pátek 11. února 2022

Využití 3D tisku pro řešení naší situace v Praze

Předchozí článek, který jsme vydali na základě žádosti kolegu ze společnosti PCA Praha by byl příliš dlouhý, kdyby obsahoval všechny informace o tom, jak naše Pražská pobočka musí řešit situaci, protože projekty našich kolegů z uvedené společnosti částka kterou provozujeme, se stále nedaří a i finanční krize, která je způsobená epidemii koronaviru na úspěšnosti některých věcí nepřidá. Kromě Nové technologie na výrobu energie zejména pro systém, díky kterému nejsme u vás nijak patrní, tak jsme dostali i další technologie, díky kterým si ledaccos budeme moci vyrobit sami.

Mezi tyto technologie patří i nové a vylepšené 3D tiskárny, které nám umožní si vyrábět i některé součástky Šárka které jsou potřeba při úpravách pracovních bytů, o čem je jsme vás informovali celkem podrobně v minulém článku. Již delší dobu tuto technologii používáme, ale jedná se o stejnou úroveň používání této technologie, jakou používáte i vy. Co znamená, že můžeme tisknout pouze nějaké podložky, držáky, háčky na pověšení ne příliš těžkých věcí a nějaké součástky, u kterých příliš nevadí, že jsou křehké. Pro potřebu tisknout některé věci s poněkud odolnějšího materiálu, používáme i pro vás známou metodu tisku, u kterého jsem místo tisku z plastové struny používá kapalný rezin, jehož vytvrdnutí je třeba sluneční nebo ultrafialové světlo. Konkrétně se jedná o ultrafialové záření, díky kterému rezine vytvrdne.

Používání filamentu na bázi kovového prášku sice používáte také, ale u vás je to zatím v experimentálním stádiu vývoje a příliš se to nepoužívá, protože je to finančně náročné na výrobu daného filamentu někteří naši kolegové z poboček v Asii sice pro naše potřeby dokážou vyrábět 3D tiskárny včetně tiskového materiálu, ale je to omezeno pouze na i pro vás známé metody tisku.

Vedle výsledky experimentů s temnou hmotou je jsme dostali několik 3D tiskáren, které používají filament obsahující různé kovové i minerální prášky včetně prášku z různých umělých hmot včetně vysoce komprimovaného grafitu, safírového prášku a podobných materiálů, ze kterých tak lze tisknout součástky, které mají být vyrobeny z velmi pevného a odolného materiálu. Princip tisku za použití kávového prášku je i vám známý, jak jsme uvedli výše, ale tady je to v pokročilejším stádiu vývoje a rozdíl je pouze v tom, že topné těleso v tiskové hlavě se dokáže zahřát na daleko vyšší teploty než u tiskáren, které tisknou z kovového prášku vaší výroby. 

Teplotu lze regulovat podle toho, z jakého práškového filamentu chceme tisknout. Některé tiskárny, na tisk filamentu obsahující prášek z komprimovaného grafitu, nebo s obsahem safírového prášku se tisková hlava zahřívá až na teplotu v řádu 10000 stupňů Celsia s možností dodatečného vakuového vstřikování roztavené tiskové hmoty, ze které se tiskne daný objekt. Jedna z těchto 3D tiskáren je větší než obvykle modely, protože je určena pro tisk větších objektu. Bylo by docela fajn zjistit, jestli by nebylo možné tisknout nábytek, ovšem problém je s tím, že by jsem musela vymyslet nějaká metoda studeného tisku za použití jemného dřevěného prášku, který by musel být v něčem obsažen. Pravděpodobně by to muselo být něco na bázi, nebo na způsob silikonového gelu, kterých by obsahoval dřevěný prášek. Tím pádem by se jednalo o něco na způsob dřevěné montážní pěny.

Již dříve i pro vás běžnými 3D tiskárnami bylo vybaveno Centrum technické údržby projektu Robinhelp, kde se dříve tiskly některé kryty menších zařízení, drobné náhradní díly, jako šroub tlačítka, nebo otočné knoflíky, případně nějaké plastové úchyty. Po zaškolení technického personálu v oblasti obsluhy nových 3D tiskáren toho bude možné tisknout více, což ušetří peníze na pořizování některých součástek a věcí. 

Jakou to bude mít výhodu? Některé věci a speciální technologie musely být dováženy z našeho domovského světa, nebo světu naší federace, pokud bylo potřeba něco, co si sami nedokážeme vyrobit. Odpadne tak nutnost tyto věci dovážet, protože nám bude stačit zaslání dat o výrobě něčeho, co potřebujeme. V případě 3D tisku by se jednalo o soubory pro ovládací program 3D tiskárny, kdy se bude jednat o model součástky, kterou potom vytiskneme. Podle toho, jaká součástka to má být, tak použijeme 3D tiskárnu s odpovídající technologií tisku Šárka abito fungovalo tak, jak by mělo.

I když většina světů naší galaktické federace kam patří i planeta Albedor, která je hlavní vedoucí planetou federace, dávno byla zrušena peněžní ekonomika, takže odpadají starosti s tím, jak drahá je výroba a používání technologie, nicméně technologie pro rychle cestování vesmírem na velice dlouhé vzdálenosti, kdy se nejvíce používá technologie pracující na principu zborceného prostoru, je konkrétně výroba hyper pohonu a paliva pro něj velmi technicky náročná. Tím pádem se na planetu Zemi nemůže létat tak často, jak by bylo potřeba i přesto, že některé světy v naší federaci již mají technologie cestování vesmírem, které jsou energeticky méně náročné než je cestování zborceným prostorem nicméně i tak to není jednoduchá záležitost.

Pro přenos dat, jakým je v tomhle případě přenos souborů pro modelovací software, postačí pouhá hyperprostorové komunikace pomocí tachyonových paprsků, která se používá například k tomu, aby se naši kolegové mohli například telefonicky spojit se svými příbuznými ve svém domovském světě, používat internet domovského světa včetně sledování televize a poslechu rozhlasu. Protože se v tomto případě nejedná o přenos hmotných částic, ale pouhé energie, bude to nejefektivnější technologie pro získávání nových prostředku proto, aby zejména naše Pražská pobočka mohla řešit svoje potíže.

Kolegové a hlavně kolegyně Šárka kteří nám přivezli nové technologie včetně technologií týkajících se 3D tisku hodlají pořádat pro naše pracovníky odborná školení v používání těchto technologií a některé z nás uvítáme mezi vámi, pokud bude potřeba, aby mezi námi byly delší dobuněkteré by totiž zajímaly potíže s projektem Robinhelp společnosti PCA Praha, což zabere více času.


Žádné komentáře:

Okomentovat