Zatím jste byli zvyklí u nás číst většinou technicky zaměřené věci, jak ohledně toho, co opravdu můžete běžně používat, tak zajímavosti, které využívat nemůžete, protože jde o naše dovezené technologie. Tentokrát to bude nědco jiného> Rádi bychom vás seznámili s našimi novými weby, tím co chystáme a jak chceme úpmoci v řešení současné situace ohledně projektu +Robinhelp společnosti +PCA Praha , kdy půjde o řešení problému se sexuálním životem Robina Hronka, u kterého se projevila nebezpečnost nefunkčnosti projektu +Robinhelp tím, že měl doma zlodějku.
Pokud nás sledujete na sociálních sítích, jistě víte o nové verzi webu programu Earthsave, kde se seznámíte s naší civilizací. Nová verze je na http://earthsave.webnode.cz. Její součástí je archiv tiskových materiálů v PDF, z nichž některé jsou sbírkami rozhovotů s různými lidmi od nás, kteří osobně znají Robina Hronka. Tyto materiály pocjázejí z redakce našeho časopisu Nový svět, který bychom Vámk rádi zpřístupnili pomocí webu uvedeného časopisu. Zastím to ale nemá moc cenu, i když by jistěš nebylo od věci vydat další díl sbírky Hovorů s návštěvníky, kde by redaktor Ladislav Fišer zmapoval současnou situaci tím, že by navštívil všechna důležitá pracoviště projekltu +Robinhelp a promluvil si s lidmi, kteří na tom pracují ve stejném duchu, jak tomu bylo v předešlých dílech sbírky Hovorů s návštěvníky. Ty Vás měly poučit o tom, že plnit nezvyklá přání je pro lidi, se kterými se dělaly rozhovory, zcela běžné, což má být běžné i púro Vás. Kromě Robina Hronkas tak i Ladislav Fišer zažil to, co Robin Hronek. Dokonce vedle toho, že jej každá naše vyslankyně svezla na zádech a ty hodně vysoké jej vzaly na koně na ramena, zažil i nějaký ten sex.
Protože chceme zabránit tomu, aby si +Robin Hronek pozval domů cizí ženu, která by mu dopma něco ukradla, rozhodli jsme se pro malou ochutnávku vydání dalšího dílu sbárky těch hovorů v rámci nápadu, jak to zařídit, aby eventuální známé a kamarádky Robina Hronka z hospody, nebo sousedky, či pracovnice kadeřnictví, kde se nechává ostříhat a trochu se s nimi baví, vyhověly i v těchto intimních důvěrnostech. Sám si ale o to říci nemůže. Takovéhle věci si maximálně mohou říci ženské mezi sebou, i když i to u Vás talé není obvyklé. Už v roce 2000 zkoušla jedna naše kolegyně kamarádsky poradit všem ženám, jak na Robina Hronka vřelým a přátelským způsobem. Problém ale byl že vzhledem k jejímu mládí a způsobu vyjadřování, který ona pokládá za přátelský a důvěrný, neměšlo to valný úspěch, protože vulgární a nespisovné vyjadřování a důvěrné přátelské vystupování nemusí být jedno a totéž. Maximální autenticita je sice velice důležitá, ovšem vulgarismy nedělají dobrý dojem zejména tehdy, není-li celý text jakéhosi otevřeného dopisu pero české ženy napsán správně. Tím nemyslíme překlepy, nebo gramatické chyby, ke kterým dojde příležitoistně, ale záměrné gramatické chyby a deformace textu v zájmu zkracování textu vypouštěním písmen, nebo použitím komprese psaní, což bylo tehdy zvykem u psaní SMS. To ta naše kolegyně používala i tam, kde není text omezen na malý počet znaků, takže může psát pořádně. O používání tzv. smajlíků a novotvarů pocházejících z angličtiny nemluvě.
Dlouho jsme hledali někoho, kdo by buďto psal pořádně, nebo by se to řešilo rozhovorem. U přepisdu mluveného projevu lze nespisovné tvary slov, nebo nerspisovné výrazy omluvit, zejména pokud chceme zachovat autenticitu. Nejlepší vlastnosti má k tomuto účelu slečna Kapitán Simona Buxová - vedoucí datového centra projektu +Robinhelp v Jesenici u Prahy. Není z planety Albedor, ale X-Reze a vzhledem ke své minulosti má vedení věrtšího počtu lidí celkem zažité nejen jako velitelka posádky kosmické lodi, ale také jako velitelka vojenské jednotky. Vešdoucí funkce není jen o velení, ale i v otázce být příkladem pro ostatní a tvykem dělat všechno důkladně.
Její biologický věk neznáme, ale mezi 40 až 50 lety by jí být mohlo. Měří přes 2 metry - konkrétně 220 cm, má černé vlasy na krátko a velké oči. Robin Hronek jí popisuje jako velice urostlou verzi herečky Simony Babčákové v roli Simony Bučkové v seriálu Comeback. Myslíme si že pro exkluzivní rozhovor za účelem české ženy motivovat ke spolupráci, má Kapitán Simona Buxová ty nejlepší předpoklady. Tím pádem tady máme takovou ochutnávku chystaného vydání hovorů s návštěvníky časopisu Nový svět, vbe formě následující reportáže z Jesenice u Prahy:
Reportér:
Vítám zde jednu z nejnovějších kamarádek Robina Hronka, se kterou bych rád udšlal rozhovor. Zatím vynechám obvyklou zdvořilostní konverzaci ve článku na blog organizace +BATRADIS, kterou si nechám do vlastního vydání a v rámci článku o tom co se chystá, bych se zeptal, co Vy a Robin Hronek.
Simona:
S Robinem jsme kamarádi a o problému jeho přátel s projektem Robinhelp vám všechno. V intimní oblasti by se to takto složitě řžešit nemuselo, protože i když jsme spolu o tom moc nemluvili, zjistila jsem vše z jeho chování a ledacos jsem vyřešila docela účinně.
Reprtér:
Asi si to dovedu představit a čtenáři jistě také, ale jelikož si myslím, že tyto věci u Vás nejsou na rozdíl od nás poněkud tzabuisovány, neboť jde o intimní věci, které jsou obvykle soukromé, můžete nám to přiblížit?
Já takové věci řeším jednoduše a přímo, takže když jsme se s Robinem bavili o tom Robinhelpu, tak nejsem sama, kdo mu nabídl přčímo nějaký ten sex. V tom se shoduji s albedorskými kolegyněmi, akorát jsem se ho přímo zeptala, co by se mu pro začátek líbilo, vedle občasného svezení na koni. O to si řekl jakoby z legrace a díky tomu, jak jsem veliká, přišli jsme na to, že nejlepšího konáka uděláme na ramena. Na zádech by mně ne snad přímo uškrtil, ale je to lepší jako s malým dítětem. No a z nějakých těch sexuílních praktik mělo dost velký úspěch vykouření, o což si Robin nijak konkrétně neřžekl, ale vyčetla jsem to z různých materiálů.
Reportér: To bych raději moc nerozebíral, i když byl nápad zařadit do časopisu Nový svět jakousi formu erotické přílohy, nebo časopisu Red Heat, kam by se to hodilo lépe, ale kdyxž už jsme u toho, nebyly i jiné vcěci?
Simona:
Jo, byly a docela hodně. Hlavně když jsem ho vzala na svojí planetu.
Reportér: Než udělám s Vaším dovolením tady s těmito věcmi takový malý pokus, mluví se teď hodně o jedné nehodě, která se Robinu Hronkovi díky absenci sexu přihodila, že bychom chtěli přimět pozemské ženy k napodobení ne snad přímo osobně Vašeho chování k němu, ale nemohla byste jako jejich kamarádka naše české ženy k tomuto chování vyzvat?
Simona: Pokusím se. A to tam napíšete jako co budu říkat?
Reportér:
Ano.
Simona: Tak jo: Ahoj já jsem Simona a přicházím v míru jako kamarádka. Chtěla bych se obrátit na ženy od Vás, které znají osobně Robina Hronka, aby si s ním o jeho potížích a potřebách promluvily. Není hned nutné dělat vechno to, co já, protože většina z Vás není zdaleka tak velká a silná jako já, ale nějaké ty důvěrnosti by na místě být mohly. Asi Vám bude vadit že přátelská pusa na tvář stačit bohužel nebude. Doporučuji jít mnohem dál. Pokud by mezi Vámi byly i takové, které jsou urostlé skoro jako já, nebo stejně, nedbejte na to, že je Robin menší než by. U mně to navíc ani tam, kde jsem doma vlastně ani moc jinak nejde, ale při určitých věcech, jako je sex, to může být celkem fajn. Přirovnala bych to k pojídání rumových praslinek. Já osobně mám na nich ráda, jak ta tekutá dobrota vybuchne v puse. Podle toho, co se edělá za praktiku je i malý chlap fajn, protože když "je", tak to dole vpředu, nebo dole vzadu bouchne podobně. Zkuste to a uvidíte. Takhle dobrý?
