středa 28. října 2015

Robin Hronek a jeho zkušenosti s Androidem

Vážení přátelé,

Tento článek je speciálně určen pro všechny, kterým připadá zvláštní že +Robin Hronek si častp kupuje drahé telefony, počítače a podobnou techniku, aniž by se tím živil, nebo vykonával takové zaměstnání, kde potřebuje být k uzastižení zcela nepřetržitě nejen na tželefonu, ale i na Internetu. Právě že takové zaměstnání má, akorát mu za to nedívíme u Vás použitelné peníze, ale staráme se o to, aby na to měl ze svého důchodu. Bohužel ale je výběr omezený na nižší střední třídu smartphonů s Androidem, což má tu hlavní nevýhodu, že přístroje do 5000 Kč jsou poruchové, nebo nemají dostatečný výkon pro ploné kancelářské nasazení.

K potížím vedle poruchovosti hardwaru přispívá křehká stabilita systému Android, způsobující pád aplikací, samovolný restart telefonu, nebo zaseknutí telefonu. U přístrojů s vyměnitelnou baterií stačí zaseknutý telefon restartovat tak, že baterii na okamžik vyjmeme. U přístrojů, které nelze rozebrat je potřeba obvykle přístroj restartovat pomocí něčeho špičatého, kdy se např. malými nůžtičkami stiskne tlačítko nouzového vypnutí. U přístrojů, které tuto možnost nemají, je třeba najít na internetu, nebo se zeptat, jak lze provést tvrdý restart. Obvykle jde o konbinaci tlačítek Vypínače a hlasitosti nahoru, nebo dolů. Obě tlaščítka je třeba stisknout současně a podržet dokud se zařízení nevypne. U Apple iPhonu, nebo iPadu, ale i u nějakých zařízení s Androidem je potřeba souřasně stisdknout a podržet tlačítko vypínače a tlačítka pro návrat na domovskou obrazovku.

Kdy se to u telefonu s Androidem stává? +Robin Hronek objevil, že v závislosti na počtu jader procesoru se telefon zpomalí, nebo dokonce zasekne tehdy, je-li nepřetržitě zapnut. Nějaká neplecha se děje po týdnu provozu. Protože již jeho matka v noci nepadá z postele, bude možné telefon na noc vypínat, aby se vyčistila operační úaměť a systém se znova zavedl, což určitou neplechu zastaví.

U jednojádrového procesoru např. u telefonu HTC One V se telefon nedá používat po týdnu a musí se vypnout a znovu zapnout. Ne vždy to ale pomohlo. I obyčejné telefonování se provedlo až když už se nechtělo.¨

Samsung Galaxy S3 Mini vydržel 14 dní. Za týden nepřetržitého provozu se mírně zpomalil, ale dalo se to používat a uskutečňování obyčejných hovorů fungovalo dobře pořád. Po dvou týdnec se telefon samovolně restartoval, nebo se zbláznila grafika. Přerušení napájení vše napravilo na dalších 14 dní díky dvoujádrovému procesoru a 1 GB RAM.

Nejlépe funguje SONY Xperia M2. Nebýt opravy porouchaného zvukového modulu díky bouřce, vydrží tento telefon 4 týdny nepřetržitého provozu díky čtyřjádrovému procesoru a 2 GB RAM. Aby byl přístroj stále hezký a nebyly vidět otisky prstů, byla použita bílá varianta. Díky bílému provedení tento telefon přeržil extrémní letní vedra. Vedle problému s rozházením ikon, který je většinou způsoben upatláním obrazovky spocenými prsty se SONY Xperia M2 mírně zpomalí po 14 dnech nepřetržitého provozu, nebo se neprovede probuzení telefonu do režimu fotoaparátu podržením spouště. Po 1 měsíci se přihodí, že telefon nelze probudit. Zaseklý není, protože občas zavibruje, nebo pořídí snímek obrazovky. Ta ale zůstává černá a ve tmě vidíme, že se displej podsvítí. řešením bylo otevřít krytku SIM karty a MicroSD karty a malými špičatými nůžkami stisknout tlačítko nouzového vypnutí. Po zapnutí bylo vše v pořádku. Telefon se někdy takto zasekl i během práce u poslední aktrualizace Androidu 4.4.4. To se objevilo hlášení, že proces Android.ui byl zastaven. Po restartu po odemčení telefonu bývala vypadlá tapeta.

