telefony bývají poruchové a i kdybych svůj Samsung Galaxy S3 Mini nerozbil, asi by také přestal fungovat, nebo by hrozně zlobil. Zpět ale k SONY Xperia M2:
Obrovský výkon čtyřjádrového procesoru za cenovku 6 500 Kč mne přrkvapil, i když hry na tom hrát nebudu, ale jako kapesní multimediální zařízení je to skvělé. Jako slabozrakého člověka mne příjemně překvapil velký 4,8 palcový dobře čitelný IPS displej, i když Amoled u Samsungu má lepší podání barev. Na slunci nevidím nic pořádně na žádném LCD displeji, což vadí při focení, ale při práci jako je čtení a psaní to tolik nevadí. V případě letních veder doufám, že bílá bude telefon chránit před sluncem, protože letošní vedra byla alespoň pro Samsung Galaxy S3 Mini osudná.
Vynikající je hardwarová spoušť fotoaparátu, který fotí dobře. Recenze tohoto telefonu na serveru a YouTube kanálu +mobilenet.cz , nebo +SmartMania.cz , případně ještě +MobilMania.cz se o fotografických schopnostech telefonu vyjadřovali dosti nelichotivě, ale jelikož od jejich recenze a mého zakoupení tohoto telefonu byla již od začátku nahrána nová verze systému, fotoaparát to opravilo. Chybí tam akorát snad nastavení velikosti fotografie, nebo rozlišení videa, což by podle mne mělo možná větší smysl než třeba tzv.AR (Autmented Reality) což je přidání neexistujících věcí do dotky. Může to být legrace, ale volba rozlišení má podle mne větší smysl, než třeba tato blbost.
Uvidíme, jak dlouho mi bude SONY Xperia M2 fungovat, ale vzhledem k jeho velikosti bohužel nepůjde použít jako služební telefon pro ošetřovatelky u +PCA Praha , kde se bude muset sáhnout po něčem menším, kde je na tom z designového hlediska na tom bohužel nejlépe Samsung. Snad přišli na to, jak odladit software, aby to tak nezlobilo, ale může se také omylwem koupit vadný kus. U využití jako telefon pro ženy vypadají telefony od Samasungu nejlépe, hodně toho umí a majá dobrý displej. Bohužel jsou poruchové. Pokud bychom měli nějaké sponzory, šlo by nějaké zájemkyni o práci ošwetřovatelky pro +PCA Praha včetně projektu +Robinhelp dát jako služební smartphone třeba SONY Xperia Z1 Compact, nebo doufat že na vše, co je potřeba postačí SONY Xperia E1, nebo se podívat na telefony do 4,5 palce jiných výrobců.
Zároveň s naší mezinárodní konferencí ve Stuttgartu se bude začátkem září opět konat v Berlíně veletrh IFA, kde budou představeny i pro nás zajímkavé novinky, takže starší počítače a telefony budou cenově dostupnější.
Jmenuji se +Robin Hronek a perotože provozuji tento blog i web, píši tuto recenzi, protože jsem si tento telefon nedávno koupil, a rád bych se podělil o první dojmy. Jak vidírte, vybral jsem si bílé provedení tohoto telefonu, protože patřím k lidem, kterým se potí dlaně a černá, nebo fialová varianta by vypadaly hrozně díky otiskům prstů. I tak často telefon leštím, aby nebyl zapatlaný displej, což je věc, kterou trpěšl každý dotykový telefon, který jsem používal. Pokud to vypadá odporně, to by tak nevadilo, ale dotykové ovládání může zlobit, pokud máte mokré prsty, nebo je sklo zapatrlané.
Tento telefon mi byl doporučen z toho důvodu, že nabízí vysoký výkon za rozumnou cenu. Telefony značky Samsung jsou dobré, ale bohužel tyto telefony bývají poruchové a i kdybych svůj Samsung Galaxy S3 Mini nerozbil, asi by také přestal fungovat, nebo by hrozně zlobil. Zpět ale k SONY Xperia M2:
Obrovský výkon čtyřjádrového procesoru za cenovku 6 500 Kč mne přrkvapil, i když hry na tom hrát nebudu, ale jako kapesní multimediální zařízení je to skvělé. Jako slabozrakého člověka mne příjemně překvapil velký 4,8 palcový dobře čitelný IPS displej, i když Amoled u Samsungu má lepší podání barev. Na slunci nevidím nic pořádně na žádném LCD displeji, což vadí při focení, ale při práci jako je čtení a psaní to tolik nevadí. V případě letních veder doufám, že bílá bude telefon chránit před sluncem, protože letošní vedra byla alespoň pro Samsung Galaxy S3 Mini osudná.
Vynikající je hardwarová spoušť fotoaparátu, který fotí dobře. Recenze tohoto telefonu na serveru a YouTube kanálu +mobilenet.cz , nebo +SmartMania.cz , případně ještě +MobilMania.cz se o fotografických schopnostech telefonu vyjadřovali dosti nelichotivě, ale jelikož od jejich recenze a mého zakoupení tohoto telefonu byla již od začátku nahrána nová verze systému, fotoaparát to opravilo. Chybí tam akorát snad nastavení velikosti fotografie, nebo rozlišení videa, což by podle mne mělo možná větší smysl než třeba tzv.AR (Autmented Reality) což je přidání neexistujících věcí do dotky. Může to být legrace, ale volba rozlišení má podle mne větší smysl, než třeba tato blbost.
Uvidíme, jak dlouho mi bude SONY Xperia M2 fungovat, ale vzhledem k jeho velikosti bohužel nepůjde použít jako služební telefon pro ošetřovatelky u +PCA Praha , kde se bude muset sáhnout po něčem menším, kde je na tom z designového hlediska na tom bohužel nejlépe Samsung. Snad přišli na to, jak odladit software, aby to tak nezlobilo, ale může se také omylwem koupit vadný kus. U využití jako telefon pro ženy vypadají telefony od Samasungu nejlépe, hodně toho umí a majá dobrý displej. Bohužel jsou poruchové. Pokud bychom měli nějaké sponzory, šlo by nějaké zájemkyni o práci ošwetřovatelky pro +PCA Praha včetně projektu +Robinhelp dát jako služební smartphone třeba SONY Xperia Z1 Compact, nebo doufat že na vše, co je potřeba postačí SONY Xperia E1, nebo se podívat na telefony do 4,5 palce jiných výrobců.
Zároveň s naší mezinárodní konferencí ve Stuttgartu se bude začátkem září opět konat v Berlíně veletrh IFA, kde budou představeny i pro nás zajímkavé novinky, takže starší počítače a telefony budou cenově dostupnější.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)