Reportér: Já myslím že ano, ale myslím že ty chutě a pocity nebylo nutné takto rozebírat, ale i tak si myslím, že můžeme poděkovat. Co se týká toho pokusu, napodobuji Ribina Hronka v těšch zvláštních požadavcích. Rád bych to ale uděla pro čtenáře nějak zajímavé, tak bych nechasl na Vís, kdy a jak bych také chtěl vzít na koně a ještě třeba něco, abychom čtenářům všechno předvedli. Šlo by to?
Simona: já s tím počítala, ale jelikož mám ještě nějakou práci, tak bych to asi vidšla asi na ten orál, protože rukou si to udšláte sám, a doprovodím Vás pak na autobus, přičemž bych Vám púřed barákem udšlala koníka.
Reportér: To by šlo. (Nejvíce místa k tomu, aby se přede mne Simona složila na podlahu, bylo v obýváku. Vzhledem k k její podobě a vůni vlasů to ani moc dlouho netrvalo, a bylo to optavdu skvělé i v tom, že si Simona dala opravdu záležet i na tom, abych byl potom upravený jako předtím. Do předsáně mne Simona odnesla v náručí, protože se mi z toho klepaly nohy. Po schodech dolů jsem před dům vyšel sám. Za chvilku jsem za sebou slyšel Simonu, jak řekla něco jako: Tak Simona udělá koníka, jako s Robinem. Aniž bych stačil souhlasit, poměrně rychle mne zdvihla do výškly a na ramenou mne odvezla na autobus.
Co se týká rozhovoru, tak to bude nějak takto vypadat, akorát tam bude před tím pár otázek o tom co dělá, jak se jí tu líbí a podobně. To, co Simona radí případným kamarádkám Robina Hronka se dá kdykoli a kdekoli vyzkoušet, pokud bude možnost si na to udělat trochu soukromí, nebo pod stolem, případně venku, ale hlavně ne v bytě u Robina Hronka zejména, bude-li to někdo cizí a dá se s Robinem Hronkem do řeči.
O spuštění webu časopisu Nový svět budete informováni na našich stránkách na Facebooku a Google+ě.
středa 11. listopadu 2015
středa 4. listopadu 2015
VPNS - Bezplatný veřejný internet pro naše pracovníky
Něškteří naši pracovníci zejména ti, kteří jsou přáteli Robina Hronka občas potřebují internet, aby se sami spojili s pozemskými přáteli Robina Hronka. Pokud je neúspěšch projektu +Robinhelp společnosti +PCA Praha nedonutil šetřit, fungovalo to tak, že jaždý pracovní byt měl přípojklu běžného poskytovatele, jakým je třeba O2, nebo UPC, případně místní poskytovatel bezdrátového připojení k internetu, jakým je na příklad Airwaynet, Pe3ny.net apod. Místo počítače se kasbelem jako klien do jejich routeru zapojil router od nás pro přiupojení k našemu intranetu, kdy se kabel od routeru veřejné přípojky připojil ke zdířce PNS (Public Network Service). Obvykle je to zásuvka Ethernet RJ-45 označená jako PNS a bývá modrá. Teprve náš router sloužil k připojení dalších zařízení. Protože mobilní telefony a tablety neumožňují moc dobře softwarově propojit obě sítě, měl každý byt našeho pracovníka 2 sítě WiFi. Upravení ROM pro telefony, postavená na Androidu toto umí, ale zase tam nefungují věci z běžné ROM.ů Nyníá je však tento problém vyřešen zařízením, které se zapojí do Micro USB portu telefonu a funguje oboje.
Protože mají naši pracovníci kanelovou televizi zdarma, na podobném principu funguje technologie VPNS (Virtual Bublic Network Service), což znamení že pokud si někdo z našich pracovníků může dovolit platit kabelovou televizi, sdílá její signál do našeho intranetu, kde se dále distribuuje pomocí technologie IPTV. To funguje dobře, protože jde o tok datového proudu jedním směrem. U internetového připojení je datový tok obousměrný, protože když chceme otevřít webovou stránku, náš počítač vyšle příkaz přes server operátora, který nám dá veřejnou adresu IP, ze které se připojíme k počítači se stránkou, kterou chceme vidět (zjednodušeně řečeno).
Náš intranet funguje jako internet i s mezinárodní konektivitou a doménovým uspořádáním, díky kterému víme, že natradis.cz je síť české pobočky - resp síť sítí českých poboček s webem na této doméně. Německý Batradis je batradis.de. holandský - batradis.nl apod. Vám to normálně nefunguje, protože počítače s weby daných sítí, které jsou stejně jako u internetu tzv. Servery, kde se ale přístup liší v tom, že nemají veřejnou IP adresdu, kterou dostanou za peníze od poskytovatele internetu buďto jako klienti, což je něco jako na příklad Váš počítač doma, nebo za více peněz získají veřejnou adresu IP od specializovaných poskytovatelů, jako je třeba Internet.cz, potažmo Forpsi.com, kde si lze rovněž zakoupit danou doménu. Dále Vám to nepůjde díky tomu, že plné znění nějaké webové adresy, nebo-li URL má s naším intranetem společný protokol HTTP, ale po dvojtečce a dvou lomítkách nenásleduje na rozdíl od internetu "www.domena.cz", nebo doména bez WWW, ale vpn.domena. VPN (Virtual Private Network) je soukromá síť. Veřejný internet používá systém IP adres se čtyřmi segmenty (4 skupiny řčíslic oddělených tewčkou), zvaný IPV4, nebo se šesti segmenty (IPV6). Naše sítě používají systém XIP, které umožňují mít IP adresu s osmi a více segmenty. Proto se Váš internet a náš intranet vzájemně nevidí.
Místní přístup je zajišťzován technologií DataRay a dálkové spoje jsou tunelovány Vaším internetem, jehož viditelná a Vámi běžně používaná část zabírá asi 4% celosvětové sítě. 96% zabírá tzv Deepnet a jeho obsahem bývá vedle tajných sítí armád, bank a velkých korporací také tzv. DarkWeb. Od Darkwebu raději dál. Jdwe totiž o věci, které jsou buďto velice úzce specializované, nebo věci v rozporu se zákonem. Weby v Deep=netu také nevidíme a není tam vidět nic z našeho intranetu, i když se Deepnet používá pro dálkové spoje ve smyslu používání volných nevyužitých kanálů.
To je důvod k tomu, aby bylo možné z jednoho či více míst na světě získat veřejnou IP adresu, přes kterou by šlo vidět cokoli na internetu z naší sítě bez vlastní veřejné přípojky. Tu nahradí tzv. VPNS technologie. Ta funguje jako slučovač signálu v routerech pro naši síť, kde se signál z portu PNS sloučil ze signálem z DR Antény a puistilm se do rozvodu. U VPNS jde o něco podobného, ale místo slučovacího čipu, který konbinuje obrácený děšlič signálu a modem, jde o kus softwaru na datovém centru. To, co měli doma naši pracovníci, když si mohli dovolit internetz nejvíce od O2, nebo od UPC, pokud byl v daném domě a místě rozvod kabelové televize, mají naši zahraniční kolegové po celém světě, kde má +BATRADIS pobočku, která ani nemusí mít zájem o oslovení veřejnosti skrze vybranou osobu, což záleží na urtčité úrovni technické a urbanistické vyspělosti dané zermě. Protože má veřejnáý i neveřejná část internetu jeden rozvod, což je celosvětová globální síť, tvořená rozvody optických kabelů, lze zachytit procesy udšlení veřejných IP adres a v datovém centru, kde běží VPNSA z nich poskládat připojení, které se segmentuje. To znamená, že se na základě žádosti o otevření něčeho na internetu, což se pozná podle toho, že počítač v naší síti volá IP adresu s počtem sehmentů, menčím než 4 a řwetězcem znaků v adrese pro URL jiným než "http://vpn.něco,batradis.cz (u nás)" . Nová verze programu pro přístup k naší síti nyní bude toto rozeznávat v obou směrech komunikace a v prohlížeči vedle okna, či karty s chybou, otevře danou stránku. Pokud to použitým prtohlížeč nepodporuje, tak to fungovalo tak, že např. v Microsoft Internet Exploreru jste napsali např. http://vpn.batradis.cz, což Vým zobrazilo stránku s oznámením, že stránku nelze otevřít, nebo to hledalo Batradis na Googlu, případně Bingem, nebo jiným vyhledávačem. Pokud jste měli naše vybavení, otevřela se stránka s webem naší pobočky v okně speciálního prohlížeče. U použití VPNS to funguje i opačně, že náš prohlížeč, kam napíšete např. http://google.com, Vám nahlkásí chybu a zároveň spiustí výchozí systémový prohlížeč internetu, kde otevře Google.