Co vše běželo na telefonu pro práci u nás? Telefon byl připojen na Facebook, Google+ a Twitter, odkud čerpal co se děke a na všechno upotzorňoval. Dalšími notifikacemi bylo upozornění na nový e-mail několika různými zvuky podle štítků v G-Mailu. Každá aplikace měla pero oznámení jiný zvuk. Dále tam byly notifikace osobní komunikace, kdy Robinu Hronkovi někdo píše na Skype, WhatsApp, Viber, Tango, případně Imo, nebo Line. U Facebooku to platilo a platí pro Facebook Messenger, zmeškané hovory na těchto službách, klasické hovory a SMS. Proto vždy Robinu Hronkovi jeho smartphone téměř pořád píská, cinká a nějak hraje.

Pro jeho zábavu a na práci na projektu +Robinhelp nesmíme vynechat aplikace na hledání restaurací, obchodů a dalších institucí, které umožňují dát vědět na sociální sítě, kam šel +Robin Hronek nakoupit, na pivo, na oběd, co měl dobrého apod. Těmito aplikacemi je např. Foursquare spolu s aplikací Swarm, Yelp a Connbect.

Sdělováná polohy má pro hledání partnerky velký význam z toho důvodu, že je mnohem pohodlnější jeden stisk tlačítka, než někomu na dotaz" Co děláš a jak jsi se dneska měl?" řákat"Byl jsem tam a tam a bylo to fajn, a co ty?". Pokud je možnost pohrát si s telefonem, visí to na Facebooku a Twitteru a všichni víme, co se děje.

Takovéto nasazení by měl každý smartphone s Androidem i v cenových relacích od 3 do 7000 Kč zvládnout. I pracující člověk s příjmem okolo 20 000 a více měsíčně nehodlá celý, nebo 2 měsíční platy dát za smartphone jen proto, že potřebuje používat hodně aplikací na práci a osobní život včetně aplikací na fitness, sport, dietu a turistiku v jednom telefonu najednou. O hrách se ani nezmiňujeme. Sice nemusí nutně klást nároky na síťovou komunikaci, ale zabírají paměť telefonu, pokud nejdou přesunout na kartu MicroSD, dlouho se spouští a na hry je lepší tablet díky větší obrazovce.

Kromě toho, že +Robin Hronek v rámci své činnosti kontaktéra naší civilizace testuje dostupná zařízení pro spolupráci Vís s námi, stávalo se zatím, že osobně používaný smartphone s Androidem takové nasazení nevydržel, nebo měl potíže.

Proč právě Android? Jednak jde o freeware a jednak je to Opensource. To ho osobně zajímat nemusí, ale někteří z Vás mohou umět pro tuto platformu tvořit aplikace, které pokud by byly vytvořeny správným způsobem, dostaly by se na obchod Google Play, odkud by si je každý mohl stáhnout a rozšířit schopnosti svého smartphonu.

Platforma Windows Phone se zdá být stabilnější a smartphony s tímto systémem bývají i levnější, ale stále není nabídka aplikací dost šireoká, ale spolupráce s námi je možná. Onedrive a MS-Offioce tam je. Ještě by bylo potřeba, aby po přechodu na Windows 10 Mobile šlo použít i levný smartphone jako stolní počítač po připojení k monitoru přes dokovací stanici, jako to umá nejnovější modely telefonu Lumia. Nebylo by něco takového špatné ani u Androidu.

Závěrem je nutno sdělit, že u Robina Hronka si málo jeho známých udělá na něj čas když jde na točené pivo do hospody, takže si tam niosí kamarády v kapse formou telefonu a komunikace přes různé IMy (Instant Messenger), nebo-li kecálky, či chatovací komunikátory zdarma po internetu. Sítě LTE umožňují i tam kvalitní videohovory, ale na to je v hospodě randál a není nic slyšet.

Co říci závěrem: Neměli byste se divit, co zase ten +Robin Hronek potřebuje za zařízení, za které podle Vás vyhodí hodně peněz, ale máte ho v tom podpořit. Za tímto účelem je na Patreonu, ale jde spíšem o to, podívat se co to umí a k čemu to je, aby Vám poradil. Můžete ho podpořit finančně zasláním libovolné částky na 0653-941-123/0800 - Česká spořitelna.

+BATRADIS Vám za něj děkuje.

Žádné komentáře:

Okomentovat