Zatím to funguje jen pokusně. Maximální rychlost veřejného internetu je zatím přes VPNS 128 Kb/s, při rozděklení Download/Upload na polovinu (64/64 KB/s). Je to tém, že to zkoušíme na jednom datovém centru. To je umístěno v naší brněšnské pobočce, takže to nejbližšípřátelé nevyzkoušeli. Nemají na to čas a vzdálenost Brna od Prahy snižuje rychlost na 64 Kb(s s vysokou agreagací. Chce to víc datových center, což jsou pobočkovém servery, kam stačí nainstalovat software pro poskytování VPNS. Ten má ještěš mouchy.
Víter co dá na vývoj našim vývojářům více času? Pokud Vás napadlo, že rozjezd projektu +Robinhelp , odpověděli jste správcně.
Protože mají naši pracovníci kanelovou televizi zdarma, na podobném principu funguje technologie VPNS (Virtual Bublic Network Service), což znamení že pokud si někdo z našich pracovníků může dovolit platit kabelovou televizi, sdílá její signál do našeho intranetu, kde se dále distribuuje pomocí technologie IPTV. To funguje dobře, protože jde o tok datového proudu jedním směrem. U internetového připojení je datový tok obousměrný, protože když chceme otevřít webovou stránku, náš počítač vyšle příkaz přes server operátora, který nám dá veřejnou adresu IP, ze které se připojíme k počítači se stránkou, kterou chceme vidět (zjednodušeně řečeno).
Náš intranet funguje jako internet i s mezinárodní konektivitou a doménovým uspořádáním, díky kterému víme, že natradis.cz je síť české pobočky - resp síť sítí českých poboček s webem na této doméně. Německý Batradis je batradis.de. holandský - batradis.nl apod. Vám to normálně nefunguje, protože počítače s weby daných sítí, které jsou stejně jako u internetu tzv. Servery, kde se ale přístup liší v tom, že nemají veřejnou IP adresdu, kterou dostanou za peníze od poskytovatele internetu buďto jako klienti, což je něco jako na příklad Váš počítač doma, nebo za více peněz získají veřejnou adresu IP od specializovaných poskytovatelů, jako je třeba Internet.cz, potažmo Forpsi.com, kde si lze rovněž zakoupit danou doménu. Dále Vám to nepůjde díky tomu, že plné znění nějaké webové adresy, nebo-li URL má s naším intranetem společný protokol HTTP, ale po dvojtečce a dvou lomítkách nenásleduje na rozdíl od internetu "www.domena.cz", nebo doména bez WWW, ale vpn.domena. VPN (Virtual Private Network) je soukromá síť. Veřejný internet používá systém IP adres se čtyřmi segmenty (4 skupiny řčíslic oddělených tewčkou), zvaný IPV4, nebo se šesti segmenty (IPV6). Naše sítě používají systém XIP, které umožňují mít IP adresu s osmi a více segmenty. Proto se Váš internet a náš intranet vzájemně nevidí.
Místní přístup je zajišťzován technologií DataRay a dálkové spoje jsou tunelovány Vaším internetem, jehož viditelná a Vámi běžně používaná část zabírá asi 4% celosvětové sítě. 96% zabírá tzv Deepnet a jeho obsahem bývá vedle tajných sítí armád, bank a velkých korporací také tzv. DarkWeb. Od Darkwebu raději dál. Jdwe totiž o věci, které jsou buďto velice úzce specializované, nebo věci v rozporu se zákonem. Weby v Deep=netu také nevidíme a není tam vidět nic z našeho intranetu, i když se Deepnet používá pro dálkové spoje ve smyslu používání volných nevyužitých kanálů.
To je důvod k tomu, aby bylo možné z jednoho či více míst na světě získat veřejnou IP adresu, přes kterou by šlo vidět cokoli na internetu z naší sítě bez vlastní veřejné přípojky. Tu nahradí tzv. VPNS technologie. Ta funguje jako slučovač signálu v routerech pro naši síť, kde se signál z portu PNS sloučil ze signálem z DR Antény a puistilm se do rozvodu. U VPNS jde o něco podobného, ale místo slučovacího čipu, který konbinuje obrácený děšlič signálu a modem, jde o kus softwaru na datovém centru. To, co měli doma naši pracovníci, když si mohli dovolit internetz nejvíce od O2, nebo od UPC, pokud byl v daném domě a místě rozvod kabelové televize, mají naši zahraniční kolegové po celém světě, kde má +BATRADIS pobočku, která ani nemusí mít zájem o oslovení veřejnosti skrze vybranou osobu, což záleží na urtčité úrovni technické a urbanistické vyspělosti dané zermě. Protože má veřejnáý i neveřejná část internetu jeden rozvod, což je celosvětová globální síť, tvořená rozvody optických kabelů, lze zachytit procesy udšlení veřejných IP adres a v datovém centru, kde běží VPNSA z nich poskládat připojení, které se segmentuje. To znamená, že se na základě žádosti o otevření něčeho na internetu, což se pozná podle toho, že počítač v naší síti volá IP adresu s počtem sehmentů, menčím než 4 a řwetězcem znaků v adrese pro URL jiným než "http://vpn.něco,batradis.cz (u nás)" . Nová verze programu pro přístup k naší síti nyní bude toto rozeznávat v obou směrech komunikace a v prohlížeči vedle okna, či karty s chybou, otevře danou stránku. Pokud to použitým prtohlížeč nepodporuje, tak to fungovalo tak, že např. v Microsoft Internet Exploreru jste napsali např. http://vpn.batradis.cz, což Vým zobrazilo stránku s oznámením, že stránku nelze otevřít, nebo to hledalo Batradis na Googlu, případně Bingem, nebo jiným vyhledávačem. Pokud jste měli naše vybavení, otevřela se stránka s webem naší pobočky v okně speciálního prohlížeče. U použití VPNS to funguje i opačně, že náš prohlížeč, kam napíšete např. http://google.com, Vám nahlkásí chybu a zároveň spiustí výchozí systémový prohlížeč internetu, kde otevře Google.
Zatím to funguje jen pokusně. Maximální rychlost veřejného internetu je zatím přes VPNS 128 Kb/s, při rozděklení Download/Upload na polovinu (64/64 KB/s). Je to tém, že to zkoušíme na jednom datovém centru. To je umístěno v naší brněšnské pobočce, takže to nejbližšípřátelé nevyzkoušeli. Nemají na to čas a vzdálenost Brna od Prahy snižuje rychlost na 64 Kb(s s vysokou agreagací. Chce to víc datových center, což jsou pobočkovém servery, kam stačí nainstalovat software pro poskytování VPNS. Ten má ještěš mouchy.
Víter co dá na vývoj našim vývojářům více času? Pokud Vás napadlo, že rozjezd projektu +Robinhelp , odpověděli jste správcně.
pátek 30. října 2015
Budeme si ještě více věcí dělat sami?
Velice nám záleží na úspěchu pražské pobočky naší organizace v perovozu společnosti +PCA Praha a projektu +Robinhelp , k čemuž vydalo prezidium naší organizace speciální výnos, kterého se chopila naše nejnovější pobočka, kterí byla v létě 2015 otevřena v Tel Avivu. Naši izrawelští kolegové pod vedením Hasuba Nataniaha se toho chopili okamžitě a s velkým úspěchem rozjeli činnost tamní pobočky Allied Social Services i se službami, klteré vyplývají z dosud neúspěšného projektu +Robinhelp , který tam měl velký úspěch. Jako reakce na výnos prezidia organizace +BATRADIS v Roswellu byl podán izraelskou pobočkou návrh, aby se velká mezinárodní konference naší organizace v roce 2016, konala v Tel Avivu.
Tato pobočka je natiolik rozlehlá, že obsahuje továrny na výrobu různých věcí, které můžeme potřebovat, a dává tak příklad ostatním pobočkám, aby v rámci úspor ve prospěch úsilí Robina Hronka a jeho přátel šetřily peníze tím, že si budou ještě více věcí vyrábět a dovolí-lůi to místo, tak i pěstovat.
Sám Hasub Nataniah se podílůí na vylepšení distribuce systému ARAX, kde se jedná o distribuci s názvem ARAX Radeon Desktop 23015 a ARAX Radeon Server 2015 for headquarters, kde vedle inplementace repozitářů pro plnou kompatibilitu s distribucí Univa, preacuje s týmem počítačových expertů na inplementaci podpory programovacího jazyka Lua pro snadné a rychlé logické programování. Usnadní to spolupráci s vývojáři a programátory, kteří jsou zvyklí pracovat s Luou v jiných odvětvích, kde se Lua osvědčila v programování různách věcí, důležitých pro strojírenství a automatizaci továren, což se nám může hodit.
Pražská pobočka to ale asi moc nevyužike, protože i v podzemí kolem sebe nemá dost místa. Vadí tam hodně věcí, patřící hostitelské civilizaci jako je např. Pražské Metro, inženýrské sítě a hustá vodovodní a kanalizační síť, Nelze trak vykopat prostory pro továrny a už vůbec ne pro farmy. Pobočky v České republice, které jsou umístěny mimo velká města budou požádány, aby provedly patřičné úpravy svých prostor za účelem budování továren a možná také farem. K dispozici jim budou poskytnuty plně automatizované stavební stroje s upraveným softwarem právě pomocí nového počítačového systému.
I v Praze byly použity 2 kusy těchto strojů, z nichž tzv. GSD (Geological Scanning droide) je průzkumný těžební robot, který se samočiněpohybuje pod zemí a péomocí řady bnejrůznějších senzorů zkoumá a vyhodnocuje složení okolních hornin, kde jsou ve skále, nebo zemi podzemní dutiny, jaké obsahují podzemní dutiny plyny a jestli tam nejsou už hotové štoly či chodby, případně potrubí, kabelyaod. Podle toho se sestaví mapa daného podzemního prostoru, kde se přesně ví, kde se může těžit, či kopat a kde ne. Dokonce to umí zjistit, kde kopat opatrně, nebo kde raději nekopat nejen kvůli jiným věcem, ale třeba i kvůli nebezpečí závalu. To vše bez kopání.
Těžbu, nebo kopání chodeb i místnostá zajišťuje tzv. MTD (Mining Turtle droide). Tato těžební želva je samočinný robot, který podle příkazu, nebo cešlého programu těží horniny a za sebou zanechává tunely. Softwarová úprava zajistá, že místo těžby rud a jiných nerostů, bude jen kopat qa maximálně bude v sobě uchovávat nakopanou zeminu a kamenou suť, aby byly vykopané prostory hned uklizené. Dá se ještěš udělat, aby na stěšnyMTD přidělávalo rabicku s úchyty pro kabeláž a potrubí. Nakonec by se to pak dalo použít na obložení, aby to bylo hezké. Na to jsou ale jiné stroje.
Daleko zajímavější jsou konkrétnější věci, jako je chystaný dárek pro Prahu (pražskou pobočku) našich německých kolegů, který nám má předat ředitel německé pomočky organizace +BATRADIS ve Framkfurtu nad Mohanem - pan Helmut Schmitt. V mnichovské pobočce to mělo úspěch a předvedeno to bylo na letošním Octoberfestu. Jedná se totiž o zařízení, díky kterému si budeme moci sami vařit pivo. Není k tomu účelu třeba upravovat automatickou pračku s horním plněním, protože to je zde již rovnou uděláno a z konstrukčního hlediska je to něco mezi pračkou a myčkou nádobí.
Prototyp vyrobila izraelaská pobočka a buder se to vyrábět také právě v Německu. Vyxpadá to jasko hodně velká pračka, ale po zvednutí horního poklopu uvidíme velkou nerezovou vanu, ve které je rám na otočných ramenech, jaká jsou v myčce. Pokud znáte recept na vaření piva, tak jistě víte, že nejprve dáte vařit naklíčený ječmený slad. Ten se vaří ve vodě v tomto přístroji. Rám míchá vařící se Mladinku tím, že se otáčí. Přidá se chmel a kvasnice. Volič teploty a spuštění přístroje se podobá ovládání pračky. O stupňovitou regulaci teploty, její kontrolu a hlídání množství vody a surovin, hlídá elektronika. Některé mechanismy z automatické pračky jsou zde pouřity. Je-li pivo uvařeno, což elektronika pozná podle zabarvení tekutriny, stavu chmnele a sladu, čerpadlo kapalinu odsaje přes filtrační a cvhladící jednotku. Po vyčištění přístroje se kvasnicové pivo dá převařit a vyčistit, aby z něj bylo klasické pivo, pokud to cheme.
¨
Prototyp zatím nemá vyřešen způsob čištění. Před novou várkou, nebo pasterizací kvasnicového pivas se chmel a slad musí vybrat. Pracuje se na sí´tovém filtračním koši, ovládaném hydraulikou, což umožní vyvařený chmel se sladem vysypat. Existuje už provedení se dvěmi varnými nádržemi, kdy se uvařené pivo buď vyčerpá a napustí do sudu ihned přes chadící jednotku, nebo se přečerpá do druhé nádrže. Je tam na to tlačítko, nebo se použije jiný program. Ten bude řešen podobně jako software pračky, nebo se načte z počítače, kde je právě k tomuto účelu použita Lua.
Dodávat se to bude do našich restaurtací, kde to bude součást kuchyně. Horší to bude se sdladem a chmelem, protože k tomu je potřeba farma. Musí se někde vypěstovat ječmen a chmel. Co bychom pro své přátele neudělali. Aby se dalo ušetřit na pivu, budou povoláni inženýři z jiných poboček, nebo z Albedoru, aby to vynysleli.
Takto se spolupracuje.
Tato pobočka je natiolik rozlehlá, že obsahuje továrny na výrobu různých věcí, které můžeme potřebovat, a dává tak příklad ostatním pobočkám, aby v rámci úspor ve prospěch úsilí Robina Hronka a jeho přátel šetřily peníze tím, že si budou ještě více věcí vyrábět a dovolí-lůi to místo, tak i pěstovat.
Sám Hasub Nataniah se podílůí na vylepšení distribuce systému ARAX, kde se jedná o distribuci s názvem ARAX Radeon Desktop 23015 a ARAX Radeon Server 2015 for headquarters, kde vedle inplementace repozitářů pro plnou kompatibilitu s distribucí Univa, preacuje s týmem počítačových expertů na inplementaci podpory programovacího jazyka Lua pro snadné a rychlé logické programování. Usnadní to spolupráci s vývojáři a programátory, kteří jsou zvyklí pracovat s Luou v jiných odvětvích, kde se Lua osvědčila v programování různách věcí, důležitých pro strojírenství a automatizaci továren, což se nám může hodit.
Pražská pobočka to ale asi moc nevyužike, protože i v podzemí kolem sebe nemá dost místa. Vadí tam hodně věcí, patřící hostitelské civilizaci jako je např. Pražské Metro, inženýrské sítě a hustá vodovodní a kanalizační síť, Nelze trak vykopat prostory pro továrny a už vůbec ne pro farmy. Pobočky v České republice, které jsou umístěny mimo velká města budou požádány, aby provedly patřičné úpravy svých prostor za účelem budování továren a možná také farem. K dispozici jim budou poskytnuty plně automatizované stavební stroje s upraveným softwarem právě pomocí nového počítačového systému.
I v Praze byly použity 2 kusy těchto strojů, z nichž tzv. GSD (Geological Scanning droide) je průzkumný těžební robot, který se samočiněpohybuje pod zemí a péomocí řady bnejrůznějších senzorů zkoumá a vyhodnocuje složení okolních hornin, kde jsou ve skále, nebo zemi podzemní dutiny, jaké obsahují podzemní dutiny plyny a jestli tam nejsou už hotové štoly či chodby, případně potrubí, kabelyaod. Podle toho se sestaví mapa daného podzemního prostoru, kde se přesně ví, kde se může těžit, či kopat a kde ne. Dokonce to umí zjistit, kde kopat opatrně, nebo kde raději nekopat nejen kvůli jiným věcem, ale třeba i kvůli nebezpečí závalu. To vše bez kopání.
Těžbu, nebo kopání chodeb i místnostá zajišťuje tzv. MTD (Mining Turtle droide). Tato těžební želva je samočinný robot, který podle příkazu, nebo cešlého programu těží horniny a za sebou zanechává tunely. Softwarová úprava zajistá, že místo těžby rud a jiných nerostů, bude jen kopat qa maximálně bude v sobě uchovávat nakopanou zeminu a kamenou suť, aby byly vykopané prostory hned uklizené. Dá se ještěš udělat, aby na stěšnyMTD přidělávalo rabicku s úchyty pro kabeláž a potrubí. Nakonec by se to pak dalo použít na obložení, aby to bylo hezké. Na to jsou ale jiné stroje.
Daleko zajímavější jsou konkrétnější věci, jako je chystaný dárek pro Prahu (pražskou pobočku) našich německých kolegů, který nám má předat ředitel německé pomočky organizace +BATRADIS ve Framkfurtu nad Mohanem - pan Helmut Schmitt. V mnichovské pobočce to mělo úspěch a předvedeno to bylo na letošním Octoberfestu. Jedná se totiž o zařízení, díky kterému si budeme moci sami vařit pivo. Není k tomu účelu třeba upravovat automatickou pračku s horním plněním, protože to je zde již rovnou uděláno a z konstrukčního hlediska je to něco mezi pračkou a myčkou nádobí.
Prototyp vyrobila izraelaská pobočka a buder se to vyrábět také právě v Německu. Vyxpadá to jasko hodně velká pračka, ale po zvednutí horního poklopu uvidíme velkou nerezovou vanu, ve které je rám na otočných ramenech, jaká jsou v myčce. Pokud znáte recept na vaření piva, tak jistě víte, že nejprve dáte vařit naklíčený ječmený slad. Ten se vaří ve vodě v tomto přístroji. Rám míchá vařící se Mladinku tím, že se otáčí. Přidá se chmel a kvasnice. Volič teploty a spuštění přístroje se podobá ovládání pračky. O stupňovitou regulaci teploty, její kontrolu a hlídání množství vody a surovin, hlídá elektronika. Některé mechanismy z automatické pračky jsou zde pouřity. Je-li pivo uvařeno, což elektronika pozná podle zabarvení tekutriny, stavu chmnele a sladu, čerpadlo kapalinu odsaje přes filtrační a cvhladící jednotku. Po vyčištění přístroje se kvasnicové pivo dá převařit a vyčistit, aby z něj bylo klasické pivo, pokud to cheme.
¨
Prototyp zatím nemá vyřešen způsob čištění. Před novou várkou, nebo pasterizací kvasnicového pivas se chmel a slad musí vybrat. Pracuje se na sí´tovém filtračním koši, ovládaném hydraulikou, což umožní vyvařený chmel se sladem vysypat. Existuje už provedení se dvěmi varnými nádržemi, kdy se uvařené pivo buď vyčerpá a napustí do sudu ihned přes chadící jednotku, nebo se přečerpá do druhé nádrže. Je tam na to tlačítko, nebo se použije jiný program. Ten bude řešen podobně jako software pračky, nebo se načte z počítače, kde je právě k tomuto účelu použita Lua.
Dodávat se to bude do našich restaurtací, kde to bude součást kuchyně. Horší to bude se sdladem a chmelem, protože k tomu je potřeba farma. Musí se někde vypěstovat ječmen a chmel. Co bychom pro své přátele neudělali. Aby se dalo ušetřit na pivu, budou povoláni inženýři z jiných poboček, nebo z Albedoru, aby to vynysleli.
Takto se spolupracuje.
středa 28. října 2015
Robin Hronek a jeho zkušenosti s Androidem
Vážení přátelé,
Tento článek je speciálně určen pro všechny, kterým připadá zvláštní že +Robin Hronek si častp kupuje drahé telefony, počítače a podobnou techniku, aniž by se tím živil, nebo vykonával takové zaměstnání, kde potřebuje být k uzastižení zcela nepřetržitě nejen na tželefonu, ale i na Internetu. Právě že takové zaměstnání má, akorát mu za to nedívíme u Vás použitelné peníze, ale staráme se o to, aby na to měl ze svého důchodu. Bohužel ale je výběr omezený na nižší střední třídu smartphonů s Androidem, což má tu hlavní nevýhodu, že přístroje do 5000 Kč jsou poruchové, nebo nemají dostatečný výkon pro ploné kancelářské nasazení.
K potížím vedle poruchovosti hardwaru přispívá křehká stabilita systému Android, způsobující pád aplikací, samovolný restart telefonu, nebo zaseknutí telefonu. U přístrojů s vyměnitelnou baterií stačí zaseknutý telefon restartovat tak, že baterii na okamžik vyjmeme. U přístrojů, které nelze rozebrat je potřeba obvykle přístroj restartovat pomocí něčeho špičatého, kdy se např. malými nůžtičkami stiskne tlačítko nouzového vypnutí. U přístrojů, které tuto možnost nemají, je třeba najít na internetu, nebo se zeptat, jak lze provést tvrdý restart. Obvykle jde o konbinaci tlačítek Vypínače a hlasitosti nahoru, nebo dolů. Obě tlaščítka je třeba stisknout současně a podržet dokud se zařízení nevypne. U Apple iPhonu, nebo iPadu, ale i u nějakých zařízení s Androidem je potřeba souřasně stisdknout a podržet tlačítko vypínače a tlačítka pro návrat na domovskou obrazovku.
Kdy se to u telefonu s Androidem stává? +Robin Hronek objevil, že v závislosti na počtu jader procesoru se telefon zpomalí, nebo dokonce zasekne tehdy, je-li nepřetržitě zapnut. Nějaká neplecha se děje po týdnu provozu. Protože již jeho matka v noci nepadá z postele, bude možné telefon na noc vypínat, aby se vyčistila operační úaměť a systém se znova zavedl, což určitou neplechu zastaví.
U jednojádrového procesoru např. u telefonu HTC One V se telefon nedá používat po týdnu a musí se vypnout a znovu zapnout. Ne vždy to ale pomohlo. I obyčejné telefonování se provedlo až když už se nechtělo.¨
Samsung Galaxy S3 Mini vydržel 14 dní. Za týden nepřetržitého provozu se mírně zpomalil, ale dalo se to používat a uskutečňování obyčejných hovorů fungovalo dobře pořád. Po dvou týdnec se telefon samovolně restartoval, nebo se zbláznila grafika. Přerušení napájení vše napravilo na dalších 14 dní díky dvoujádrovému procesoru a 1 GB RAM.
Nejlépe funguje SONY Xperia M2. Nebýt opravy porouchaného zvukového modulu díky bouřce, vydrží tento telefon 4 týdny nepřetržitého provozu díky čtyřjádrovému procesoru a 2 GB RAM. Aby byl přístroj stále hezký a nebyly vidět otisky prstů, byla použita bílá varianta. Díky bílému provedení tento telefon přeržil extrémní letní vedra. Vedle problému s rozházením ikon, který je většinou způsoben upatláním obrazovky spocenými prsty se SONY Xperia M2 mírně zpomalí po 14 dnech nepřetržitého provozu, nebo se neprovede probuzení telefonu do režimu fotoaparátu podržením spouště. Po 1 měsíci se přihodí, že telefon nelze probudit. Zaseklý není, protože občas zavibruje, nebo pořídí snímek obrazovky. Ta ale zůstává černá a ve tmě vidíme, že se displej podsvítí. řešením bylo otevřít krytku SIM karty a MicroSD karty a malými špičatými nůžkami stisknout tlačítko nouzového vypnutí. Po zapnutí bylo vše v pořádku. Telefon se někdy takto zasekl i během práce u poslední aktrualizace Androidu 4.4.4. To se objevilo hlášení, že proces Android.ui byl zastaven. Po restartu po odemčení telefonu bývala vypadlá tapeta.
Co vše běželo na telefonu pro práci u nás? Telefon byl připojen na Facebook, Google+ a Twitter, odkud čerpal co se děke a na všechno upotzorňoval. Dalšími notifikacemi bylo upozornění na nový e-mail několika různými zvuky podle štítků v G-Mailu. Každá aplikace měla pero oznámení jiný zvuk. Dále tam byly notifikace osobní komunikace, kdy Robinu Hronkovi někdo píše na Skype, WhatsApp, Viber, Tango, případně Imo, nebo Line. U Facebooku to platilo a platí pro Facebook Messenger, zmeškané hovory na těchto službách, klasické hovory a SMS. Proto vždy Robinu Hronkovi jeho smartphone téměř pořád píská, cinká a nějak hraje.
Pro jeho zábavu a na práci na projektu +Robinhelp nesmíme vynechat aplikace na hledání restaurací, obchodů a dalších institucí, které umožňují dát vědět na sociální sítě, kam šel +Robin Hronek nakoupit, na pivo, na oběd, co měl dobrého apod. Těmito aplikacemi je např. Foursquare spolu s aplikací Swarm, Yelp a Connbect.
Sdělováná polohy má pro hledání partnerky velký význam z toho důvodu, že je mnohem pohodlnější jeden stisk tlačítka, než někomu na dotaz" Co děláš a jak jsi se dneska měl?" řákat"Byl jsem tam a tam a bylo to fajn, a co ty?". Pokud je možnost pohrát si s telefonem, visí to na Facebooku a Twitteru a všichni víme, co se děje.
Takovéto nasazení by měl každý smartphone s Androidem i v cenových relacích od 3 do 7000 Kč zvládnout. I pracující člověk s příjmem okolo 20 000 a více měsíčně nehodlá celý, nebo 2 měsíční platy dát za smartphone jen proto, že potřebuje používat hodně aplikací na práci a osobní život včetně aplikací na fitness, sport, dietu a turistiku v jednom telefonu najednou. O hrách se ani nezmiňujeme. Sice nemusí nutně klást nároky na síťovou komunikaci, ale zabírají paměť telefonu, pokud nejdou přesunout na kartu MicroSD, dlouho se spouští a na hry je lepší tablet díky větší obrazovce.
Kromě toho, že +Robin Hronek v rámci své činnosti kontaktéra naší civilizace testuje dostupná zařízení pro spolupráci Vís s námi, stávalo se zatím, že osobně používaný smartphone s Androidem takové nasazení nevydržel, nebo měl potíže.
Proč právě Android? Jednak jde o freeware a jednak je to Opensource. To ho osobně zajímat nemusí, ale někteří z Vás mohou umět pro tuto platformu tvořit aplikace, které pokud by byly vytvořeny správným způsobem, dostaly by se na obchod Google Play, odkud by si je každý mohl stáhnout a rozšířit schopnosti svého smartphonu.
Platforma Windows Phone se zdá být stabilnější a smartphony s tímto systémem bývají i levnější, ale stále není nabídka aplikací dost šireoká, ale spolupráce s námi je možná. Onedrive a MS-Offioce tam je. Ještě by bylo potřeba, aby po přechodu na Windows 10 Mobile šlo použít i levný smartphone jako stolní počítač po připojení k monitoru přes dokovací stanici, jako to umá nejnovější modely telefonu Lumia. Nebylo by něco takového špatné ani u Androidu.
Závěrem je nutno sdělit, že u Robina Hronka si málo jeho známých udělá na něj čas když jde na točené pivo do hospody, takže si tam niosí kamarády v kapse formou telefonu a komunikace přes různé IMy (Instant Messenger), nebo-li kecálky, či chatovací komunikátory zdarma po internetu. Sítě LTE umožňují i tam kvalitní videohovory, ale na to je v hospodě randál a není nic slyšet.
Co říci závěrem: Neměli byste se divit, co zase ten +Robin Hronek potřebuje za zařízení, za které podle Vás vyhodí hodně peněz, ale máte ho v tom podpořit. Za tímto účelem je na Patreonu, ale jde spíšem o to, podívat se co to umí a k čemu to je, aby Vám poradil. Můžete ho podpořit finančně zasláním libovolné částky na 0653-941-123/0800 - Česká spořitelna.
+BATRADIS Vám za něj děkuje.
Tento článek je speciálně určen pro všechny, kterým připadá zvláštní že +Robin Hronek si častp kupuje drahé telefony, počítače a podobnou techniku, aniž by se tím živil, nebo vykonával takové zaměstnání, kde potřebuje být k uzastižení zcela nepřetržitě nejen na tželefonu, ale i na Internetu. Právě že takové zaměstnání má, akorát mu za to nedívíme u Vás použitelné peníze, ale staráme se o to, aby na to měl ze svého důchodu. Bohužel ale je výběr omezený na nižší střední třídu smartphonů s Androidem, což má tu hlavní nevýhodu, že přístroje do 5000 Kč jsou poruchové, nebo nemají dostatečný výkon pro ploné kancelářské nasazení.
K potížím vedle poruchovosti hardwaru přispívá křehká stabilita systému Android, způsobující pád aplikací, samovolný restart telefonu, nebo zaseknutí telefonu. U přístrojů s vyměnitelnou baterií stačí zaseknutý telefon restartovat tak, že baterii na okamžik vyjmeme. U přístrojů, které nelze rozebrat je potřeba obvykle přístroj restartovat pomocí něčeho špičatého, kdy se např. malými nůžtičkami stiskne tlačítko nouzového vypnutí. U přístrojů, které tuto možnost nemají, je třeba najít na internetu, nebo se zeptat, jak lze provést tvrdý restart. Obvykle jde o konbinaci tlačítek Vypínače a hlasitosti nahoru, nebo dolů. Obě tlaščítka je třeba stisknout současně a podržet dokud se zařízení nevypne. U Apple iPhonu, nebo iPadu, ale i u nějakých zařízení s Androidem je potřeba souřasně stisdknout a podržet tlačítko vypínače a tlačítka pro návrat na domovskou obrazovku.
Kdy se to u telefonu s Androidem stává? +Robin Hronek objevil, že v závislosti na počtu jader procesoru se telefon zpomalí, nebo dokonce zasekne tehdy, je-li nepřetržitě zapnut. Nějaká neplecha se děje po týdnu provozu. Protože již jeho matka v noci nepadá z postele, bude možné telefon na noc vypínat, aby se vyčistila operační úaměť a systém se znova zavedl, což určitou neplechu zastaví.
U jednojádrového procesoru např. u telefonu HTC One V se telefon nedá používat po týdnu a musí se vypnout a znovu zapnout. Ne vždy to ale pomohlo. I obyčejné telefonování se provedlo až když už se nechtělo.¨
Samsung Galaxy S3 Mini vydržel 14 dní. Za týden nepřetržitého provozu se mírně zpomalil, ale dalo se to používat a uskutečňování obyčejných hovorů fungovalo dobře pořád. Po dvou týdnec se telefon samovolně restartoval, nebo se zbláznila grafika. Přerušení napájení vše napravilo na dalších 14 dní díky dvoujádrovému procesoru a 1 GB RAM.
Nejlépe funguje SONY Xperia M2. Nebýt opravy porouchaného zvukového modulu díky bouřce, vydrží tento telefon 4 týdny nepřetržitého provozu díky čtyřjádrovému procesoru a 2 GB RAM. Aby byl přístroj stále hezký a nebyly vidět otisky prstů, byla použita bílá varianta. Díky bílému provedení tento telefon přeržil extrémní letní vedra. Vedle problému s rozházením ikon, který je většinou způsoben upatláním obrazovky spocenými prsty se SONY Xperia M2 mírně zpomalí po 14 dnech nepřetržitého provozu, nebo se neprovede probuzení telefonu do režimu fotoaparátu podržením spouště. Po 1 měsíci se přihodí, že telefon nelze probudit. Zaseklý není, protože občas zavibruje, nebo pořídí snímek obrazovky. Ta ale zůstává černá a ve tmě vidíme, že se displej podsvítí. řešením bylo otevřít krytku SIM karty a MicroSD karty a malými špičatými nůžkami stisknout tlačítko nouzového vypnutí. Po zapnutí bylo vše v pořádku. Telefon se někdy takto zasekl i během práce u poslední aktrualizace Androidu 4.4.4. To se objevilo hlášení, že proces Android.ui byl zastaven. Po restartu po odemčení telefonu bývala vypadlá tapeta.
Co vše běželo na telefonu pro práci u nás? Telefon byl připojen na Facebook, Google+ a Twitter, odkud čerpal co se děke a na všechno upotzorňoval. Dalšími notifikacemi bylo upozornění na nový e-mail několika různými zvuky podle štítků v G-Mailu. Každá aplikace měla pero oznámení jiný zvuk. Dále tam byly notifikace osobní komunikace, kdy Robinu Hronkovi někdo píše na Skype, WhatsApp, Viber, Tango, případně Imo, nebo Line. U Facebooku to platilo a platí pro Facebook Messenger, zmeškané hovory na těchto službách, klasické hovory a SMS. Proto vždy Robinu Hronkovi jeho smartphone téměř pořád píská, cinká a nějak hraje.
Pro jeho zábavu a na práci na projektu +Robinhelp nesmíme vynechat aplikace na hledání restaurací, obchodů a dalších institucí, které umožňují dát vědět na sociální sítě, kam šel +Robin Hronek nakoupit, na pivo, na oběd, co měl dobrého apod. Těmito aplikacemi je např. Foursquare spolu s aplikací Swarm, Yelp a Connbect.
Sdělováná polohy má pro hledání partnerky velký význam z toho důvodu, že je mnohem pohodlnější jeden stisk tlačítka, než někomu na dotaz" Co děláš a jak jsi se dneska měl?" řákat"Byl jsem tam a tam a bylo to fajn, a co ty?". Pokud je možnost pohrát si s telefonem, visí to na Facebooku a Twitteru a všichni víme, co se děje.
Takovéto nasazení by měl každý smartphone s Androidem i v cenových relacích od 3 do 7000 Kč zvládnout. I pracující člověk s příjmem okolo 20 000 a více měsíčně nehodlá celý, nebo 2 měsíční platy dát za smartphone jen proto, že potřebuje používat hodně aplikací na práci a osobní život včetně aplikací na fitness, sport, dietu a turistiku v jednom telefonu najednou. O hrách se ani nezmiňujeme. Sice nemusí nutně klást nároky na síťovou komunikaci, ale zabírají paměť telefonu, pokud nejdou přesunout na kartu MicroSD, dlouho se spouští a na hry je lepší tablet díky větší obrazovce.
Kromě toho, že +Robin Hronek v rámci své činnosti kontaktéra naší civilizace testuje dostupná zařízení pro spolupráci Vís s námi, stávalo se zatím, že osobně používaný smartphone s Androidem takové nasazení nevydržel, nebo měl potíže.
Proč právě Android? Jednak jde o freeware a jednak je to Opensource. To ho osobně zajímat nemusí, ale někteří z Vás mohou umět pro tuto platformu tvořit aplikace, které pokud by byly vytvořeny správným způsobem, dostaly by se na obchod Google Play, odkud by si je každý mohl stáhnout a rozšířit schopnosti svého smartphonu.
Platforma Windows Phone se zdá být stabilnější a smartphony s tímto systémem bývají i levnější, ale stále není nabídka aplikací dost šireoká, ale spolupráce s námi je možná. Onedrive a MS-Offioce tam je. Ještě by bylo potřeba, aby po přechodu na Windows 10 Mobile šlo použít i levný smartphone jako stolní počítač po připojení k monitoru přes dokovací stanici, jako to umá nejnovější modely telefonu Lumia. Nebylo by něco takového špatné ani u Androidu.
Závěrem je nutno sdělit, že u Robina Hronka si málo jeho známých udělá na něj čas když jde na točené pivo do hospody, takže si tam niosí kamarády v kapse formou telefonu a komunikace přes různé IMy (Instant Messenger), nebo-li kecálky, či chatovací komunikátory zdarma po internetu. Sítě LTE umožňují i tam kvalitní videohovory, ale na to je v hospodě randál a není nic slyšet.
Co říci závěrem: Neměli byste se divit, co zase ten +Robin Hronek potřebuje za zařízení, za které podle Vás vyhodí hodně peněz, ale máte ho v tom podpořit. Za tímto účelem je na Patreonu, ale jde spíšem o to, podívat se co to umí a k čemu to je, aby Vám poradil. Můžete ho podpořit finančně zasláním libovolné částky na 0653-941-123/0800 - Česká spořitelna.
+BATRADIS Vám za něj děkuje.
úterý 25. srpna 2015
PELS, a neb Proč nás pokládáte za výplod fantazie
V praxi to znamená, že jde o zařízení, které vytváří silné elektromagnetické pole okolo osob, budov, vozidel a owstatních věcí, které má smyslově vnímat pouze předem námi vybraná osoba, vybavená inplantátem, který dodá mozku smyslová data o osobách, budovách, vozidlech a věcech, které díky tomu pro lidi bez inplantátu neexistují. Výsledkem toho je, že potom budíme dojem že jsme produkt fantazie, nebo projevb duševní poruchy předem vybrané osoby, jakou je na příklad +Robin Hronek .
Základní princip fungování systému znáte i Vy díéky známému ufologickému pojednání o experimentu s letadlovou lodí USS Elridge ve filadeldském přístavu, který použávají tzv. Neviditelné bombardéry B2 a ščpionážní letoun Uě, případně neviditelný vrtulník Commanche RAH 28. V těchto případech jde o neviditelnost ve smyslu oklamání radaru. V tomto případě jde o dokonalekščí provedení, kdy toto oklame funkce mozku, neboť i mozkové nervové inpulzy jsou v podstatě elektromagnetické, nebo elektrické, jen na řádově elektrotechnicky zanedbatelné úrovni.
Každá osoba, vozidlo, nebo budova, případně pozemek má tzv. PELS adaptér. Osobní je v podobě opasku, adaptér pro vozidla bývá obvykle v podobě nárazníků, jiný adaptér mají budovyx a jakousi čtveřici tyčí připomíná adaptér pro pozemky. Adaptér vytváří ono pole a jde o energeticky vysoce náročnou záležitost. Aby se takto ukrytá osoba dostala takto ukrytým vozidlem z jednoho našeho zařízení, či objektu do jiného, musí být pole všech objektu frekvenčně synchronizována.
O chod systému se stará speciální distribuce operačního systému ARAX - konkrétně ARAX Radeon 2015 Proffessional, vytvořená společností ACL s inplementovaným rozšířením o software systému PELS, určenou pro vědecká pracoviště a výzkumné základny, zabývající se výzkumem okolních civilizací, v jejichž světě mají být postaveny, ale nemají být objeveny domorodým obyvatelstvem.
Systémové požadavky pro server základny:
Procesor: Hellos Dinamitron C8 (512 Mbitové instrukce), nebo HELLOS Neurotron (1.2 Gbitové instrukce)
Operační paměť: 128 GB RAM DDR4, 2.88 Ghz a více
Volné místo na pevném diosku HDD: 64 GB a více
Optická jednotka DVD-R, nebo DVD-R/W, ATP 2.0, USB 3.0, přístup na internet, diskové pole pro chod základny minimálně 2x HDD 1 TB v raidu 1, pro tichý chod vodní chlazení.
neděle 23. srpna 2015
Izrael se má čím chlubit
Je to už dost dlouho, co naše organizace vstoupila do Izraele. Během stavebních prací, jakmile byla použitelná část budovy pro administrativu, pustila se pobočka organizace +BATRADIS v Tel Avivu do projektu +Robinhelp , ve kterém má nečekaný úspěch. Máme se na co těšit, což platí pro tým +Robinhelp společnosti +PCA Praha . O pozvání na výběrovou akci se nyní jedná. Mělo by to být někdyx začátkem Září o víkendu. Hledá se tam tímto způsobem družka pro tamního ředitele naší tamní pobočky - Hasuba Nataniaha, který stejně jako +Robin Hronek dělá evidenci žen, ochotných starat se o zdravotně postižené lidi s použitím testu branné zdatnosti, kdy se při pohovorech nechá od každé ženy nosit na zádech. Další branné dovednosti izraelských žen vyplýcají s povinné vojhenské služby i pro ženy včetně bojového výcviku, který je nutný i pro ženy díky váílce s Palestinou. Uvedená výběrová akce začne už tento pátek, protože účast je veliká a těžko se dá všechno zvládfnout.
Aby nebyly kvůli Robinhelpu přerušeny dokončovací práce, pracuje se na denní a noční směnu. Co se týká dokončování stavby pobočky, dokončuje se hlavní atomový reaktor, který má sloužit pobočce jako hlavní zdroj elektrické energie. Má být uveden do provozu v pondělí. K tromuto účelu jde o reaktor 1952 na štěpení pomalými neutrony, který je vybaven dvěmi grafitovými tyčemi, sloužícími k regulaci štěpení. Stavba má být dokončena dnes - 23.8.2015 ve 21 hodin místního času. Přes noc má proběhnout závoz a naplnění reaktoru Uranem 235 a v pondělí ráno je plánován zážeh a následné přerpnutá napájecí soustavy.
Magnetové generátory a geotermální generátory poslouží jako zdroje energie pro zážeh reaktoru a jako záložní zdroje energie. Vzhledem k původu naší organizace se musíme postarat i o to, aby i izraelská pobočka byla bezpečně ukryta před státními úřady, protože o některých našich aktivitách může vznikat dojem, že jde o ilegální činnost, nebo činnost prospívající běžným obyvatelům na vrub vlády dané země, což je velmi energeticky náročné. V Izraeli bude mít zařízení toto umožňující vlastní reaktor. Jde o jednotyčovou verzi toho hlavního, který ostatní pobočky mají jako hlavní. To platí i o té naší pražské, která tak má jako většina ostatních 2 reaktory.
Půjde-li vše podle plánu, navštíví +Robin Hronek se svými přáteli naší novou pobočku jednak jako vyslasnec společnosti +PCA Praha , ale také jako člen inspekce z hlavní pobočky v USA v rámci slavnostního otzevření, protože je pravděpodobné, že tuto událost oslavíme také jeho hudbou formou koncertu.
Aby nebyly kvůli Robinhelpu přerušeny dokončovací práce, pracuje se na denní a noční směnu. Co se týká dokončování stavby pobočky, dokončuje se hlavní atomový reaktor, který má sloužit pobočce jako hlavní zdroj elektrické energie. Má být uveden do provozu v pondělí. K tromuto účelu jde o reaktor 1952 na štěpení pomalými neutrony, který je vybaven dvěmi grafitovými tyčemi, sloužícími k regulaci štěpení. Stavba má být dokončena dnes - 23.8.2015 ve 21 hodin místního času. Přes noc má proběhnout závoz a naplnění reaktoru Uranem 235 a v pondělí ráno je plánován zážeh a následné přerpnutá napájecí soustavy.
Magnetové generátory a geotermální generátory poslouží jako zdroje energie pro zážeh reaktoru a jako záložní zdroje energie. Vzhledem k původu naší organizace se musíme postarat i o to, aby i izraelská pobočka byla bezpečně ukryta před státními úřady, protože o některých našich aktivitách může vznikat dojem, že jde o ilegální činnost, nebo činnost prospívající běžným obyvatelům na vrub vlády dané země, což je velmi energeticky náročné. V Izraeli bude mít zařízení toto umožňující vlastní reaktor. Jde o jednotyčovou verzi toho hlavního, který ostatní pobočky mají jako hlavní. To platí i o té naší pražské, která tak má jako většina ostatních 2 reaktory.
Půjde-li vše podle plánu, navštíví +Robin Hronek se svými přáteli naší novou pobočku jednak jako vyslasnec společnosti +PCA Praha , ale také jako člen inspekce z hlavní pobočky v USA v rámci slavnostního otzevření, protože je pravděpodobné, že tuto událost oslavíme také jeho hudbou formou koncertu.
pondělí 17. srpna 2015
Je opravdu nutné spěchat na Windowws 10?
28.7.2015 byla ivolněna finální verze operačního systému Windows 10. Rádi bychom Microsoft pochválili za změnu obchodní strategie a za odstranění někrterých špatných vlastností , kterými předchozí verze Windows trpělys, a které byly už dávno u linuxových distribucí vyřešeny. Z uživatelského hledidka šlo o pomalý cjod systému a z programátiorského hlediska šlo o to, že byl Windows tvořen obrovským množstvím kódu. Uvedené vlastnosti už u Windows 8 a 8.1 nebyly, ale díky experimentům s uživatelským prostředím se ro moc nelíbilo. V tomto článku Vás chceme seznámit s tím, proč v naší organizaci nespěcháme na update z Windows 7 a Windows 8 a 8.1 na Windošws 10. Jedná se o pracovní stanice i pro Vás běžného typu, které slouží k přípravě obsahu pro lidi, jako je na příklad +Robin Hronek , jehož syna jsme pověřili testováním Windows 10 se zaměřením na práci u nás. Je totiž potřeba vyřeršit technické potíže se softwarem pro práci s naší pracovní sítí, kiterý ve Windows 10 nefunguje. Zde je tedy recenze a popis testování Jiřího Hronka:
--------------------------------------------------------------------
Velice se hodil výkon herního počítače, který jsem dostal k narozeninám a za úspěšnou spolupráci na projektu +Robinhelp formou IT brigád, i když šlo o úspěchy technické. I když jde z Windows 7 aktualizovat na Windows 10, testování probíhalo na virrtuálním,počítači přes VirrtualBox. Akorát finální verzer je naimnstalována nativně vedle Windows 7, Ubuntu 16.10 a ARAXu Univa 2.30. Potíže jsou z grafikou, protože na ní nejsou ovladače, také nejde zvuk a jestli jde internet nwevím, protože za něj nwemůžeme platit, tak ho máme vypnutý. Ovladači k síťové kartě to není, protože domácí skupina funguje, protože ve Windows 10 vidím počítače, co máme doma. V tomto stavu by měl chodit web naší sítě v normálním prohlížeči, což ve Win7 funguje, ale ve Win10 ne.
Malý netbook Asus do školyx a rychlou IT pomoc někomu funguje ve Win10 celý, i když je vedle Linuxu. Mámě jsem vracel notebooka na Windoes 7, protožeč si ho aktualizovala na Windows 10, a divila se, že jí nejde grafika a zvuk. Přitom je to také Asus, akorát velký 15.6 sa optickou mechanikou.
Dávat Windows 10 vedle něčeho dá dost práce.. Stává se, že to nechce naběhnout, je-li v počítači více fyzických disků. To jsem řešil jejich odpojením a nechal jsem ten, na kterém jsou Windows 10. Ono to neumí udělat bootovací menu, ale na herním počítrači to jde v Linuxu přes Grub, což platí i o netbooku. Používatse to ale moc nedá, tak jsem to vyřešil araxovým bootmenu pžes G-Boot. Mámě by ten notebook fungovbal, když na něj seřenu ovladače pro Windows 10. Mámin stolní počítrač nechávám na pokoji kvůli tomu, že by nemusely chodit programy na skládání hudby. Fl Studio aspoň na tom notebooku ve Windows 10 funguje, kdyby šel zvuk, ale s VSTI Pluginama mohou být potíže.
U lidfí s počítači s Windows 8.1 tolik potíží nebylo, akorát se divili, že jim něco zmizelo, ale ovladače na vše fubgovaly, takže se vše rozpoznalo. Co ale zlobilo i ve Windows 7 a Windowws 8, je zařízení k připojení k naší síti. Stávalo se, že se DataRay karta přihlásila jako WiFi a hádala se s WiFi, nebo síťovou kartou. Výsledkem bylo, že buďto šel iínternet, nebo naše síť, ale nikdy ne oboje. Vyřešit to jde tak, že se nainstaluje veškerý potřebný software bez DR-Karty, která se namontuje až potom. I tak se to musí donutit fungovat, protože občas to nerozpozná hardware i když je vše naimnstalované. Windows občas tohle dělá i s běžnějšími věcmi.
Co swe týká Windows 10 na kancelářskou práci v naší organizaci, šlo by vedle Linuxu o bezvadný operační systém, protože poskytuje plnou kompatibilitu se vším, díkyx čemuž je Wimdows nejrozšířenější. Všechno tam funguje. Na práci Linux stačí, ale tohle by mělo být všestrannější. Chce to nově vytvořit aplikaci pro Windows 10, která umožňuje s naší sítií pracovat. I ve Windows 8 se používala klasická x86, nebo x64 aplikace, která ale ve Windows 10 nechodí. V USA už jí mají, ale je to pomalé, protože se topřipojuje na server americké pobočky tunelováním v internetu, kde se podle přihlášení pozná, že patříme k české, takže se to tuneluje zpátky. To sice jde sáťovou kartou, nebo Wifi, ale nejde internet.
Když už ten Robinhelp děláme, měl by fungovat, abychom mohli tuto chybu opravit. Do té doby se na aktualizaci na Windows 10 nedá pospíchat.
--------------------------------------------------------------------
Velice se hodil výkon herního počítače, který jsem dostal k narozeninám a za úspěšnou spolupráci na projektu +Robinhelp formou IT brigád, i když šlo o úspěchy technické. I když jde z Windows 7 aktualizovat na Windows 10, testování probíhalo na virrtuálním,počítači přes VirrtualBox. Akorát finální verzer je naimnstalována nativně vedle Windows 7, Ubuntu 16.10 a ARAXu Univa 2.30. Potíže jsou z grafikou, protože na ní nejsou ovladače, také nejde zvuk a jestli jde internet nwevím, protože za něj nwemůžeme platit, tak ho máme vypnutý. Ovladači k síťové kartě to není, protože domácí skupina funguje, protože ve Windows 10 vidím počítače, co máme doma. V tomto stavu by měl chodit web naší sítě v normálním prohlížeči, což ve Win7 funguje, ale ve Win10 ne.
Malý netbook Asus do školyx a rychlou IT pomoc někomu funguje ve Win10 celý, i když je vedle Linuxu. Mámě jsem vracel notebooka na Windoes 7, protožeč si ho aktualizovala na Windows 10, a divila se, že jí nejde grafika a zvuk. Přitom je to také Asus, akorát velký 15.6 sa optickou mechanikou.
Dávat Windows 10 vedle něčeho dá dost práce.. Stává se, že to nechce naběhnout, je-li v počítači více fyzických disků. To jsem řešil jejich odpojením a nechal jsem ten, na kterém jsou Windows 10. Ono to neumí udělat bootovací menu, ale na herním počítrači to jde v Linuxu přes Grub, což platí i o netbooku. Používatse to ale moc nedá, tak jsem to vyřešil araxovým bootmenu pžes G-Boot. Mámě by ten notebook fungovbal, když na něj seřenu ovladače pro Windows 10. Mámin stolní počítrač nechávám na pokoji kvůli tomu, že by nemusely chodit programy na skládání hudby. Fl Studio aspoň na tom notebooku ve Windows 10 funguje, kdyby šel zvuk, ale s VSTI Pluginama mohou být potíže.
U lidfí s počítači s Windows 8.1 tolik potíží nebylo, akorát se divili, že jim něco zmizelo, ale ovladače na vše fubgovaly, takže se vše rozpoznalo. Co ale zlobilo i ve Windows 7 a Windowws 8, je zařízení k připojení k naší síti. Stávalo se, že se DataRay karta přihlásila jako WiFi a hádala se s WiFi, nebo síťovou kartou. Výsledkem bylo, že buďto šel iínternet, nebo naše síť, ale nikdy ne oboje. Vyřešit to jde tak, že se nainstaluje veškerý potřebný software bez DR-Karty, která se namontuje až potom. I tak se to musí donutit fungovat, protože občas to nerozpozná hardware i když je vše naimnstalované. Windows občas tohle dělá i s běžnějšími věcmi.
Co swe týká Windows 10 na kancelářskou práci v naší organizaci, šlo by vedle Linuxu o bezvadný operační systém, protože poskytuje plnou kompatibilitu se vším, díkyx čemuž je Wimdows nejrozšířenější. Všechno tam funguje. Na práci Linux stačí, ale tohle by mělo být všestrannější. Chce to nově vytvořit aplikaci pro Windows 10, která umožňuje s naší sítií pracovat. I ve Windows 8 se používala klasická x86, nebo x64 aplikace, která ale ve Windows 10 nechodí. V USA už jí mají, ale je to pomalé, protože se topřipojuje na server americké pobočky tunelováním v internetu, kde se podle přihlášení pozná, že patříme k české, takže se to tuneluje zpátky. To sice jde sáťovou kartou, nebo Wifi, ale nejde internet.
Když už ten Robinhelp děláme, měl by fungovat, abychom mohli tuto chybu opravit. Do té doby se na aktualizaci na Windows 10 nedá pospíchat.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)